Čez rdečo luč!!!

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Čez rdečo luč!!!

Odgovor Napisal/-a desiro »

Živio!
Včeraj sem se malo sprehajal ob tirih za uvoz v Ljubljano iz štajerske smeri.
In naenkrat sta pripeljala 715 in 310. Obema je na signalu svetil signalni znak stoj.
Ustavila sta se.
Pripeljal je MV imel je signal omejena hitrost pričakuj stoj.
Malo za njim pa je odpeljal še pendolino (310) odpeljal pa je čez signal stoj. :rudolf :train2
Prva možnost je da je imel nalog, vendar mi ni jasno če bi imel nalog zakaj bi se sploh ustavil saj bi enostavno lahko upočasnil na avtostopu potrdil nalog in se odpeljal čez.
Druga možnost??? Pa mi naj mi jo pove gdo drug.
Jaz sem samo :shock: :shock: :shock:
Lp Nejc
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Naloga ne more dobiti, dokler niso izpolnjeni pogoji za vožnjo mimo rdečega signala. In teh pogojev pač ni bilo, zato je dobil nalog kasneje, ko so bili izpolnjeni. A ni logično? :roll:
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a desiro »

A ni tko da more bit nalog na papirju?
Lp Nejc
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

desiro napisal/-a:A ni tko da more bit nalog na papirju?
Lp Nejc
Ne, ni nujno. Ali morata strojevodja in vlakovni odpravnik oba nalog zapisati, si izmenjati kontrolni številki ter priimka (danes bolj redko) ali pa se pogovor snema in tudi zapiše v prometni dnevnik vlakovnega odpravnika(zelo pogosto). Sploh pa postaja ne sme pod nobenim pogojem dovoliti vožnje vlaku mimo uvoznega signala druge postaje! Prekinjena prometna služba, APR je druga pesem, samo to so zaenkrat še bolj posebnosti kot pravilo. :wink:

MMG, zakaj si pa temo odprl pod izredne dogodke? A je kaj iztirilo, je prišlo do naleta... !?
Zadnjič spremenil 541, dne 26.03.2008, 14:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Prestavljeno iz ....... "Izredni dogodki"

Mah, saj ne vem kam naj dam... Slika



Mod. Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

A ni v Ljubljani iz smeri Zidani most tako, da če je na postaji že kakšen vlak, se uvoz izvrši skozi rdeč signal, pod pogojem, da slednje dovoljuje premikalni signal? :roll:
V tem primeru strojevodja uporabi tipko po nalogu pri prevozu skozi rdeč signal s prostim premikalnim signalom.

100% strojevodja ni prevozil obeh rdečih signalov, razen, če so bili okvarjeni, to j epa druga pesem... Papirologija ali RDZ... press :?

Če sem kaj narobe napisal, me popravite!

lp NS
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nejc napisal/-a:A ni v Ljubljani iz smeri Zidani most tako, da če je na postaji že kakšen vlak, se uvoz izvrši skozi rdeč signal, pod pogojem, da slednje dovoljuje premikalni signal? :roll:


lp NS

:?: :?: :?: .............. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Nejc napisal/-a:A ni v Ljubljani iz smeri Zidani most tako, da če je na postaji že kakšen vlak, se uvoz izvrši skozi rdeč signal, pod pogojem, da slednje dovoljuje premikalni signal? :roll:
V tem primeru strojevodja uporabi tipko po nalogu pri prevozu skozi rdeč signal s prostim premikalnim signalom.

100% strojevodja ni prevozil obeh rdečih signalov, razen, če so bili okvarjeni, to j epa druga pesem... Papirologija ali RDZ... press :?

Če sem kaj narobe napisal, me popravite!

lp NS
Nejc , FINANCE te gledajo ( in berejo ) . :twisted:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

saj jutri bo ta dogodek že "pojasnjen" v Financah do podrobnosti. Novinarji se "kr fajn" spoznajo na red na železnicah... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

cokla napisal/-a:
Nejc napisal/-a:A ni v Ljubljani iz smeri Zidani most tako, da če je na postaji že kakšen vlak, se uvoz izvrši skozi rdeč signal, pod pogojem, da slednje dovoljuje premikalni signal? :roll:
V tem primeru strojevodja uporabi tipko po nalogu pri prevozu skozi rdeč signal s prostim premikalnim signalom.

100% strojevodja ni prevozil obeh rdečih signalov, razen, če so bili okvarjeni, to j epa druga pesem... Papirologija ali RDZ... press :?

Če sem kaj narobe napisal, me popravite!

lp NS
Nejc , FINANCE te gledajo ( in berejo ) . :twisted:
Nejc :?: ...Je dons vse OK? :wink:
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

kondukter napisal/-a:
cokla napisal/-a:
Nejc napisal/-a:A ni v Ljubljani iz smeri Zidani most tako, da če je na postaji že kakšen vlak, se uvoz izvrši skozi rdeč signal, pod pogojem, da slednje dovoljuje premikalni signal? :roll:
V tem primeru strojevodja uporabi tipko po nalogu pri prevozu skozi rdeč signal s prostim premikalnim signalom.

100% strojevodja ni prevozil obeh rdečih signalov, razen, če so bili okvarjeni, to j epa druga pesem... Papirologija ali RDZ... press :?

Če sem kaj narobe napisal, me popravite!

lp NS
Nejc , FINANCE te gledajo ( in berejo ) . :twisted:
Nejc :?: ...Je dons vse OK?

:wink:
:hang :hang :hang :hang :hang
Uporabniški avatar
mario
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 952
Pridružen: 03.04.2007, 13:13
Kraj: Na pravi strani Alp

Odgovor Napisal/-a mario »

+
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Odgovor Napisal/-a Cepi »

mario napisal/-a:Vlak in avto na NPR
Ta tip jo je še poceni odnesel, ker je vlak, kolikor je bilo razvidno iz ponstka peljal počasi.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Mario, ne vem, če sem prav videl, toda luči na NPr-ju ni videti, da bi utripali. Veramem, da je bilo posneto pod dokaj neprijetnim kotom in se ne vidi.

V nasprotnem primeru, pa voznik avta ni kriv, to je le moje mnenje na osnovi zgoraj napisanih domnev.
Tine
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a hulk »

Dober je tale ata. Takoj je šel pod havbo servis delat. :lol:
Odgovori