Strojevodje zavirajo

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Uporabniški avatar
Andrejc
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 76
Pridružen: 12.06.2008, 22:59
Kraj: Borovnica

Re: Iztirjenje v tovorni postaji Ljubljana - Zalog

Odgovor Napisal/-a Andrejc »

Kakšna je bila začetna tema, (Iztirjenje v tovorni postaji Ljubljana - Zalog), in kam smo sedaj prišli? Dejte se kle že enkrat vsi skup nehat neprestano kregat en proti drugmu okrog teh zavor, kok ste stari, 12+ ? Sporočilo jemljite kot dobronamerno opozorilo. :|

Lep pozdrav!
Siti nismo bili, žejni pa! :D
Uporabniški avatar
Andrejc
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 76
Pridružen: 12.06.2008, 22:59
Kraj: Borovnica

Re: Strojevodje zavirajo

Odgovor Napisal/-a Andrejc »

Pohvala moderatorju za prestavitev teme, ker res ne spada pod iztirjenje Zalog, če se strinjate. :wink: =D>

Pozdrav 8)
Siti nismo bili, žejni pa! :D
Florjan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 659
Pridružen: 16.11.2005, 18:56
Kraj: Šmartno pri Litiji

Re: Strojevodje zavirajo

Odgovor Napisal/-a Florjan »

cokla napisal/-a:Sicer pa neuporabljanje zavore na 342 in 362 izvira iz vcepljenega strah v šoli in med vežbanjem. Vlečni upori so bili med tem zamenjani in so primerno vzdrževani ter niso tako problematični kot nekoč. Je pa priporočljivo kdaj odpreti tudi pokrove le teh....kar zahteva seveda nekaj napora in volje.
Nobenega strahu pred el. zaviranjem na omenjenih lokomotivah ni bilo. Res pa je, da ga je bilo malo pri starejših strojevodjih (prekvalifikacija iz parne in diesel vleke), kar jim je oproščeno. Uporabljal sem ga velikokrat pri potniških vlakih. Po vgradnji stikala za prisilni vklop hlajenja zagonskih uporov v kabini "B" (2) pa je postala skoraj stalnica, le če ni bil vlak težak. Tudi vežbance sem privajal na uporabo el. zavore. Če sva imela "veliko" srečo je tudi kdaj zatajil "CTF", da ni preklopil nazaj na vleko in trk v VN oddelek. Sicer sem pa pred odhodom vlaka preiskusil preklop "vleka-zaviranje" in pred začetkom el. zaviranja prisilno vklopil hlajenje zagonskih uporov. O pregretju uporov ni bilo ne duha ne sluha.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Strojevodje zavirajo

Odgovor Napisal/-a cokla »

Mislil sem bolj strah pred "sesutjem " uporov kot uporabo zaviranja kot takega.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Strojevodje zavirajo

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Tko ste se ga zapičl v zaviranje, kaj pa doprege pa razlika med višino odbojnikov pa prazni in naloženi vagoni pa potisna sila.

No da se navte tako ozko izobraževali.

Da slišimo!
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Strojevodje zavirajo

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Enim nam je vse jasno,enim še bo,drugim pa nikoli!
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Strojevodje zavirajo

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Ja, da ti ti je. Čist vse?
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Strojevodje zavirajo

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Kolikor rabim vedeti mi je,s finesami in balastom ne zapravljam časa,ga raje preživim z otroci! Je še kaj drugega v življenju kot Ajzenpon! :wink:
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Strojevodje zavirajo

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Nurmi, Nurmi, tole v poduk:
Veliki grški filozof Sokrat je znan po izjavi:
..vem, da nič ne vem..... Na linku pa lahko prebereš kaj bi to po mnenju nekaterih pomenilo.....

LPL
francko
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 35
Pridružen: 05.07.2010, 19:59

Re: Strojevodje zavirajo

Odgovor Napisal/-a francko »

El. zaviranje na lok 342 in 362 v 70-tih letih je lepo opisal Florijan.Zadeve zadnjih 15 let ne poznam.Nekateri na forumu mislijo, da so popili vse znanje tega sveta. Razprava o zaviranju je postala popolnoma brezplodna in neproduktivna.
grlica71
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 27.03.2008, 15:56

Re: Strojevodje zavirajo

Odgovor Napisal/-a grlica71 »

O g. Direktor has left the building! No, iskreno, višina odbojnikov, napumpanost koles vagonov in ostale traparije me pa res niso zanimale nikoli, vseh 22+ let ne in me tud ne mislijo zanimat, ker na nekatere stvari itaq nimam(o) vpliva.
A potisna sila te zanima? Uf, če Helgo "nagoniš" na polno je potisna sila kr velika, mal čez 300kn/m al kako ... (če prej ne vržeš napajalno ven) =D>
Če bi vsi pregledali samo lokomotivo, ki jo vozijo, bi imeli dost dela. Tako pa, nekateri pridejo v službo samo da pridejo ...

No, g Direktor, ti še kaj ni jasn, samo vprašaj ... :)

Mojster_Strojevodja napisal/-a:Ja, da ti ti je. Čist vse?
lp, b
Stoj vzravnano, veselo se nasmehni in pusti, da razmišljajo, zakaj si vedno dobre volje!


(¨`·.·´¨) Always
`·.¸(¨`·.·´¨) Keep
(¨`·.·´¨)¸.·´ Smiling!
`·.¸.·´
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Strojevodje zavirajo

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Sem vedu, da se boš ti najdu, da se kej novega naučim. 8)
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Re: Strojevodje zavirajo

Odgovor Napisal/-a hulk »

Grlica ti si pa res en taprav tič. Medtem, ko jaz z metrom v roki hodim med vagoni in merim višinsko razliko med odbojniki se tebi gladko fučka za vse. #-o
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Strojevodje zavirajo

Odgovor Napisal/-a milchy »

hulk napisal/-a:Grlica ti si pa res en taprav tič. Medtem, ko jaz z metrom v roki hodim med vagoni in merim višinsko razliko med odbojniki se tebi gladko fučka za vse. #-o
Hulki, ne vem, zakaj sem te zadnjič enkrat vidu z mikrometram hodit okol vagonov ??? :roll:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Strojevodje zavirajo

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Hulky, čisto nič boljši nisi. Vsaj, dokler z Amper-metrom in kalkulatorjem skačeš po Helgah in delaš obračune položnic za vrnjen štrom. [-X

Zaradi tvojega vztrajnega filanja el. energije nazaj, ste v Žirovnici zgubili mobilno ENP. #-o
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori