Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a bisabre »

[quote="bisabre"][quote="Solčavec"](VIDEO) Večerova javna razprava: "Ne gre za to Magna da ali ne, ampak ..."
http://www.vecer.com/vecerova-javna-raz ... ak-6269061

Kot sem pričakoval, veliko lepih besed in obetov. Bom pa dodal zgolj eno pikro glede napovedane povprečne plače. Tudi v Sloveniji imamo povprečno bruto plačo 1.592,15 EUR, a je marsikdo še nikoli ni videl. Tako bo tudi v Magni, kjer bo managment z inženirsko ekipo kasiral po nekaj tisočakov in tudi preko 10 tisoč evrov mesečno, glede na številčno razmerje med proizvodnimi hilferji ter prej omenjeno "aristokracijo", bo pa povpreček res tam nekje. Zanimivo pa je, da pri tem niso navedli, ali bo šlo za bruto, ali neto plačo, v višini dobrih 1200 EUR, ali bo to 1.043,09 EUR neto, kakršno je slovensko neto povprečje? Slika
In še ena cvetka, podjetje TAM EUROPE (bivši TAM), ki je v lasti Kitajcev in stoji le 7 Km od lokacije bodoče Magnine lakirnice, razvija in proizvaja električne avtobuse. Na začetku jim je država obljubila 8 milijonov vzpodbude, nato pa 2,8 milijona subvencije, a jih na koncu ni izplačala, saj je zaostrila pogoje in so Kitajci raje odstopili od državnega "darila". Za lažjo primerjavo, Magna bo brez komplikacij obdarjena z 18. milijoni ter zelo agresivno politično podporo, ki meji že na nasilje.
Simpl je tanartabul.
casar
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 40
Pridružen: 01.06.2016, 11:01

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a casar »

bisabre napisal/-a:Bom pa dodal zgolj eno pikro glede napovedane povprečne plače. Tudi v Sloveniji imamo povprečno bruto plačo 1.592,15 EUR, a je marsikdo še nikoli ni videl. Tako bo tudi v Magni, kjer bo managment z inženirsko ekipo kasiral po nekaj tisočakov in tudi preko 10 tisoč evrov mesečno, glede na številčno razmerje med proizvodnimi hilferji ter prej omenjeno "aristokracijo", bo pa povpreček res tam nekje.
Lahko poveš, kje pri nas inženirji, ki niso v managementu, spadajo v "aristokracijo" in imajo plače preko 10 tisoč EUR? Jaz bi tudi šel tja v službo.

Aleš
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

bisabre napisal/-a:. Bom pa dodal zgolj eno pikro glede napovedane povprečne plače. Tudi v Sloveniji imamo povprečno bruto plačo 1.592,15 EUR, a je marsikdo še nikoli ni videl.

Aha. Ginijev koeficient je nepomembna stvar.

Zato pa ima Kovačič toliko podpisov. Ni težko operirati s številkami (in primerjati gradnje s Kenijo), če ne poznaš zadev, kajne... #-o
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a mkx »

casar napisal/-a:Lahko poveš, kje pri nas inženirji, ki niso v managementu, spadajo v "aristokracijo" in imajo plače preko 10 tisoč EUR? Jaz bi tudi šel tja v službo.
Verjetno je naš @bisabre govoril o letnih plačah za inženirje. Letno plačo bruto preko 10.000€ ima pa vendarle marsikateri inženir (morebiti si celo ti med to "aristokracijo"?) ... fizikalci pač ne. :wink:

Re 4/4 napisal/-a:Ni težko operirati s številkami (in primerjati gradnje s Kenijo), če ne poznaš zadev, kajne... #-o
Se ne morem bolj strinjati. Pretekle izkušnje kažejo, da ko se pojavi infrastrukturni projekt, čez noč poskočijo cene zemljišč na tistem območju vsaj za faktor 10 (z nekaj € na kakšnih 20-50€ za kvadratni meter). Če na hitro ocenimo: pri železnici je najbrž potreben pas širine kakšnih 20 metrov (kakšen meter več za dvotirne proge), kar nanese 20.000 m2 na kilometer proge. Če cena zemljišča poskoči na recimo 30€/m2, je že strošek odkupa zemljišč približno 600.000€/km. Torej slab milijon. Pa lopata še blizu projekta ni prišla. Dvomim, da v Keniji za zemljišča kaj dosti plačajo, verjetno večino lastnikov kar lepo razlastijo.
LP, Metod
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a bisabre »

casar napisal/-a:
bisabre napisal/-a:Bom pa dodal zgolj eno pikro glede napovedane povprečne plače. Tudi v Sloveniji imamo povprečno bruto plačo 1.592,15 EUR, a je marsikdo še nikoli ni videl. Tako bo tudi v Magni, kjer bo managment z inženirsko ekipo kasiral po nekaj tisočakov in tudi preko 10 tisoč evrov mesečno, glede na številčno razmerje med proizvodnimi hilferji ter prej omenjeno "aristokracijo", bo pa povpreček res tam nekje.
Lahko poveš, kje pri nas inženirji, ki niso v managementu, spadajo v "aristokracijo" in imajo plače preko 10 tisoč EUR? Jaz bi tudi šel tja v službo.

Aleš

Moj sin je sistemski inženir, zaposlen v Avstriji, tam tudi živi, njegova mesečna plača znaša preko 5 tisočakov. Sicer pa kolikor je meni znano, bodo Magnini glavni inženirji in managmet avstrijski, ne naši. Torej sem glede plač navedel dovolj realne zneske. Nikjer pa nisem omenjal naših inženirjev, še manj inženirskih plač v Sloveniji. Za primerjavo, slovenska fizioterapevtka, ali pa diplomirana medicinska sestra v Avstriji prejme v povprečju 2.200 EUR in še vbeč, odvisno od zahtevnosti delovnega mesta. Profsor z neko normalno kilometrino pa okoli 4000 EUR in več. Tudi odvisno kje in kaj poučuje.
Ne vem zakaj nekateri tako površno berete?
Simpl je tanartabul.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Profsor z neko normalno kilometrino pa okoli 4000 EUR in več.
A ti veš kaj pišeš. Saj še pri nas dobim skoraj tolko, pa nisem profesor, no imam nek drug status. Res ne vem, zakaj sem nekoč kolebal med Villachom, Singapurjem in med Kalifornijo..... Daj se že enkrat spravi h pameti in nehaj nakladat brez veze. Te je že težko prenašat.
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

bisabre napisal/-a:saj vemo kako je to pri nas, če ni NAŠ, je ziher zanič in ga je treba na vsak način skenslati
=D>
Zdaj se je samo še za vprašat, zakaj si tako proti? :lol:
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a duro »

Dragi gospodje,
našega bisabre so očitno oddelili za gverilsko (pred)volilno kampanjo na naš forum, tako kot njegove somišljenike izkoriščajo za podobne zadeve po forumih vseh vrst po Sloveniji...

Vse kar ti ljudje želijo, je vzbujanje pozornosti za njihovo doktrino. Mi pa nasedamo (tudi sam v tem trenutku) in tratimo čas, da ga skušamo prepričati, kakšne neumnosti naklada. Dokaz je njegov dvojni post, ko se ni nihče odzval isti dan.

Najenostavnejše je, da se ne spuščamo več v neplodne debate in pustimo Solčavcu in podobnim, da objavljajo novosti v zvezi s to temo, vključno z viri, ter morebiti komentiramo na ploden način.

Lp,matej
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Ljubitelj napisal/-a:
Profsor z neko normalno kilometrino pa okoli 4000 EUR in več.
A ti veš kaj pišeš. Saj še pri nas dobim skoraj tolko, pa nisem profesor, no imam nek drug status. Res ne vem, zakaj sem nekoč kolebal med Villachom, Singapurjem in med Kalifornijo..... Daj se že enkrat spravi h pameti in nehaj nakladat brez veze. Te je že težko prenašat.

Kaj si ti misliš o meni je ravno toliko pomembno kot vpliv barve asfalta na rast bananovcev.
Simpl je tanartabul.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Kaj si ti misliš o meni je ravno toliko pomembno kot vpliv barve asfalta na rast bananovcev.
In vso tvoje pisanje ima približno tolikšno vrednost, če se jo sploh da izmerit. Sicer pa, kaj ko bi tega bisabreja sklenili resno bojkotirat, kot predlaga duro
Dragi gospodje,
našega bisabre so očitno oddelili za gverilsko (pred)volilno kampanjo na naš forum, tako kot njegove somišljenike izkoriščajo za podobne zadeve po forumih vseh vrst po Sloveniji...

Vse kar ti ljudje želijo, je vzbujanje pozornosti za njihovo doktrino. Mi pa nasedamo (tudi sam v tem trenutku) in tratimo čas, da ga skušamo prepričati, kakšne neumnosti naklada. Dokaz je njegov dvojni post, ko se ni nihče odzval isti dan.

Najenostavnejše je, da se ne spuščamo več v neplodne debate in pustimo Solčavcu in podobnim, da objavljajo novosti v zvezi s to temo, vključno z viri, ter morebiti komentiramo na ploden način.

Lp,matej
Jaz sem nekoč že sklenil, da ga bojkotiram, pa je volja očevidno bila prešibka.
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Ne vidim, ne slišim, ne govorim .... Nekam znano se mi zdi tole? Pa ja nisi morda tudi ti .. ???Slika

Glede na dejstvo, da sem tukaj očito daleč najbolje informiran v zadevi Cirkusa Magna, vam lahko zaupam, da bo Gašperšič (kot kolateralna škoda) odletel (odstopil), zamenjal naj bi ga kar Jure Leben.
Se že veselim prilimanih novih Solčavčevih kontra argumentov. :D
Simpl je tanartabul.
Uporabniški avatar
Solčavec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 265
Pridružen: 07.04.2016, 8:16

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a Solčavec »

Toliko bi znašala povprečna plača v Magni v Hočah
https://maribor24.si/gospodarstvo/tolik ... i-v-hocah/

Parlamentarni odbor pretresa strateške investicije, kot je Magnina
http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/parla ... ina/424794
Uporabniški avatar
Solčavec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 265
Pridružen: 07.04.2016, 8:16

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a Solčavec »

Znano, kdo bo lahko sodeloval pri izdaji okoljevarstvenega soglasja za Magno v Hočah
https://maribor24.si/lokalno/znano-kdo- ... o-v-hocah/
Uporabniški avatar
Solčavec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 265
Pridružen: 07.04.2016, 8:16

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a Solčavec »

Uporabniški avatar
Solčavec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 265
Pridružen: 07.04.2016, 8:16

Re: Proizvodna cona Hoče-Slivnica(Magna)

Odgovor Napisal/-a Solčavec »

Tisti v Hočah-Slivnici, ki so glasovali, so za Magno
http://www.vecer.com/tisti-v-hocah-sliv ... no-6273278
Odgovori