Korona

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a trocken »

Čudovito se je bilo zopet peljati z vlakom. Zadnjič sem tako užival na Eurostarju pod Rokavskim prelivom. Kaj naredi dva meseca karantene...
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1942
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a preglednik »

A tisto da je bil vlak? Zdaj mi je vse jasno...
preglednik
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Glede na to, da je od danes naprej dovoljen mednarodni železniški promet me zanima, če se že kaj ve kdaj bo vspostavljen? Na strani SŽ ni ne duha ne sluha o vzpostavitvi.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Ljubitelj napisal/-a:Glede na to, da je od danes naprej dovoljen mednarodni železniški promet me zanima, če se že kaj ve kdaj bo vspostavljen? Na strani SŽ ni ne duha ne sluha o vzpostavitvi.
ÖBB na na štajerski strani predvidoma 15.6 na Karavankah pa predvidoma 22.6
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

ÖBB na na štajerski strani predvidoma 15.6 na Karavankah pa predvidoma 22.6
Mogoče je kaj na tem, le mednarodni vozni redi tega ne zaznavajo, ne Scotty (OBB) ne tisti, ki ga ponudijo SŽ (DB). Jutri bi lahko vlaki vozili, voznega reda pa ni.....
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Ljubitelj napisal/-a:
ÖBB na na štajerski strani predvidoma 15.6 na Karavankah pa predvidoma 22.6
Mogoče je kaj na tem, le mednarodni vozni redi tega ne zaznavajo, ne Scotty (OBB) ne tisti, ki ga ponudijo SŽ (DB). Jutri bi lahko vlaki vozili, voznega reda pa ni.....
V našem prodajnem sistemu ( ÖBB) so vožnje za jutri iz smeri Spielfeld Strass v smer Maribora že vnešene
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

V našem prodajnem sistemu ( ÖBB) so vožnje za jutri iz smeri Spielfeld Strass v smer Maribora že vnešene
Verjetno so res vnešeni, toda čudno vlakov pa menda ni, saj po VR SŽ noben vlak ne pelje čez mejo.....
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 799
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Od danes naprej je razglašena epidemija za naslednjih 30 dni. Mogoče kdo kaj, kdaj se ukine potniški prevoz? Že danes?
Uporabniški avatar
Micek_52
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 124
Pridružen: 03.09.2016, 19:59
Kraj: Miren

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Micek_52 »

vidkrt napisal/-a:Od danes naprej je razglašena epidemija za naslednjih 30 dni. Mogoče kdo kaj, kdaj se ukine potniški prevoz? Že danes?
Razglasitev epidemije pomeni le, da se aktivira nek posebni državni načrt na področju civilne zaščite. Novi ukrepi se bodo dodajali po potrebi; mislim da je prekinitev javnega prevoza v zadnji rdeči fazi (naj me kdo popravi če je narobe). Vlaki torej zaenkrat še vozijo.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Micek_52 napisal/-a:
vidkrt napisal/-a:Od danes naprej je razglašena epidemija za naslednjih 30 dni. Mogoče kdo kaj, kdaj se ukine potniški prevoz? Že danes?
Razglasitev epidemije pomeni le, da se aktivira nek posebni državni načrt na področju civilne zaščite. Novi ukrepi se bodo dodajali po potrebi; mislim da je prekinitev javnega prevoza v zadnji rdeči fazi (naj me kdo popravi če je narobe). Vlaki torej zaenkrat še vozijo.
Rdeča faza paket 3. Sedaj smo v paketu 1
Zadnjič spremenil andre85, dne 19.10.2020, 20:11, skupaj popravljeno 1 krat.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1582
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a desiro »

andre85 napisal/-a:
Micek_52 napisal/-a:
vidkrt napisal/-a:Od danes naprej je razglašena epidemija za naslednjih 30 dni. Mogoče kdo kaj, kdaj se ukine potniški prevoz? Že danes?
Razglasitev epidemije pomeni le, da se aktivira nek posebni državni načrt na področju civilne zaščite. Novi ukrepi se bodo dodajali po potrebi; mislim da je prekinitev javnega prevoza v zadnji rdeči fazi (naj me kdo popravi če je narobe). Vlaki torej zaenkrat še vozijo.
Rdeča faza paket 3. Sedaj smo v paketi 1
Kakor hitro se stopnjujejo paketi bomo tam pred koncem tedna :roll: #-o
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Kakor hitro se stopnjujejo paketi bomo tam pred koncem tedna :roll: #-o[/quote]
Zgleda,da res
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a trocken »

Jaz sem bolj optimističen. Mislim, da bo javni prevoz v nekakšni (mogoče malo okrnjeni) vseeno ostal. Tudi fabrike se tokrat ne bodo kar na vrat na nos zapirale.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a andre85 »

trocken napisal/-a:Jaz sem bolj optimističen. Mislim, da bo javni prevoz v nekakšni (mogoče malo okrnjeni) vseeno ostal. Tudi fabrike se tokrat ne bodo kar na vrat na nos zapirale.
Poglej si.kaj.pise v tretjem rdečem paketu. Popolna ustavitev javnega prevoza
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2547
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

andre85 napisal/-a:
trocken napisal/-a:Jaz sem bolj optimističen. Mislim, da bo javni prevoz v nekakšni (mogoče malo okrnjeni) vseeno ostal. Tudi fabrike se tokrat ne bodo kar na vrat na nos zapirale.
Poglej si.kaj.pise v tretjem rdečem paketu. Popolna ustavitev javnega prevoza
Tudi za prvega niso sprejeli vsega, kar piše. Sprejemajo selektivno ukrepe. Kar je edino prav.
Odgovori