Pregledovanje, varovanje

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Pregledovanje, varovanje

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

Mene pa zanima. V nedeljo sem se peljal s kolesom po Dunajski in seveda pod železniki most, pa sem zagledal gomuljko postavljeno oz. tam, kjer včasiih vidim za vikende parkirane potniške vlake. Da bi bil kak strojevodja v gomuljki ni blo videti, bila pa so vrata vsa odprta, tako, da bi vsak človek lahko stopil vanjo. Pa me zanima če se to pogosto zgodi, da se pustijo vrata odprta?? Kajti kaki vandali ali mladina bi se lahko komot lotili gomuljke z grafiti ali pa vsaj popivanjem v njih?
Se izvaja mogoče kako pregledovanje ali varovanje potniških vlakov ki stojijo za vikende tam??
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Pregledovanje, varovanje

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ta vrata so si odprli mladi brezupneži, ki so bivakirali na Gomulki. Pač zato da jim ne bi bilo prevroče.
Namreč, po nekaj urah Gomulka izpusti ves zrak iz pneumatike. Tako se vrata lahko prosto odprejo in ostanejo v takšnem položaju. Kakšnih mehanskih blokad pa ni.

Tesnost zračnih vodov se na Gomulki meri tako, kot se je nekdaj merila testnost na stoenkah in fičakih iz Kragujevške Crvene Zastave.

Psa in mačka so za čez noč zaprli v avto. In če je pes ostal noter, so vrata dobro dihtala. press :lol:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: Pregledovanje, varovanje

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

Do same strojevodne kabine pa itak nimajo vstopa ker so vrata zaklenjena, ali??? Kaj bo še le ko bojo tam parkirane potniške vlake za vikend pografitali, če jih že niso kaj. :( Res škoda, prosneta mularija nima dobenega odnosa.
Odgovori