Korona

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
Micek_52
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 124
Pridružen: 03.09.2016, 19:59
Kraj: Miren

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Micek_52 »

Ljubitelj napisal/-a: 10.03.2021, 16:48
Me je neimetje avta grdo udarilo tako po žepu kot po imidžu. Dokler bo tako, na avtobus in vlak ne stopim več.
Čudno, v Financah je novinar napisal, da je bilo nekaj najboljšega, da se je odrekel avtu, https://tl.finance.si/8972369/%28Interv ... -zivljenju
In kakor vidim moji hčeri tudi prav nič ne manjka ker nimata avtomobila, pa moj sin ga tudi nič kaj dosti v Franciji ne pogreša, razen za kakšno turno smučarijo. Mogoče je kje v rovtih drugače, v Ljubljani ga pa človek v glavnem redko rabi. je pa koristna zadeva za skok nekam na smučanje ali za prepeljati kaj na vikend in nič drugega.
Jaz študiram v Ljubljani (ok, zdaj trenutno na daljavo) in bom potrdil da tam 100% ne rabiš avta. Od železniške postaje pridem do faksa in do študenta po eni liniji (št. 1) ki se sicer žal ne ustavi na bavarskem dvoru. Med Ljubljano in NG se vozim z vlakom (ker sovražim vožnjo z medkrajevnimi avtobusi). Edini problem pa je prit od doma do železniške postaje, tako da me tja pač peljejo starši, čeprav bi se dalo tudi z javnim prevozom.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Ljubitelj napisal/-a: 10.03.2021, 16:48 Čudno, v Financah je novinar napisal, da je bilo nekaj najboljšega, da se je odrekel avtu, https://tl.finance.si/8972369/%28Interv ... -zivljenju
In kakor vidim moji hčeri tudi prav nič ne manjka ker nimata avtomobila, pa moj sin ga tudi nič kaj dosti v Franciji ne pogreša, razen za kakšno turno smučarijo. Mogoče je kje v rovtih drugače, v Ljubljani ga pa človek v glavnem redko rabi. je pa koristna zadeva za skok nekam na smučanje ali za prepeljati kaj na vikend in nič drugega.
Ker je en novinar nekaj napisal??? Prej se je pa prevažal z avtom??? Verjemi, ko bo treba, se bo usedel za volan. Lahko ti tukaj kot repliko objavim kar nekaj člankov in objav, ki opisujejo žalost in bedo javnega prevoza.
Hčerka je koliko stara? Pa njen partner?
Francijo primerjaš s Slovenijo? Bravo. Da, res čudno, da se pri nas vsako jutro v mesta zgrinjajo nepregledne kolone jeklenih konjičkov.
Glede vehementne izjave o Ljubljani pa samo:

Slika


Je pa avto koristna zadeva, praviš? Torej zaključek je, da avto ni potreben razen takrat, kadar je. Še enkrat bravo.
Micek_52 napisal/-a: 10.03.2021, 19:30 Jaz študiram v Ljubljani (ok, zdaj trenutno na daljavo) in bom potrdil da tam 100% ne rabiš avta. Od železniške postaje pridem do faksa in do študenta po eni liniji (št. 1) ki se sicer žal ne ustavi na bavarskem dvoru. Med Ljubljano in NG se vozim z vlakom (ker sovražim vožnjo z medkrajevnimi avtobusi). Edini problem pa je prit od doma do železniške postaje, tako da me tja pač peljejo starši, čeprav bi se dalo tudi z javnim prevozom.
Tudi jaz ga v Ljubljani nisem potreboval, ko sem bil star 20 let... no, pogojno. Sem pri tej starosti bil v stiku z eno iz Podčetrtka, ki je bila prepričana, da imam avto in da zato videvanje na relaciji Brežice - Podčetrtek ne bo problem. No, motila se je...

Ki se žal ne ustavi na bavarcu. LPP - Lepo pojdi peš? To sem spoznal že v 4. letniku srednje šole, pri svojih 18. Smo šli na maturantski izlet, pa sem do Ljubljane šel z vlakom, od ž.p. do Kongresnega trga sem pa nameraval z avtobusno linijo 27 (tedaj relacija BTC - ???) Skoraj pol ure sem čakal na postajališču Kolodvor, avtobusa pa še kar od nikoder. Nisem hotel tvegati in sem se tja odpravil peš. Da JP v Lj ne deluje, sem ponovno spoznal v 2. letniku faksa. Smo morali nekaj oddati, kolegica me je pa zafrknila, ker je zaradi bolezni ni bilo. Tako sem moral od faksa do nje in nazaj peš, ker bi z Lepo pojdi peš moral čez center in se ne bi pravočasno vrnil. Prav tako v hrvaški prestolnici, ko sem bil na obisku pri nekom. Mi pravi: "Pa brzo ćeš stiči tamo, nekih 15 minuta." Tramvaj je od Dubrave do Krug potreboval 45 minut.

Edini problem je priti od doma do ž.p? Tudi v Brežicah, kolega, tudi v Brežicah. Integral Brežice je katastrofa, avtobusi nikoli točni, vozniki primitivni, nekulturni in nesramni. Prvi jutranji lokalc nikoli pravočasno na železniški postaji, potem pa na blagajni ž.p. Brežice slišiš od zaposlenih: "Drugič pa prej pridi."

No, lepo da si že zdaj prišel do ugotovitve, da je z javnim prevozom križ. Ko pa boš enkrat zaposlen in delovno mesto ne bo ravno 200 metrov oddaljeno od doma, verjemi, brez avta ne boš mogel shajati.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Ker je en novinar nekaj napisal??? Prej se je pa prevažal z avtom??? Verjemi, ko bo treba, se bo usedel za volan. Lahko ti tukaj kot repliko objavim kar nekaj člankov in objav, ki opisujejo žalost in bedo javnega prevoza.
Šlo je za 1 letni projekt, in gospod je pač napisal kar je, predvsem so se mu stroški enormno zmanjšali, avto si pa lahko kadarkoli sposodiš ali pa pokličeš taxi, sploh niso dragi.
Hčerka je koliko stara? Pa njen partner?
Ne bom ti izdajal generalij sorodnikov, recimo, da imata vsak po 18 let delovne dobe.
Francijo primerjaš s Slovenijo? Bravo. Da, res čudno, da se pri nas vsako jutro v mesta zgrinjajo nepregledne kolone jeklenih konjičkov.
Glede vehementne izjave o Ljubljani pa samo:
Zakaj pa se ne bi zgledovali po Franciji, ali bolje rečeno zahodni Evropi. Tako pa naši župani v okolici Ljubljane javno trdijo, da ne potrebujejo železnice, hočejo cesto.

Pravzaprav ne vem kakšno vehemnetno izjavo bi dal o Ljubljani, pa sem malce len in ne grem nazaj brskat. Res Ljubljana ni vsa Slovenija, je pa generator 40% BDP. In ne pozabit, v Ljubljani je množica služb, končno dere vsak dan preko 100.000 bolj ali manj oddaljenih okoličanov v Ljubljano. Če jim kaj ni všeč, si pač naj poiščejo službo doma. Vsekakor pa je za avtomanijo v Ljubljani vedno manj prostora.
Ko smo pa ravno na železniškem forumu, okoli 60-70% vsega potniškega prometa na SŽ ima cilja ali izhodišče v Ljubljani in ne v Spodnjem Dupleku.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a mkx »

Ljubitelj napisal/-a: 11.03.2021, 18:52 Res Ljubljana ni vsa Slovenija, je pa generator 40% BDP. In ne pozabit, v Ljubljani je množica služb, končno dere vsak dan preko 100.000 bolj ali manj oddaljenih okoličanov v Ljubljano.

Ja, Ljubljana je generator 40% BDP, k kateremu prispeva recimo 100k prebivalcev Ljubljane in prav toliko dnevnih migrantov in še nekaj več potrošnikov. Kar pomeni, da dnevni migranti ne bi smeli biti smatrani kot neki neboditreba. In če okoličani v prihod na delovno mesto vložimo neprimerno več (svojega privatnega) časa in tudi financ (povračilo potnih stroškov realistično ne pokrijejo stroškov prevoza na delo če naj bo to časovno znosno), se bi spodobilo da tudi družba (MOL, država, primestne občine) nekaj naredi za to. Še najmanj, kar lahko pričakujemo, pa je prenehanje omalovaževanja teh naših težav.
Seveda isto velja za ostala večja središča.
LP, Metod
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a trocken »

Ljubitelj napisal/-a: 11.03.2021, 18:52
Ker je en novinar nekaj napisal??? Prej se je pa prevažal z avtom??? Verjemi, ko bo treba, se bo usedel za volan. Lahko ti tukaj kot repliko objavim kar nekaj člankov in objav, ki opisujejo žalost in bedo javnega prevoza.
Šlo je za 1 letni projekt, in gospod je pač napisal kar je, predvsem so se mu stroški enormno zmanjšali, avto si pa lahko kadarkoli sposodiš ali pa pokličeš taxi, sploh niso dragi.
Hčerka je koliko stara? Pa njen partner?
Ne bom ti izdajal generalij sorodnikov, recimo, da imata vsak po 18 let delovne dobe.
Francijo primerjaš s Slovenijo? Bravo. Da, res čudno, da se pri nas vsako jutro v mesta zgrinjajo nepregledne kolone jeklenih konjičkov.
Glede vehementne izjave o Ljubljani pa samo:
Zakaj pa se ne bi zgledovali po Franciji, ali bolje rečeno zahodni Evropi. Tako pa naši župani v okolici Ljubljane javno trdijo, da ne potrebujejo železnice, hočejo cesto.

Pravzaprav ne vem kakšno vehemnetno izjavo bi dal o Ljubljani, pa sem malce len in ne grem nazaj brskat. Res Ljubljana ni vsa Slovenija, je pa generator 40% BDP. In ne pozabit, v Ljubljani je množica služb, končno dere vsak dan preko 100.000 bolj ali manj oddaljenih okoličanov v Ljubljano. Če jim kaj ni všeč, si pač naj poiščejo službo doma. Vsekakor pa je za avtomanijo v Ljubljani vedno manj prostora.
Ko smo pa ravno na železniškem forumu, okoli 60-70% vsega potniškega prometa na SŽ ima cilja ali izhodišče v Ljubljani in ne v Spodnjem Dupleku.
Spodnji Duplek sploh nima železnice. Čudna primerjava.
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

trocken napisal/-a: 11.03.2021, 23:22
Ljubitelj napisal/-a: 11.03.2021, 18:52
Ker je en novinar nekaj napisal??? Prej se je pa prevažal z avtom??? Verjemi, ko bo treba, se bo usedel za volan. Lahko ti tukaj kot repliko objavim kar nekaj člankov in objav, ki opisujejo žalost in bedo javnega prevoza.
Šlo je za 1 letni projekt, in gospod je pač napisal kar je, predvsem so se mu stroški enormno zmanjšali, avto si pa lahko kadarkoli sposodiš ali pa pokličeš taxi, sploh niso dragi.
Hčerka je koliko stara? Pa njen partner?
Ne bom ti izdajal generalij sorodnikov, recimo, da imata vsak po 18 let delovne dobe.
Francijo primerjaš s Slovenijo? Bravo. Da, res čudno, da se pri nas vsako jutro v mesta zgrinjajo nepregledne kolone jeklenih konjičkov.
Glede vehementne izjave o Ljubljani pa samo:
Zakaj pa se ne bi zgledovali po Franciji, ali bolje rečeno zahodni Evropi. Tako pa naši župani v okolici Ljubljane javno trdijo, da ne potrebujejo železnice, hočejo cesto.

Pravzaprav ne vem kakšno vehemnetno izjavo bi dal o Ljubljani, pa sem malce len in ne grem nazaj brskat. Res Ljubljana ni vsa Slovenija, je pa generator 40% BDP. In ne pozabit, v Ljubljani je množica služb, končno dere vsak dan preko 100.000 bolj ali manj oddaljenih okoličanov v Ljubljano. Če jim kaj ni všeč, si pač naj poiščejo službo doma. Vsekakor pa je za avtomanijo v Ljubljani vedno manj prostora.
Ko smo pa ravno na železniškem forumu, okoli 60-70% vsega potniškega prometa na SŽ ima cilja ali izhodišče v Ljubljani in ne v Spodnjem Dupleku.
Spodnji Duplek sploh nima železnice. Čudna primerjava.
Ni rad videl nekoga preživeti z javnim prevozom v mojem koncu Slovenije. Do železnice imam 8 km, javni prevoz je od železniške postaje vsaj zasilo dober do naselja 4 km od mene (avtobus 1 do 2 krat na uro) do mene pa je avtobus dvakrat dnevno (zdi se mi da ob 9:00 in 11:00) alternativno bi lahko prosil šoferja šolskega avtobusa za prevoz ampak le ta te uradno ne more peljati...

Dajte si že enkrat zapomnit da ima Slovenija z izjemo Ljubljane in Maribora izredno nizko gostoto prebivalstva in kot taka ne more zagotavljati resnega javnega prometa (razen če ima kdo preveč denarja da bo to financiral, država ga nima). Rešitev za Slovenijo ni avtobus v vsako vas ampak veliko, dobro vzdrževano, zastonj (P+R) parkirišče na železniskih postajah in pogostejši vlaki. Dokler pa se ob 8:00 ne bo dalo več normalno parkirati na železniški (ali večji avtobusni) pa ne bo nihče tako neumen da bo uporabljal javni prevoz namesto avta.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Spodnji Duplek sploh nima železnice. Čudna primerjava.
Za nekatere je mogoče čudna primerjava, vendar je včasih potrebno poznati skrivnosti govorice, ni vse v premem govoru. V okolici Maribora pomeni biti iz (Spodnjega) Dupleka, biti iz nekakšnih Butal na koncu sveta (sem pozabil, da Butalci niso poznali železnice), pridevek Spodnji pa to nepomembnost kraja še povdari. V Ljubljani bi rekli iz Spodnjega Kašlja, podobno se uporablja iz Blatnega dola etc. V bližini ene proge v Sloveniji bi pa lahko tako označili kraj Gorenje Dolenje Podpoljane (no v bistvu sta dva kraja v bližini ŽP ?). Toliko o za nekatere čudni primerjavi.

Me pa razveseljuje mladi Matevž96 s svojimi razumskimi ugotovitvami, nedostopnimi sicer umevanju prenekaterga forumaša na področju javnega prometa.
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a trocken »

Ljubitelj napisal/-a: 12.03.2021, 17:18
Spodnji Duplek sploh nima železnice. Čudna primerjava.
Za nekatere je mogoče čudna primerjava, vendar je včasih potrebno poznati skrivnosti govorice, ni vse v premem govoru. V okolici Maribora pomeni biti iz (Spodnjega) Dupleka, biti iz nekakšnih Butal na koncu sveta (sem pozabil, da Butalci niso poznali železnice), pridevek Spodnji pa to nepomembnost kraja še povdari. V Ljubljani bi rekli iz Spodnjega Kašlja, podobno se uporablja iz Blatnega dola etc. V bližini ene proge v Sloveniji bi pa lahko tako označili kraj Gorenje Dolenje Podpoljane (no v bistvu sta dva kraja v bližini ŽP ?). Toliko o za nekatere čudni primerjavi.

Me pa razveseljuje mladi Matevž96 s svojimi razumskimi ugotovitvami, nedostopnimi sicer umevanju prenekaterga forumaša na področju javnega prometa.
Ne ti mene učit "skrivnosti govorice". Če rečeš Italijanu, da greš v smeri proti Ljubljani, bo rekel, aha "Slavija". Torej nekje tam na drugi strani zavese, nekje onstran civilizacije pač...
Tako, da izraz vukojebina kot predsodek nekoga, ki misli, da nekaj je napram nekomu, ki naj ne bi bil, je zelo raztegljiv pojem in sem nanj malo alergičen. Oprosti.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Ne ti mene učit "skrivnosti govorice". Če rečeš Italijanu, da greš v smeri proti Ljubljani, bo rekel, aha "Slavija". Torej nekje tam na drugi strani zavese, nekje onstran civilizacije pač...
Tako, da izraz vukojebina kot predsodek nekoga, ki misli, da nekaj je napram nekomu, ki naj ne bi bil, je zelo raztegljiv pojem in sem nanj malo alergičen. Oprosti.
jaz te nič ne učim skrivnosti govorice, za to je bil čas v osnovni šoli, si pač spla med poukom. In seveda ni kaj za oprostit, takšna so pač dejstva. Jezika se je potrebno lotiti malo manj togo. Naj mi Duplečani oproste, ampak že odkar je bilo splavarstvo na Dravi, se je uveljavilo mneje o Duplečanih, kot nekih majn vrednih ljudeh. Izvira pa zadeva iz časov splavarstva na Dravi. Krmarjenje splavov po deroči Dravi do Maribora in malce niže do Duplekaje bilo zahtevno delo, splavarji so bili spodobno plačani, od tam naprej so pa raje najeli poceni Duplečane, medtem ko se je večina splavarjev razen kormanišev, ki so odgovarjali tudi za tovor in še kakšnega izkušenega, vrnila na izhodišče. Kaj hočemo, 2x razlika v stroških dela je kar precej. In v Mariboru se pač izraz Spodnji Duplek rabi v to svrho, ali ti je všeč ali ne. Tipično se je reklo "A si ti prišu iz Dupleka!".

Sicer je pa škoda debate, če ne razumeš, pač ne razumeš, zato ti bom drugič napisal bolj pomensko z navedbo kakšnih Zgornjih Spodnjih Podpoljan. A si že ugotovil, blizu katere postaje leži ta kraj (natančneje kraja).
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Ljubitelj napisal/-a: 11.03.2021, 18:52 Šlo je za 1 letni projekt, in gospod je pač napisal kar je, predvsem so se mu stroški enormno zmanjšali, avto si pa lahko kadarkoli sposodiš ali pa pokličeš taxi, sploh niso dragi.
Bomo še na forumu o centralizaciji? Ti sploh vidiš še kaj drugega kot Ljubljano? In ne, avta si ne moreš kadarkoli sposodit. Pri nas doma smo prvi avto dobili šele, ko sem ga jaz kupil.
Ljubitelj napisal/-a: 11.03.2021, 18:52 Zakaj pa se ne bi zgledovali po Franciji, ali bolje rečeno zahodni Evropi. Tako pa naši župani v okolici Ljubljane javno trdijo, da ne potrebujejo železnice, hočejo cesto.
Ker nismo Francija. Župani očitno vedo, kakšna je situacija z jp pri nas. Kot zahod ne bomo nikoli.
Ljubitelj napisal/-a: 11.03.2021, 18:52 Pravzaprav ne vem kakšno vehemnetno izjavo bi dal o Ljubljani, pa sem malce len in ne grem nazaj brskat. Res Ljubljana ni vsa Slovenija, je pa generator 40% BDP. In ne pozabit, v Ljubljani je množica služb, končno dere vsak dan preko 100.000 bolj ali manj oddaljenih okoličanov v Ljubljano. Če jim kaj ni všeč, si pač naj poiščejo službo doma.
Pa kaj spet neumesne z Ljubljno?! Gre za to, da je stanje JP tako porazno, da ne moreš biti brez avta. Na postaji ob X. koridorju je bil nakup mesečne vozovnice problem, ker mi delovni čas blagajne ni omogočal le-tega. Rezultat je bil 110 € izgube. Kmalu zatem mi je oseba z diagnosticirano psihozo rekla: "Sem opazila, da greš povsod z vlakom. Sem mislila, da si kaj bolan. Da imaš zdravstvene omejitve in zato ne voziš avta." To je bil zame rdeč alarm, da je skrajni čas za nakup avta. In izjave kot jih trosiš tukaj, s takimi nam je pamet solil predstojnik oddelka na faksu, češ "Uporabljajte javni prevoz, ker je ekološki, poceni, blablabla." Potem sem ga pa nekega dne videl se pripeljati z enoprostorcem, v vozilu je bil sam. Kako že pravijo za kovačeve kobile? In kaj ima veze, če ima levji delež potniškega prometa na SŽ začetek in konec v Ljubljani? Res, kaj? Ne razumeš, nočeš razumeti, ali pa si preprosto preveč omejen. Ne ti meni o umevanju prenekaterega forumaša. Dokler bo JP pri nas v spolnem organu, ugani s čim se bom še naprej prevažal.

Pa ni tukaj v igri samo prevoz dom - služba - dom. Moji mami se je lepega dne zdravstveno stanje poslabšalo do te mere, da je bila mobilna le še z avtom. Vozil sem jo jaz, da ne bo pomote. Prav tako partnerstvo. Pri 25. sem doživel, da je ena odpovedala zmenek ko sem ji povedal, da pridem z vlakom. In ne, ne gre za to da bi take ženske bile plehp****. Take stvari nekaj povedo o človeku, ki se pri starosti, ko mora že imeti kaj pokazati, se naokoli prevaža z vlakom in s kolesom.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

In ne, avta si ne moreš kadarkoli sposodit.
Silni problem, za vogalom je parking za avtomobile na posodo, še bliže pa za picikle na posodo. No sam imam več koles in tudi dva avta, če štejem starodobno zverinico zraven. In novina v članku je ugotovil, da je neznansko ceneje uporabljati to možnost kot investirati denar v rjavečo pločevino, ki požre povprečnemu slovencu okoli 1/3 vseh izdatkov, največ v Evropi.
Župani očitno vedo, kakšna je situacija z jp pri nas. Kot zahod ne bomo nikoli
Če bodo prometno politiko furali takšni butalci, kot je župan Škofljice res nikoli. Obstaja pa resen predlog, da se iz Škofljice do meje MO Ljubljane zgradi n-pasovna AC, dalje se pa naj j....o. Oziroma obstaja bolj realna opcija, da se bo za vstop z avtom v mesto plačalo!

Iz ostalega pa opažam, da si zelo zafrustriran, baba te je dala na čevelj, ker si se pripeljal z vlakom? Moral bi biti vesel, ne pa da tuguješ in širiš svoj pesimizem. Očevidno imaš hud kompleks premajhnega oneta!
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Brižitka 363 napisal/-a: 12.03.2021, 20:56 Take stvari nekaj povedo o človeku, ki se pri starosti, ko mora že imeti kaj pokazati, se naokoli prevaža z vlakom in s kolesom.
Takale miselnost je krneki oz balkanska. Kaj ma starost in kaj ma kdo za pokazat vezo z uporabo kolesa ali javnega prevoza? Se spomnim ko so me lokalni "taspodnji" kot osnovnosolca vprasal koliko sem dal za kolo, pa so na moj odgovor rekli "jao, za to bi si lahko ze motor kupu". Ultimativni dosezek v zivljenju je pa verjetno posedovanje mercedesa 😆
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a jurij »

Mislim da je na tem forumu debatiranje in prerekanje z @Ljubitelj in njegovimi somišljeniki popolnoma brez veze in tudi nima nič skupnega z temo o koroni.

Ljudje smo si pač različni, imamo različna prepričanja, in pa tudi različne želje, tako je na primer za nekoga posedovanje mercedesa ultimativni dosežek v življenju, jaz bi mercedesa lahko imel že zdavnaj pa ga nočem imeti, ker preprosto ne maram nemških avtomobilov.

Nemčija je postala ena od najrazvitejših držav na osnovi številnih prevar, saj so Nemci v poslovnem svetu eni od največjih prevarantov, saj nabavljajo poceni robo v drugih državah in tudi v Sloveniji, potem pa iz teh cenenih delov sestavljene izdelke drago prodajajo po celem svetu.

Glede na omenjeno dejstvo imam rajši poceni kvaliteten korejski avto, kot pa drag nemški avto kateri je sestavljen iz cenenih korejskih in kitajskih delov.

Poleg tega imam svoj osebni ponos zato ne podpiram prevarantskega in izkoriščevalskega kapitalizma in se kot bivši profesionalni športnik tudi nikoli nisem dam podkupiti, enako se niso dali podkupiti Korejci, kateri so ponosno izločili Nemce na zadnjem nogometnem svetovnem prvenstvo.

Lep Pozdrav
Jurij
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Ljubitelj napisal/-a: 13.03.2021, 9:08 Silni problem, za vogalom je parking za avtomobile na posodo, še bliže pa za picikle na posodo. No sam imam več koles in tudi dva avta, če štejem starodobno zverinico zraven. In novina v članku je ugotovil, da je neznansko ceneje uporabljati to možnost kot investirati denar v rjavečo pločevino, ki požre povprečnemu slovencu okoli 1/3 vseh izdatkov, največ v Evropi.
Kje je to, za vsakim vogalom? In če je JP tako super in oh in sploh, čemu dva avta pri hiši? Kar je on ugotovil, je njegova subjektivna ugotovitev. Masa ljudi pa je očitno ugotovila, da brez avta ne gre, torej gre za objektivno ugotovitev. Avto je strošek, vsekakor, toda dokler bo moja denarnica trpela, ker se pri JP zatakne že pri nakupu vozovnice... Pri avtu gre denar vsaj z dobrim razlogom. Da ne omenjam svobode, ki jo štirikolesni konjiček nudi.
Ljubitelj napisal/-a: 13.03.2021, 9:08 Če bodo prometno politiko furali takšni butalci, kot je župan Škofljice res nikoli. Obstaja pa resen predlog, da se iz Škofljice do meje MO Ljubljane zgradi n-pasovna AC, dalje se pa naj j....o. Oziroma obstaja bolj realna opcija, da se bo za vstop z avtom v mesto plačalo!

Iz ostalega pa opažam, da si zelo zafrustriran, baba te je dala na čevelj, ker si se pripeljal z vlakom? Moral bi biti vesel, ne pa da tuguješ in širiš svoj pesimizem. Očevidno imaš hud kompleks premajhnega oneta!
Torej je predstojnik oddelka na faksu butalec? Prav, pa imam butalsko diplomo.

Zmanjkalo argumentov, pa si se zatekel k eni tam ženski in premalem tiču? Si lahko še bolj patetičen? Odpoved zmenka pri 25. sem preživel. Da mi je pa pri mojih 31. oseba s posebnimi potrebami rekla, kar mi je... Če ti na mojem mestu to ne bi pomenilo rdečega alarma oz. globjega sporočila, potem ti ni pomoči. Ne gre tukaj za biti vesel, da sem že na začetku spoznal, da tipi brez avta pri nimajo šans. Sem premišljeval in prišel do spoznanja, da s tem dajemo moški ženskam vedeti, če smo primerni za partnerstvo. Selekcija, če bo moški nudil finančno in materialno varnost, ali ne.
Anzee napisal/-a: 13.03.2021, 11:39 Takale miselnost je krneki oz balkanska. Kaj ma starost in kaj ma kdo za pokazat vezo z uporabo kolesa ali javnega prevoza? Se spomnim ko so me lokalni "taspodnji" kot osnovnosolca vprasal koliko sem dal za kolo, pa so na moj odgovor rekli "jao, za to bi si lahko ze motor kupu". Ultimativni dosezek v zivljenju je pa verjetno posedovanje mercedesa 😆
Potemtakem po balkansko razmišljajo vsi tisti, ki se vsako jutro sami v avtu prevažajo v službo. Dokler bomo imeli jp po balkansko in delovni čas blagajn na ž.p. in a.p. po balkansko, ugani s čim se bomo vsi še naprej prevažali. Sem že pisal kaj se zgodi, če hočeš v soboto na ž.p. Jesenice opravljati potrebo, bodisi veliko ali malo.
Pa lahko bi se kaj naučil iz svojih (subjektivnih) izkušenj. Ne gre tukaj za imeti avto višjega cenovnega razreda. Pišem o nečem povsem drugem. Je pa na tebi, če boš doumel.

Pokojni Milan je bil marca 2012 pameten:
milchy napisal/-a: 20.03.2012, 15:02 to je samo slab izgovor ......

vlak IC 310 ti odpelje iz Dobove ob 9:48 in je na Jesenicah ob 12:24, vrneš pa se z vlakom IC 311, ki ima odhod z Jesenic ob 16:10 in si v Dobovi ob 18:50 ali malo kasneje z vlakom EC 1213, ki ima odhod ob 17:40 in je v Dobovi ob 20:07, cena povratne karte pa je za vikend potovanje 16,82 EUR.

samo v vednost - če je Boštjan iz Novega mesta lahko prišel, pa nima direktne povezave, potem ..... razmisli .....
Sem ga pozabil vprašati, kako se je Boštjan iz NM pripeljal na Jesenice. Če sem hotel imeti kaj od ogleda MMJ, sem moral s kolesom do Dobove, tam pa že ob 7:00 na vlak. Potem pa še triurno čakanje na odprtje MMJ. Nazadnje sem na ogled MMJ šel z avtom. Nobenega čakanja, kot tudi nobenega vprašanja, kaj naj ta čas počnem.
Pa ne vem, kateri VR je Milan gledal. Decembra 2012 ni bilo med 11:02 in 16:30 nobenega prihoda vlaka iz smeri Ljubljane.
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Da malo obudimo temo glede naše nesrečne korone:
https://www.24ur.com/novice/korona/mini ... torji.html
Odgovori