Objekt ob progi

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Nejc

Objekt ob progi

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Živijo!!

Zdaj sem pa že v dvomih, ali je naš signalni pravilnik sploh izpopolnjen, kajti nikjer v njem nisem zasledil razlago znaka, prikazanega na spodnji sliki:
Slika

Zanimam se za razlago znaka, postavljenega na desni strani poleg hranilnika plinskih jeklenk, objekt je pa označen z rdečo in črno številko.

Kaj ta znak pomeni!!??
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

To je promilnik, ki označuje vzdolžni nagib proge. Ta, ki je na fotografiji, konkretno pomeni, da se naslednjih 100m proga vzpenja z vzponom 2 promila.
Rdeča številka torej predstavlja strmino vzpona ali spusta (v promilih), črna številka pa pomeni dolžino, kako dolgo se proga dviga ali spušča s takim nagibom. Ali gre za vzpon ali spust pa označuje belo polje na črni tabli, ki kaže bodisi navzgor bodisi navzdol. V kolikor proga poteka v horizontali, je na spodnjem delu table zgolj bel pravokotnik, v katerega je s črnimi številkami vpisana dolžina trajanja horizontale (nagiba se v tem primeru seveda ne piše), zgornji del table pa ostane črn.

Zakaj pomen promilnikov ni razložen v signalnem pravilniku pa tudi mene zanima. Verjetno se te označbe ne štejejo za signale temveč so elementi proge, podobno kot kilometrski kamni ... ??
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

gomulka014 napisal/-a: Zakaj pomen promilnikov ni razložen v signalnem pravilniku pa tudi mene zanima. Verjetno se te označbe ne štejejo za signale temveč so elementi proge, podobno kot kilometrski kamni ... ??
Tko kot si reku, niso signali ampak so elementi proge.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Odgovori