NOVO Vozni red 2015/16

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
preverjevanec
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 03.12.2015, 16:05

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a preverjevanec »

Vozni red 2015/2016 za mednarodni potniški promet na internetni strani Slovenskih Železnic še ni objavljen.
Ali kdo ve kdaj bo objavljen (vozni red 2014/2015 velja do vključno 12.12.2015)? :m2
malo śutra - kahvene boje - djed božićnjak
preverjevanec
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 03.12.2015, 16:05

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a preverjevanec »

preverjevanec napisal/-a:Vozni red 2015/2016 za mednarodni potniški promet na internetni strani Slovenskih Železnic še ni objavljen.
Ali kdo ve kdaj bo objavljen (vozni red 2014/2015 velja do vključno 12.12.2015)? :m2
A ste vsi člani foruma na morju v Splitu da noben ne more odgovoriti na moje vprašanje? :titanic
malo śutra - kahvene boje - djed božićnjak
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

preverjevanec napisal/-a:
preverjevanec napisal/-a:Vozni red 2015/2016 za mednarodni potniški promet na internetni strani Slovenskih Železnic še ni objavljen.
Ali kdo ve kdaj bo objavljen (vozni red 2014/2015 velja do vključno 12.12.2015)? :m2
A ste vsi člani foruma na morju v Splitu da noben ne more odgovoriti na moje vprašanje? :titanic
Niemals... Aber warten wir doch ab.
taurus
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 118
Pridružen: 31.01.2008, 18:10

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a taurus »

Zakaj pri mili volji se je zadnji vlak LP3821 iz Murske Sobote v Maribor tako naprej prestavilo, da zagotovo v Račah zamudiš zvezo za Ljubljano.

Poleg vsega tega tudi Citadella v večernih urah več ne vozi iz Murske za Ljubljano.

Torej je zadnji vlak iz Murske v Ljubljano ob 14 53. Pri takih dejstvih se človek sploh vpraša, ali ni res vsak cent v elektrifikacijo proge stran vržem denar.
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

taurus napisal/-a:Pri takih dejstvih se človek sploh vpraša, ali ni res vsak cent v elektrifikacijo proge stran vržem denar.
Odgovor je NE. Samo zaradi potniškega prometa, se sigurno ni šlo v elektrifikacijo proge. :wink:
preverjevanec
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 03.12.2015, 16:05

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a preverjevanec »

Re 4/4 napisal/-a:
preverjevanec napisal/-a:
preverjevanec napisal/-a:Vozni red 2015/2016 za mednarodni potniški promet na internetni strani Slovenskih Železnic še ni objavljen.
Ali kdo ve kdaj bo objavljen (vozni red 2014/2015 velja do vključno 12.12.2015)? :m2
A ste vsi člani foruma na morju v Splitu da noben ne more odgovoriti na moje vprašanje? :titanic
Niemals... Aber warten wir doch ab.
A si to citiral totalitarnega staroavstrijskega hegemona in njegove prostovoljne uslužne podložnike pred obiskom v Sarajevu leta 1914 :-k? Res lepo ...
malo śutra - kahvene boje - djed božićnjak
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a mkx »

preverjevanec napisal/-a:
Re 4/4 napisal/-a:
preverjevanec napisal/-a:A ste vsi člani foruma na morju v Splitu da noben ne more odgovoriti na moje vprašanje? :titanic
Niemals... Aber warten wir doch ab.
A si to citiral totalitarnega staroavstrijskega hegemona in njegove prostovoljne uslužne podložnike pred obiskom u Sarajevu leta 1914 :-k? Res lepo ...
V resnici si bil precej žaljiv do članov foruma. Jaz bi prej zaključil, da so ti odgovorili vsi ki so vedeli odgovor na tvoje vprašanje.

Mimogerde: sedajle (13.12.2015 ob 13:05) na spletni strani Slovenskih železnic ni kaj dosti duha ali sluha o relacijskih voznih redih, katerih veljavnost se je bojda že začela. Edino, kar je zaznati, je stran s spiskom relacij, povezave za posamezne relacije pa vodijo v globine vesolja.
LP, Metod
preverjevanec
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 03.12.2015, 16:05

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a preverjevanec »

Spoštovani član foruma VLAKI.INFO mkx!

Jaz ne morem nikogar prisiliti, da mi odgovori na vprašanje.
Je pa zame žaljivo, da sem dobil odgovor v nemškem jeziku, ker je to slovenski forum!

Tebe pa vprašam, kje je obljubljena dvojezičnost v današnji južni avstrijski Koroški, kjer je bilo Slovencev v času Koroškega Plebiscita leta 1920 med 80-90 % prebivalstva (na jugu cone A)?
Glasove je takrat v Celovcu, ki ni bil večinsko slovenski, štela "mednarodna skupnost", ki jo je pripeljala Avstrija!

Mednarodni vozni red vlakov 2015/2016 je že objavljen na spletni strani Slovenskih Železnic.
Strinjam se, da bi morali na spletni strani SŽ objaviti relacije posameznih mednarodnih vlakov (od - do), ker te sedaj niso razvidne :m2!

Lep pozdrav.
malo śutra - kahvene boje - djed božićnjak
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a mkx »

preverjevanec napisal/-a:Je pa zame žaljivo, da sem dobil odgovor v nemškem jeziku, ker je to slovenski forum.
Slovenski ali avstroogrski ... je prav vseeno. Spraševanje po kraju dopustovanja kot odziv na pomanjkanje zaželjenih odgovorov ni primerno. Če ti je na sarkastičen izpad nekdo odgovoril v tebi nerazumljivem jeziku to ni nujno manj primerno od tvojih dejanj. Nekako se mi zdi, da na odgovor v angleščini ne bi reagiral na enak način ... morda pa se motim.

Pa da se vrnem nazaj k temi ... relacijski vozni redi, ki so prej (in najbrž še sedaj) manjkali, so vozni redi za notranji promet. Kompletna sramota je, da ti vozni redi niso objavljeni vsaj en teden pred začetkom veljave in me pri tem prav nič ne zanima da iskalnik za posamezna potovanja novi vozni red pozna. Pravzaprav to kaže še večjo šlamparijo saj neobjava relacijkih voznih redov pomeni, da se nekomu ne ljubi delati. :cussing
LP, Metod
preverjevanec
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 03.12.2015, 16:05

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a preverjevanec »

mkx napisal/-a:
preverjevanec napisal/-a:Je pa zame žaljivo, da sem dobil odgovor v nemškem jeziku, ker je to slovenski forum.
Slovenski ali avstroogrski ... je prav vseeno. Spraševanje po kraju dopustovanja kot odziv na pomanjkanje zaželjenih odgovorov ni primerno. Če ti je na sarkastičen izpad nekdo odgovoril v tebi nerazumljivem jeziku to ni nujno manj primerno od tvojih dejanj. Nekako se mi zdi, da na odgovor v angleščini ne bi reagiral na enak način ... morda pa se motim.

Pa da se vrnem nazaj k temi ... relacijski vozni redi, ki so prej (in najbrž še sedaj) manjkali, so vozni redi za notranji promet. Kompletna sramota je, da ti vozni redi niso objavljeni vsaj en teden pred začetkom veljave in me pri tem prav nič ne zanima da iskalnik za posamezna potovanja novi vozni red pozna. Pravzaprav to kaže še večjo šlamparijo saj neobjava relacijkih voznih redov pomeni, da se nekomu ne ljubi delati. :cussing
Kaj ni primerno in kaj je žaljivo je stvar osebne presoje in osebnega dojemanja vsakega posameznika in vsake skupine ljudi, ki ima karkoli skupnega.

Relacijskih voznih redov za mednarodne vlake na internetni strani SŽ do sedaj ni bilo nikoli objavljenih.
Objavljene so samo končne destinacije potovanj iz katerih pa laik lahko sklepa da gre za večje število mednarodnih vlakov kot jih je dejansko, ker na nekaterih končnih destinacijah vozijo isti mednarodni vlaki :train1!
malo śutra - kahvene boje - djed božićnjak
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a mkx »

preverjevanec napisal/-a:Kaj ni primerno in kaj je žaljivo je stvar osebne presoje in osebnega dojemanja vsakega posameznika in vsake skupine ljudi, ki ima karkoli skupnega.
Res je. In če je zate nesprejemljiv odgovor v ne-slovenskem jeziku moraš sprejeti tudi dejstvo, da je za nekatere nesprejemljivo sarkastično spraševanje po kraju dopustovanja in to pokažejo z neresnimi odgovori.
Pa naj bo dovolj tej debati.
preverjevanec napisal/-a:Relacijskih voznih redov za mednarodne vlake na internetni strani SŽ do sedaj ni bilo nikoli objavljenih
Ne vem zakaj toliko vztrajaš na mednarodnih vlakih, jaz ves čas govorim, da niso objavljeni relacijski vozni redi notranjega prometa. Oziroma, če smo natančni, ne gre za notranji ali mednarodni promet temveč za promet na določeni relaciji (od LP do mednarodnih vlakov) - recimo za relacijo Ljubljana - Zidani Most. Ti so vedno bili objavljeni in verjamem, da bodo tudi za 2015/16 ... ampak jih danes kljub veljavnostni ni.

Mah, nisma smisla. #-o
LP, Metod
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a mkx »

Sramota glede relacijskih voznih redov se nadaljuje. Sedaj sicer so objavljeni, ampak so, kot kaže, skenirani papirnati in tako slabe kakovosti, da se nekaterih stvari kljub povečevanju ne da prebrati. #-o
LP, Metod
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a sikos »

Sem gledal relacijski vozni red Ljubljana - Novo mesto - Ljubljana in Novo mesto - Metlika - Novo mesto, ter sem pri nekaterih postajah opazil besedo "pr". Tega prej na teh voznih redih ni bilo. Kdo ve kaj to pomeni? :roll:
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
STIB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 445
Pridružen: 18.04.2006, 11:57
Kraj: Zagreb, HR

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a STIB »

pr = prihod, tj. čas prihoda a ne čas odhoda (ker je končna postaja)
lp iz Zagreba
ZDRU
Kanarček715
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 108
Pridružen: 27.01.2014, 19:34

Re: NOVO Vozni red 2015/16

Odgovor Napisal/-a Kanarček715 »

Jaz sem na spletni strani gledal vozne rede. Le za progo Ljubljana-Sežana vozni red ni skeniran, saj je take kakovosti kot prejšnje leto. Najslabše se vidi za progo Zidani Most-Maribor.
Odgovori