Korona

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Odgovori
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Na iskalniku SŽ se je znašel vozni red od 4.5. dalje. Zmanjšan obseg voženj seveda, ampak očitno se nekaj obeta.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a andre85 »

TGV Lyria napisal/-a:Na iskalniku SŽ se je znašel vozni red od 4.5. dalje. Zmanjšan obseg voženj seveda, ampak očitno se nekaj obeta.
Ta začetek vseeno boljše kot nič
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Počasi bo nekaj
Uporabniški avatar
Micek_52
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 124
Pridružen: 03.09.2016, 19:59
Kraj: Miren

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Micek_52 »

TGV Lyria napisal/-a:Na iskalniku SŽ se je znašel vozni red od 4.5. dalje. Zmanjšan obseg voženj seveda, ampak očitno se nekaj obeta.
Danes je tudi za drugi teden "izpraznjen". Prvi vlak (vsaj NG-LJ) je tako 11.maja. :cry: :x
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Tudi 11.5 je baje okviren
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1947
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Avtovlak bi lahko vozil!
preglednik
Uporabniški avatar
Micek_52
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 124
Pridružen: 03.09.2016, 19:59
Kraj: Miren

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Micek_52 »

preglednik napisal/-a:Avtovlak bi lahko vozil!
Problem je, da za vlado velja enakost:
avtovlak = potniški vlak.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a desiro »

Micek_52 napisal/-a:
preglednik napisal/-a:Avtovlak bi lahko vozil!
Problem je, da za vlado velja enakost:
avtovlak = potniški vlak.
Važno da so obiske v domih za starejše ki so pri nas veljali za najbolj kužno točko dovolili kar tako čez noč, medtem ko se o javnem prevozu samo pogovarjajo #-o
Me prav zanima koliko časa bomo potem še rabili da se bo odpravil začasni vozni red z manjšim obsegom in uvedel redni (najverjetneje počitniški, glede na to da 24. 6. ni več tako daleč. Ali bomo mar kar čakali 1. 9. :roll:
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Micek_52
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 124
Pridružen: 03.09.2016, 19:59
Kraj: Miren

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Micek_52 »

desiro napisal/-a: Me prav zanima koliko časa bomo potem še rabili da se bo odpravil začasni vozni red z manjšim obsegom in uvedel redni (najverjetneje počitniški, glede na to da 24. 6. ni več tako daleč. Ali bomo mar kar čakali 1. 9. :roll:
Upam da čim prej. Čakati na 1.9. za polni obseg potniškega prometa je tako kot s čakanjem na cepivo za odpravo vseh ukrepov. Neumno in nevarno.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a cokla »

Micek_52 napisal/-a:
preglednik napisal/-a:Avtovlak bi lahko vozil!
Problem je, da za vlado velja enakost:
avtovlak = potniški vlak.

A mogoče ni?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a cokla »

Micek_52 napisal/-a:
desiro napisal/-a: Me prav zanima koliko časa bomo potem še rabili da se bo odpravil začasni vozni red z manjšim obsegom in uvedel redni (najverjetneje počitniški, glede na to da 24. 6. ni več tako daleč. Ali bomo mar kar čakali 1. 9. :roll:
Upam da čim prej. Čakati na 1.9. za polni obseg potniškega prometa je tako kot s čakanjem na cepivo za odpravo vseh ukrepov. Neumno in nevarno.

Pri kulturi slovenskih (nekaterih) ljudi bomo kmalu imeli ponovno izolacijo na občine.

Neumo in nevarno je tvoje razmišljanje.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Pri kulturi slovenskih (nekaterih) ljudi bomo kmalu imeli ponovno izolacijo na občine.

Neumo in nevarno je tvoje razmišljanje.
Se bomo morali navaditi živeti z enim virusom več. In če se bomo šli stroge ukrepe še naprej nas pač ne bo pobral nevarni virus (smrtnost obolelih 1-2‰ ugotovljeno na študijah protiteles v krvi, 90% ljudi sploh ne zazna simptomov) ampak gospodarski in socialni zlom. Včeraj so (mislim, da Guardian) napisali, da bo naslednje leto umrlo 18.000 rakavih bolnikov zaradi nezdravljena med sedanjo pandemijo....

Na vlakospremnem osebju pa bo, da bo poskrbelo da se upoštevajo sanitarni predpisi glede nošnje mask in socialna razdlaja, ter seveda redno razkuževanje vlakov, kar je skrb lastnika vlakov.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Ljubitelj, ti bi dodatno obremenjeval vlakospremno osebje. Kakšne pristojnosti bi jim ti dal, že do sedaj so imeli velike težave pri obvladovanju nevestnih potnikov, kateri se niso držali osnovnih pravil obnašanja. Če pa je bil tak potnik nepopravljiv, je bila edina opcija klic na policijo za njihovo asistenco.

Glede na tvoja leta pa bi pričakoval, da ti ni vseeno glede virusa.
Tine
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Ljubitelj, ti bi dodatno obremenjeval vlakospremno osebje. Kakšne pristojnosti bi jim ti dal, že do sedaj so imeli velike težave pri obvladovanju nevestnih potnikov, kateri se niso držali osnovnih pravil obnašanja. Če pa je bil tak potnik nepopravljiv, je bila edina opcija klic na policijo za njihovo asistenco.
Torej predlagaš ukinitev železniškega potniškega prometa za nadaljnja 2-3 leta? Če je to tvoj predlog je potrebno nemudoma stornirat naročila pri Stadlerju. Če vlake ukinemo za 2-3 leta, ne bodo nikoli več zaživeli. Lep primer Primorska, potniški promet si ni nikoli več povsem opomogel.
Glede na tvoja leta pa bi pričakoval, da ti ni vseeno glede virusa.
Do sedaj nisem niti najmanj pomolsil nato, da bi me ta kronani virus premagal. Sem v boljši kondiciji kot večina 50 letnikov, med brati rečeno imam kar dobro kondicijo, v hrib sem še nekaj mesecev nazaj sopihal enih 700 m/h, niman nobenih kroničnih bolezni, zaradi katerih bi bil bolj rizičen. Potemtakem mi res ni pretirano potrebno skrbet za usodo. vseno pa ga premagujem z dnevno dozo Corona piva iz stare zaloge.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Korona

Odgovor Napisal/-a cokla »

Ljubitelj napisal/-a:
Do sedaj nisem niti najmanj pomolsil nato, da bi me ta kronani virus premagal. Sem v boljši kondiciji kot večina 50 letnikov, med brati rečeno imam kar dobro kondicijo, v hrib sem še nekaj mesecev nazaj sopihal enih 700 m/h, niman nobenih kroničnih bolezni, zaradi katerih bi bil bolj rizičen. Potemtakem mi res ni pretirano potrebno skrbet za usodo. vseno pa ga premagujem z dnevno dozo Corona piva iz stare zaloge.
Saj v bistvu je tako, da tebi ni treba mislit...če se okužiš, se okužiš. Skeptiki so pa itq vedno obstajali....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Odgovori