Korona

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
Kanarček715
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.01.2014, 19:34

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Kanarček715 »

Kako to, da bodo kljub ukinitvi javnega prevoza še vedno vozili mednarodni vlaki? :?:
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Kanarček715 napisal/-a:Kako to, da bodo kljub ukinitvi javnega prevoza še vedno vozili mednarodni vlaki? :?:
Kolikor vem, samo EN 1414/1415, pa še to od Dobove do Špilja brez uradnega postanka.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a desiro »

Tudi vlaki za Reko so še vedno v VR.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a andre85 »

TGV Lyria napisal/-a:
Kanarček715 napisal/-a:Kako to, da bodo kljub ukinitvi javnega prevoza še vedno vozili mednarodni vlaki? :?:
Kolikor vem, samo EN 1414/1415, pa še to od Dobove do Špilja brez uradnega postanka.
Mi imamo v prodajnem sistemu zraven EN1415,da vozita tudi Croatia in Emona dalje.Kaj in kako točno bo verjetno niti sveti Peter ne ve
Ps dodatek tudi na slovenskih železnicah je v voznem redu najdem Emono in Croatio
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

andre85 napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:
Kanarček715 napisal/-a:Kako to, da bodo kljub ukinitvi javnega prevoza še vedno vozili mednarodni vlaki? :?:
Kolikor vem, samo EN 1414/1415, pa še to od Dobove do Špilja brez uradnega postanka.
Mi imamo v prodajnem sistemu zraven EN1415,da vozita tudi Croatia in Emona dalje.Kaj in kako točno bo verjetno niti sveti Peter ne ve
Ps dodatek tudi na slovenskih železnicah je v voznem redu najdem Emono in Croatio
Dejansko vozijo vsi mednarodni vlaki. Kakšna je to logika? (Kjer se logika konča...)
Bi razumel za Croatio in EN, ampak razen njiju imajo vsi ostali začetno in končno postajo v Sloveniji. Trenutno tudi vsi, ki vozijo prek Jesenic, ker je proga zaprta.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a andre85 »

In bodo tudi dalje vozili. Na Emoni in Croatiji deluje tudi dalje od Špilja restavracija v smeri Avstrije. Prav tako bodo vozili vsi mednarodni avtobusi,ki imajo postanke v SLO( Touring, Darojkovič, Flixbus, Europabusch, Bisstour,Centrotrans,Arriva Hrvaška in Srbija itd)
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Podpis pogodbe med SŽ-Tovorni promet in češkim EP Holdingom prestavljen https://www.24ur.com/novice/gospodarstv ... vljen.html
Glede na to,da so kot vrazoig navedli korono mislim,da potem ta članek sodi sem
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Jutri, v torek, 15.12.2020 naj bi se sprostil javni promet. Upam da res, obenem pa tudi da zagledamo nove vlake vsaj na kamniski progi :)
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Micek_52
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 124
Pridružen: 03.09.2016, 19:59
Kraj: Miren

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Micek_52 »

Anzee napisal/-a:Jutri, v torek, 15.12.2020 naj bi se sprostil javni promet. Upam da res, obenem pa tudi da zagledamo nove vlake vsaj na kamniski progi :)
Edino pravilno, javni promet MORA delovati. In trikrat hura za nove vlake... :thumbupl =D>
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Ravnokar mimo mene proti Trebnjem peljal 610/615. Žal me je presenetil in nisem uspel narediti nobenega škljoca.
Tine
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Tin€ napisal/-a:Ravnokar mimo mene proti Trebnjem peljal 610/615. Žal me je presenetil in nisem uspel narediti nobenega škljoca.
Iz katere smeri pa?
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4114
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a mkx »

vidkrt napisal/-a:
Tin€ napisal/-a:Ravnokar mimo mene proti Trebnjem peljal 610/615. Žal me je presenetil in nisem uspel narediti nobenega škljoca.
Iz katere smeri pa?
Iz Radohove vasi.
LP, Metod
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Britanski podjetniki pozivajo vlado, naj reši Eurostar https://www.24ur.com/novice/tujina/eurostar.html
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

mkx napisal/-a: 20.04.2020, 20:11
Brižitka 363 napisal/-a:andre85, njihov problem če nimajo avta, povrh tega pa še živijo nekje bogu za hrbtom.
Tale komentar je "notranje nekonsistenten".

V Sloveniji je v normalnem času nemogoče preživeti "nekje bogu za hrbtom" brez osebnega avtomobila, saj je javni prevoz tudi običajno le omejeno uporaben ... od prebivališča oddaljen kilometre, vozi pa parkrat na dan (pač takrat, ko gre večina ljudi v službo in domov). Že če ima človek šiht ob "nenormalni uri" (in to lahko pomeni šiht od 8h do 16h ... fabrike po podeželju še vedno delajo "od šestih do dveh") je javni prevoz neuporaben, če pa mora človek skočiti v trgovino po, recimo, olje za podmazovanje verige motorne žage, pa brez avta (ali pa vsaj 4-kolesne prdulje) pač ne gre. Zato je uporaba javnega prevoza na podeželju bolj stvar varčevanja pri prevoznih stroških (če je vozovnica cenjša kot gorivo za avto) in morda posledica tega, da je pri hiši samo en avto (pri več polnoletnih prebivalcih).

Edini, ki živijo "nekje bogu za hrbtom" in nimajo lastnih avtomobilov, so starejši, za katere itak skrbijo potomci ali sosedje.

Torej trenutno stanje brez javnega prevoza v glavnem prizadeva prebivalce večjih mest, ki imajo mestni promet, ter prebivalce, ki stanujejo neposredno v bližini javnih linij. Ti v normalnih časih dejansko le redko potrebujejo lastni avto (ampak marsikdo ga vseeno ima).
Me je neimetje avta grdo udarilo tako po žepu kot po imidžu. Dokler bo tako, na avtobus in vlak ne stopim več.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Me je neimetje avta grdo udarilo tako po žepu kot po imidžu. Dokler bo tako, na avtobus in vlak ne stopim več.
Čudno, v Financah je novinar napisal, da je bilo nekaj najboljšega, da se je odrekel avtu, https://tl.finance.si/8972369/%28Interv ... -zivljenju
In kakor vidim moji hčeri tudi prav nič ne manjka ker nimata avtomobila, pa moj sin ga tudi nič kaj dosti v Franciji ne pogreša, razen za kakšno turno smučarijo. Mogoče je kje v rovtih drugače, v Ljubljani ga pa človek v glavnem redko rabi. je pa koristna zadeva za skok nekam na smučanje ali za prepeljati kaj na vikend in nič drugega.
Odgovori