Spremljanje vlakov na HŽ

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Gripn541
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 05.11.2022, 15:19

Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a Gripn541 »

Ali obstaja kakšen program, ki je dostopen vsem za spremljanje vlakov po hrvaškem? Predvsem me zanimajo tovorni vlaki. Tole sem našel: http://najava.hzinfra.hr/hzinfo/default ... Service=sk

Ima kdo izkušnje s tem oziroma ime in geslo?
Uporabniški avatar
vekejsn
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 26
Pridružen: 09.03.2021, 10:57
Kraj: Ljubljana <-> Sarajevo
Kontakt:

Re: Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a vekejsn »

https://map.vlak.si oz. https://mapper.zeljeznice.net

Zaenkrat so samo potniški vlaki prikazani, za tovorne ni podatkov.
Gripn541
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 05.11.2022, 15:19

Re: Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a Gripn541 »

Hvala ti! Za kakšne podobne zadeve se že vnaprej zahvaljujem.
Uporabniški avatar
Žiga
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 225
Pridružen: 16.09.2009, 21:36

Re: Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Gripn541 napisal/-a: 14.11.2022, 12:36ima kdo izkušnje s tem oziroma ime in geslo?
Uporabniška imena in gesla uporablja vsak prevoznik posebej in niso javno dostopna.
Gripn541
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 05.11.2022, 15:19

Re: Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a Gripn541 »

Žiga napisal/-a: 14.11.2022, 21:51
Gripn541 napisal/-a: 14.11.2022, 12:36ima kdo izkušnje s tem oziroma ime in geslo?
Uporabniška imena in gesla uporablja vsak prevoznik posebej in niso javno dostopna.
Razumem, ampak se da kje dobiti to? Sej nemoreš nič spremeniti/pokvarit/karkoli, sam gre se za spremljanje.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a desiro »

Gripn541 napisal/-a: 16.11.2022, 11:59
Žiga napisal/-a: 14.11.2022, 21:51
Gripn541 napisal/-a: 14.11.2022, 12:36ima kdo izkušnje s tem oziroma ime in geslo?
Uporabniška imena in gesla uporablja vsak prevoznik posebej in niso javno dostopna.
Razumem, ampak se da kje dobiti to? Sej nemoreš nič spremeniti/pokvarit/karkoli, sam gre se za spremljanje.
Tudi če bi to dobil je uporaba prepovedana 221. člen KZ-1!
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

vekejsn napisal/-a: 14.11.2022, 13:47 https://map.vlak.si oz. https://mapper.zeljeznice.net

Zaenkrat so samo potniški vlaki prikazani, za tovorne ni podatkov.
Obe strani sta že drugi dan izklopljeni za Slovenijo in Hrvaško. Ve kdo kaj se dogaja?
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Mapper mi deluje normalno. Pri vlaku pa imam tudi jaz vse prazno
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a Anzee »

andre85 napisal/-a: 29.11.2022, 7:14 Mapper mi deluje normalno. Pri vlaku pa imam tudi jaz vse prazno
Ne deluje cisto normalno, podatkov o garniturah ocitno ne vlece (pri nobenem vlaku niso znani podatki)...
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Sploh ne deluje. Trenutno preverjanje 15:15 kaže na dolenjki sledeče pozicije vlakov:
3209 končal vožnjo v Črnomlju13:25, trenutna pozicija na maperju Novo mesto
3211 končal vožnjo v Metliki 14:22, trenutna pozicija na maperju Ivančna Gorica
3234 končal vožnjo v Ljubljani 15:07, trenutna pozicija na maperju Črnomelj
3297 končal vožnjo v Ivančni Gorici 12:52, trenutna pozicija na maperju Grosuplje
3213 končal bo vožnjo v Rosalnicah 15:29, trenutna pozicija na maperju Škofljica
3212 končal vožnjo v Ljubljani 12:36, trenutna pozicija na maperju Ljubljana
Tine
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Sedaj mi je pri mapperju napisako "napaka"404 pri vlaku pa imam še zmeraj vse prazno
MMJesenice
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 118
Pridružen: 23.11.2014, 9:13

Re: Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a MMJesenice »

Fantje odkar ste povezavo do omenjene aplikacije mapper.zeljeznice.net objavili tukaj, občasno spremljam le to.
Sredi prejšnega tedna se mi je zgodilo, da sem okoli 10 ure dopoldne malo pogledal po aplikaciji in glej ga zlomka:
-EC 212 z nekaj minutno zamudo drvi od Podnarta proti Lescam
-LP 2411 pa drvi iz Lesc proti Podnartu
Po grafiki sodeč sta se srečala v Globokem in potem nadaljevala pot vsak v svojo smer.
Zdej pa vprašanje. Proga je enotirna; križanje v Globokem ni mogoče zaradi samo enega tira.
Tudi vlaka na enotirni progi ne moreta nikakor voziti eden proti drugemu v medpostajnem odseku kjer ni možnega križanja
Očitno 100 m toleranca od resnične lokacije vožnje vlaka na aplikaciji ne drži kot je navedel eden od uporabnikov..
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Tisto cca 100 metrsko toleranco sem omenil jaz. Le to sem omenil na podlagi spremljanja vlakov (kolikor sem jih pač spremljal) skozi okno moje hiše in lokacije na maperju. Je pa zanimivo, da so bili vlaki iz ljubljanske smeri dokaj točno pozicionirani, iz novomeške so se pa pojavljali dodatni metri.

Pa še okoli srečevanja vlakov na odprti enotirni progi. Dolenjska proga je bistveno slabše opremljena kot Gorenjska. Tudi jaz sem na dolenjki opazil srečevanje dveh vlakov na odprti progi (Kamni potok). Razlog zakaj je prišlo do tega pa je sledeč: vlak iz Radohove vasi je imel zamudo in je bil temu primerno ustrezno pozicioniran. Vlak iz Trebnjega pa še ni odpeljal, aplikacija pa ga je vodila kot da je že odpeljal. Vse to se je popravilo ko je prišlo do dejanskega križanja vlakov v Trebnjem. Upam da sedaj razumeš zakaj je tudi v primeru katerega opisuješ ti, prišlo do podobne situacije. Maper namreč ne črpa podatkov o dejanski lokaciji vlaka (GPS oz. podobne zadeve).
Tine
Uporabniški avatar
vekejsn
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 26
Pridružen: 09.03.2021, 10:57
Kraj: Ljubljana <-> Sarajevo
Kontakt:

Re: Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a vekejsn »

Pozdravljeni vsi,

predvčeraj je prišlo do prekinitve dobave podatkov o voznemu redu, zamudami in garniturah s strani SŽ, ter je danes težava bila odpravljena, zahvaljujoč hitremu posredovanju SŽ IT.
HŽ pa včasih izgine, ampak to je do naše kode :D

@MMJesenice podatki o lokacijah so izključno pridobiveni z interpolacijo podatkov voznega reda, ter se dinamično dodaja prijavljen čas zamude vlaka, tako da takšni "bugi" se dogajajo vse dokler odpravnik vlakov ne vpiše nove (dejanske) zamude v ISSŽP. Dostopa do GPS podatkov (zaenkrat) nimamo.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Spremljanje vlakov na HŽ

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Osebno mi je bolj kot natančna lokacija vlaka pomembna informacija o garnituri, ki ga vozi. Mislim, da je to edini tak mapper v Evropi poleg madžarskega iEmig (ki ga upravlja MAV Trakcio). Tako da par metrov gor ali dol, ne naredi neke razlike, pač pa je tudi zelo koristen (na map.vlak.si strani) potek vožnje s trenutno zamudo.
vekejsn napisal/-a: 29.11.2022, 18:35 predvčeraj je prišlo do prekinitve dobave podatkov o voznemu redu, zamudami in garniturah s strani SŽ, ter je danes težava bila odpravljena, zahvaljujoč hitremu posredovanju SŽ IT.
To je zelo lepo slišati, da SŽ sodelujejo pri stvari. Ker eni smo si že pisali črne scenarije, da so odrekli podporo in je s stvarjo konec...
Odgovori