Železniška postaja Ljubljana

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
topol
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 77
Pridružen: 07.02.2011, 4:33

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a topol »

Ljubljanska železniška postaja rabi promet. Ob devetih zvećer na tabli odhodov samo še štirje vlaki! Za glavno mesto neke države, ki bi morala imeti urejen tudi primestni promet je to sramota. Ne grafitarji in klošarji. V Kamnik zadnjič ob 20.15, na Gorenjsko ob 20.30. V spodobnih mestih je zadnji odhod proti velikim primestnim naseljem po polnoči.
Nočna hramba vlakov bi bila lahko na tirih pred Situlo. Potrebna pa je cela ograja, videonadzor in varnostnik, ki intervenira. Vlaka ne moreš porisati mimogrede, verjetno potrebuješ lestev in čas. Tako opremljenega človeka pa menda varnostnik vidi.
Uporabniški avatar
Moped 342
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 25.03.2013, 13:44

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Moped 342 »

No Nurmi, ko si me nekaj pošiljal priročnike brati pa sem našel, da sta 94. in 95. člen ZVZelP je popolnoma jasna, z dovoljenjem upravljalca tirnega vozila ima nezaposlena oseba vstop v lokomotivo. :^o
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

Moped 342 napisal/-a:No Nurmi, ko si me nekaj pošiljal priročnike brati pa sem našel, da sta 94. in 95. člen ZVZelP je popolnoma jasna, z dovoljenjem upravljalca tirnega vozila ima nezaposlena oseba vstop v lokomotivo. :^o
No, če se greš kao branje nekih zakonov, bodi fer in jih dobro preberi in jih razumi :!:

94. člen

(omejitev dostopa in gibanja)

(1) Dostop potnikov, drugih oseb in cestnih ali drugih vozil na železniško območje in gibanje na njem sta dovoljena le na določenih mestih v skladu s predpisom iz prvega odstavka 92. člena.

(2) Osebe, ki opravljajo določena dela na železniškem območju, razen izvršilnih železniških delavcev in delavcev, ki jih varujejo in/ali vodijo izvršilni železniški delavci, morajo za to dobiti pisno dovoljenje upravljavca. Pisnega dovoljenja ne potrebujejo preiskovalci preiskovalnega organa, pristojni inšpektorji, pooblaščeni delavci varnostnega organa in pooblaščeni delavci ministrstva za notranje zadeve, če morajo službeno opraviti posamezno uradno dejanje ali vstopiti na železniško območje in se po njem gibati tudi na krajih, ki niso za to določeni.

(3) Osebe, ki niso izvršilni železniški delavci in se gibljejo na železniškem območju, morajo upoštevati omejitve, prepovedi, ukaze in opozorila, ki so postavljena na vidnih mestih ali jih dajejo izvršilni železniški delavci.

95. člen

(osebna varnost)

Osebe, ki nimajo dovoljenja za gibanje na železniškem območju in se zadržujejo na železniškem območju ali v vlaku, morajo same skrbeti za svojo osebno varnost. Tem osebam je prepovedano:

1. hoditi po tirih ali stati na tiru ali v njegovi neposredni bližini;

2. hoditi ali se zadrževati med rumeno črto in tirom na peronu;

3. hoditi ali se zadrževati preblizu vlaka ali vagonov, ki se premikajo;

4. zadrževati se v prostoru med skladiščem in nakladalno-razkladalno klančino in vozili, ki se premikajo ali se bodo premikala;

5. hoditi skozi predor in po drugih gradbenih objektih na železniški progi;

6. sedeti ali stati pri odprtih vratih ali na stopnicah vagona in na prehodnih mostičkih ter na drugih mestih, ki niso namenjena prevozu potnikov;

7. prečkati tire na mestih, ki niso določena za prehod;

8. hoditi čez odbojnike ali se plaziti pod njimi;

9. skakati na vozila ali z njih, medtem ko se ta premikajo;

10. voziti se v vlaku, ki ni namenjen prevozu potnikov, brez dovoljenja prevoznika ali upravljavca;

11. med vožnjo vlaka nagibati se skozi okno in odpirati vhodna vrata vagona ali se naslanjati nanje;

12. umazati, poškodovati ali odtujevati inventar in drugo opremo v vlakih za prevoz potnikov in v prostorih, ki so namenjeni potnikom;

13. metati skozi okno vagona kakršne koli predmete ali odpadke ali izlivati tekočino;

14. parkirati motorna in druga vozila na železniškem območju na mestih, ki niso za to določena;

15. vzpenjati se na strehe tirnih vozil, na naklade odprtih tovornih vagonov in konstrukcije železniških naprav;

16. s tekočinami polivati ali škropiti konstrukcije železniških naprav, vodnike, izolatorje ali železniška vozila;

17. zlagati kakršen koli material ob drogove voznega omrežja.


---------------------------------------------------------

Deseta točka je kot nalašč za tebe, če je pa nočeš prebrati ali razumeti, si pa totaln butl.
Uporabniški avatar
Moped 342
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 25.03.2013, 13:44

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Moped 342 »

Ne vem kaj tebi ni jasno ampak meni je v vse. Edino kar ves čas trdim je to, da z DOVOLJEM železnice oz. strojevodje lahko tudi nezaposlena oseba dostopa do kabine ( seveda v spremstvu).
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a cokla »

Moped 342 napisal/-a:Ne vem kaj tebi ni jasno ampak meni je v vse. Edino kar ves čas trdim je to, da z DOVOLJEM železnice oz. strojevodje lahko tudi nezaposlena oseba dostopa do kabine ( seveda v spremstvu).
Popolnoma narobe. Vstop v kabino imaš dovoljen z dovolilnico ( ki jo izda prevoznik ali upravljalec, ponavadi za točno določen vlak ) IN, če ti strojevodja to dovoli. Če misli, da motiš njegovo delo se lahko za vožno obrišeš pod nosom. [-X
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

:lol: sem že pozabil,kako lepo je,ko si mlad in butast.Zdaj sem samo še občutljiv star prdec. :cry1
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Moped 342
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 20
Pridružen: 25.03.2013, 13:44

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Moped 342 »

Sej to ves čas trdim, da ima ima glavno besedo strojevodja koga bo gledal pri sebi :old. A vi ste me razumeli, da češ moja pravica je da se peljem zraven ](*,)???? Jaz osebno sem se že kar nekajkrat peljal, ampak sem vedno lepo prosil, do sedaj mi šem nihče ni rekel ne ampak moreš pa vedeti, da te lahko brez vsakaršnega zadrška odslovi.
bronz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 435
Pridružen: 03.09.2009, 6:35

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a bronz »

:mrgreen:
Moped 342 napisal/-a:Sej to ves čas trdim, da ima ima glavno besedo strojevodja koga bo gledal pri sebi :old. A vi ste me razumeli, da češ moja pravica je da se peljem zraven ](*,)???? Jaz osebno sem se že kar nekajkrat peljal, ampak sem vedno lepo prosil, do sedaj mi šem nihče ni rekel ne ampak moreš pa vedeti, da te lahko brez vsakaršnega zadrška odslovi.
Še enkrat, samo dovoljenje strojevodje ni dovolj za vožnjo v kabini vlečnega vozila( oz. ni po predpisih,katere tako rad navajaš) in pika, tvoja vožnja je na šverc!
In pa ko navajaš kakšni so želežničarji, se bolj bojim tvoje generacije, ker se mi zdi, da že sedaj pametuješ..ker za dobrega strojevodjo je potrebno kaj več kot prometna šola, pa razne veze....mam veze bom pa strojevodja...če že ni drugega......zgrešeno.....malo ponižnosti in še kaj pa bo šlo........pa hitro botrom poročat kako smo te ......poučili... :mrgreen:
Zadnjič spremenil bronz, dne 15.08.2013, 9:35, skupaj popravljeno 2 krat.
Ni ga junaka...............................................................................................................
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

Moped 342 napisal/-a:Sej to ves čas trdim, da ima ima glavno besedo strojevodja koga bo gledal pri sebi :old.
Bolj ti trdimo, bolj si neumen, kaj čmo, se zgodi. :lol:

Upravljalec ima glavno besedo, ne strojevodja! Če te strojevodja brez upravljalčevega dovoljenja vzame v kabino, sam sebi naredi škodo, ti pa kršiš zakon, ki si ga navedel zgoraj (vključno z mojim citatom)!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

#-o upsssss pozabil,mali ima veze!!! Bronz dobro,da si me spomnil. :saluti
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a grega »

http://satsumaart.files.wordpress.com/2 ... cn3264.jpg

iz mojih izkušenj novo urejene postaje na škotskem in portugalski ... ne moreš priti na peron brez karte, katere ne pregledujejo zaposleni, ampak jo vstaviš v avtomat, ki ti odpre vrata na peron...

MMG ali SŽ karte sploh omogočajo takšno nadgradnjo ??
Tomy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 842
Pridružen: 22.03.2008, 12:06

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Tomy »

ŽAT32 napisal/-a:Tudi policijska postaja ne sodi med območja z omejenim gibanjem, pa nihče ne vedri ali prenočuje tam.
Kako da ne? eni so celo plačani za to, eni pa so privedeni za to.... :mrgreen:

Lep dan
Tomaž
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Ja bogi revež, saj se mu bo ajzenpon zafržmagal še preden bo nastopil službo #-o

Ne, res, tole s sprehajanjem in potikanjem po železniškem območju ni za nikamor. Tako početje bi se moralo strogo sankcionirati. Res je to Javna Železniška Infrastuktura, vendar si to marsikdo narobe razlaga. Ko pa koga kaj stisne ali celo povozi, je pa spet ajzenpon kriv. Če nisi v službi, ali nimaš karte za vlak, marš stran od glajzov, pa konec
Uporabniški avatar
grikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 401
Pridružen: 22.06.2007, 16:45

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a grikos »

cokla napisal/-a:
Moped 342 napisal/-a:Ne vem kaj tebi ni jasno ampak meni je v vse. Edino kar ves čas trdim je to, da z DOVOLJEM železnice oz. strojevodje lahko tudi nezaposlena oseba dostopa do kabine ( seveda v spremstvu).
Popolnoma narobe. Vstop v kabino imaš dovoljen z dovolilnico ( ki jo izda prevoznik ali upravljalec, ponavadi za točno določen vlak ) IN, če ti strojevodja to dovoli. Če misli, da motiš njegovo delo se lahko za vožno obrišeš pod nosom. [-X
Torej, če bi ocenil da moti njegovo delo bi lahko strojevodja zabrisal iz kabine tudi inšpektorja. :D :D :D
So pa nekaj časa nazaj inšpektorji (državni), kar pridno gledali kdo vse se vozi spredaj....
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Železniška postaja Ljubljana

Odgovor Napisal/-a cokla »

grikos napisal/-a:
Torej, če bi ocenil da moti njegovo delo bi lahko strojevodja zabrisal iz kabine tudi inšpektorja. :D :D :D
So pa nekaj časa nazaj inšpektorji (državni), kar pridno gledali kdo vse se vozi spredaj....
In ne bi bilo prvič.....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Odgovori