Uvedba integriranega javnega potniškega prometa v Sloveniji

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: Uvedba integriranega javnega potniškega prometa v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

vselic napisal/-a: 14.09.2022, 9:34
desiro napisal/-a: 13.09.2022, 8:11
taurus napisal/-a: 12.09.2022, 10:14
Mene je sprevodnica z kombinirano IJPP (modra kartica) vozovnico obsodila, da je to šolska vozovnica in zahtevala osebni dokument.
Če je kartica izdana na Ime, torej sprevodniku na terminalu izpiše ime in priimek potem takem v skladu z ZvZelp-1 seveda lahko zahteva vpogled v javno listino!
? obsodila ga je, da uporablja šolsko vozovnico! To bistvo si pa zgrešil? Vi na SŽ radi vidite samo tisto, kar želite - vedno?
Ne vem koga naslavljaš s stavkom (Vi na SŽ) saj to pišeš na poplnoma neodvisnem forumu,ki nima nobene povezave z SŽjem in če že uporabljaš to besedno zvezo jo boš moral nasloviti na uradno stran SŽja.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Uvedba integriranega javnega potniškega prometa v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a desiro »

vselic napisal/-a: 14.09.2022, 9:34

? obsodila ga je, da uporablja šolsko vozovnico! To bistvo si pa zgrešil? Vi na SŽ radi vidite samo tisto, kar želite - vedno?
Obsodi te lahko samo sodnik :P

Morda je pač kartica izdana na ime in tako ni prenosljiva, ter je posledično uporaba dovoljena samo točno določeni osebi ki svojo istovetnost dokazuje z uradnim dokumentom s sliko.
Ker pa je v žargonu šolska pa je uporabila izraz šolska.

Mislim iz česa delate štalo...iz ene kartice, pri toliko drugih stvareh na JPP ki so sramota za celo državo je vam važna ena oprostite izrazu po*****a kartica.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Uvedba integriranega javnega potniškega prometa v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a mkx »

Meni pri zadnjem prispevku uporabnika @vselic ni nič nejasnega: citiral je prejšnji prispevek uporabnika @desiro, ki je, glede na prispevke v zadnjem času, zaposlen na SŽ. In se strinjam z ugotovitvijo uporabnika @vselic, da je prispevek uporabnika @desiro popolnoma deplasiran (zaradi zatikanja za podrobnost, ki niti ni bila problematizirana).
LP, Metod
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Uvedba integriranega javnega potniškega prometa v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a mkx »

@desiro: v zadnjih nekaj prispevkih je nanizanih kar nekaj prigod, ki kažejo da zaposlenim na SŽ, ki delajo z vozovnicami, glede vozovnic IJPP ni vse jasno. Ali te lahko naslednjič, ko bom občeval s vlakospremnim osebjem, citiram glede pridevnika za kartico? Po moje se ne bodo strinjali s tabo ...
LP, Metod
jensen
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 36
Pridružen: 14.09.2018, 13:21

Re: Uvedba integriranega javnega potniškega prometa v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a jensen »

desiro napisal/-a: 14.09.2022, 20:17 Mislim iz česa delate štalo...iz ene kartice, pri toliko drugih stvareh na JPP ki so sramota za celo državo je vam važna ena oprostite izrazu po*****a kartica.
Tale argument meni ni niti najmanj všeč. Ker je ostalo zanič, se potem ne sme tega pokritizirati?

Jaz pa sem napisal precej natančno na SŽ svoja opažanja, pa ne vem, če bo kaj.
Uporabniški avatar
vekejsn
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 26
Pridružen: 09.03.2021, 10:57
Kraj: Ljubljana <-> Sarajevo
Kontakt:

Re: Uvedba integriranega javnega potniškega prometa v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a vekejsn »

bugear napisal/-a: 11.09.2022, 21:54 Nekaj let nazaj je obstajala beta različica iskalnika povezav IJPP. Ko sem iskalnik iskal letos, pa nisem našel nič. A je bila preveč napredna storitev in so jo zato ukinili?
Ali mogoče misliš na to?
https://www.atob.si/
bugear
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 121
Pridružen: 24.04.2009, 20:33
Kraj: Češka

Re: Uvedba integriranega javnega potniškega prometa v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a bugear »

vekejsn napisal/-a: 16.10.2022, 16:10 Ali mogoče misliš na to?
https://www.atob.si/
Ja, hvala. Čeprav ta prejšnja različica se mi je zdela bolj uporabna.
"Milovat tě budu stale,
děkuju za krásný rok"!
Uporabniški avatar
lokomotivček tomaž
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 14
Pridružen: 05.09.2022, 7:55

Re: Uvedba integriranega javnega potniškega prometa v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a lokomotivček tomaž »

Sprašujem se, kdo je tu nor.


https://potniski.sz.si/17632-2/
Cene IJPP vikend vozovnic

Pri izračunu cene IJPP vikend vozovnic lahko prihaja do odstopanja v ceni vozovnice zaradi različnega načina zajemanja kilometrov. Cena vozovnice se lahko razlikuje glede na to, ali je kupljena na blagajni, na kartomatu, v spletni trgovini ali pa je kupljena v vlaku. Za vozovnice kupljene na blagajni, kartomatu in v spletni trgovini se zajemajo cestni kilometri, pri nakupu v vlaku pa se zajemajo železniški kilometri. V prikazani ceni ni vključen dodatek za vlak višje vrste IC/EC/EN/MV/ICS.
Odgovori