Shrani.si zapira vrata

Razna naša obvestila/obvezno branje
Odgovori
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

kretnica napisal/-a:Zakaj pa ne uporaba googla?
Ni na googlu vse javno? :-k
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a grega »

Dolfe napisal/-a:
kretnica napisal/-a:Zakaj pa ne uporaba googla?
Ni na googlu vse javno? :-k
maš možnost: 1. javno
2. omejeno - kdor ma link
3. zasebno

sicer pa na shrani.si nalagate, da pokažete na forumu,dvomim, da kdo tam arhivira fotke
Uporabniški avatar
kretnica
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 260
Pridružen: 09.01.2008, 16:09

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a kretnica »

Kot je napisal grega.
Dejansko so to spletni albumi Picasa (googlova zadeva kot npr. gmail tko, da če imaš gmail imaš vse to na enem mestu- urejanja direktno na netu ali pa si vržeš dol Picaso 3 in lahko samo z enim klikom preneseš sliko iz Pc-ja na net)
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

grega napisal/-a:
sicer pa na shrani.si nalagate, da pokažete na forumu,dvomim, da kdo tam arhivira fotke
To ni res. Ko brskam z Guglom za nekatere stvari, ki nimajo nobene zveze z železnico vidim ogromno fotk z vlaki.si.
To pa zato, ker če spravljaš fotke pri njih in "nisi faca" ter zraven fotke ne zapišeš, kaj predstavlja, pa njihov sistem poišče prvih nekaj besed teksta, kamor si jo prilepil. Gugl pač išče, kjer išče...
Tudi pri Shrani.si....
Moram pa reči, da so se popravili in nimajo več prekinitev sredi noči....
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a grega »

železocestnik napisal/-a:
grega napisal/-a:
sicer pa na shrani.si nalagate, da pokažete na forumu,dvomim, da kdo tam arhivira fotke
To ni res. Ko brskam z Guglom za nekatere stvari, ki nimajo nobene zveze z železnico vidim ogromno fotk z vlaki.si.
To pa zato, ker če spravljaš fotke pri njih in "nisi faca" ter zraven fotke ne zapišeš, kaj predstavlja, pa njihov sistem poišče prvih nekaj besed teksta, kamor si jo prilepil. Gugl pač išče, kjer išče...
Tudi pri Shrani.si....
Moram pa reči, da so se popravili in nimajo več prekinitev sredi noči....
trikrat sem prebral pa še zdaj ne vem kaj si želel povedati oz. kaj sem jaz povedal narobe :)
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

grega napisal/-a:
sicer pa na shrani.si nalagate, da pokažete na forumu,dvomim, da kdo tam arhivira fotke
Samo to sem hotel povedati, da "tam" arhivirajo fotke.
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Samo da funkcionirajo še naprej in da nam ne pobrišejo naloženih slik. [-o<

Sem pa opazil, da so močno oklestili vrste datotek, katere lahko naložiš na njihov server.
Poleg tega so zopet omejili število slik pri enkratnem nalaganju. Mislim, da je limit nekje pri 10. slikah.

So pa eni zanimivi pacienti. Vsako leto, običajno se je to dogajalo proti koncu tekočega leta, vržejo na plano neke težave in grožnje o ukinitvi. Tokrat so zamudili za kakšen mesec.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Pozdravljeni,
Slišal sem, da naj bi se Shrani.si v kratkem ukinil (zopet????) Ali ima kdo kaj več informacij, glede tega?
L.P.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a mmatja »

Pozdravljeni,
Opažam, da na forumu kar precej slik ni vidnih, vključno z mojimi in to so predvsem slike ki so shranjene na portalu: http://shrani.najdi.si/index.php Ali ima kdo kaj več informacij o tem, kaj se dogaja z tem portalom? Ali so ga res dokončno ukinili? Do pred kratkim sem še vedno lahko shranjeval slike tam...In tudi sedaj to lako počnem, datoteka se shrani, slika pa ni vidna.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a mmatja »

mmatja napisal/-a:Pozdravljeni,
Opažam, da na forumu kar precej slik ni vidnih, vključno z mojimi in to so predvsem slike ki so shranjene na portalu: http://shrani.najdi.si/index.php Ali ima kdo kaj več informacij o tem, kaj se dogaja z tem portalom? Ali so ga res dokončno ukinili? Do pred kratkim sem še vedno lahko shranjeval slike tam...In tudi sedaj to lako počnem, datoteka se shrani, slika pa ni vidna.
Sem že ugotovil zakaj gre. To neprikazovanje slik se je dogajalo samo ko sem uporabljal Mozzilo Firefox x86. Z Google Chrom-om to deluje povsem normalno! Tudi v Mozzili je sedaj vse v redu, ker sem jo posodobil na x64 bit za Windows-e 8, katere uporabljam.Tako, da se ta post lahko izbriše... Ali pa tudi ne, če bo morda še kdo drug imel kdaj podobno težavo... In tu je info kako to odpraviti.
L.P.
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Sedaj so izginile tudi vse slike iz photobucket-a:
https://www.theverge.com/2017/7/4/15919 ... aid-update
Kar je je, mojih ni več.
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 01.03.2009, 21:54
Kraj: Velenje

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a volkun »

zanimiva reč....
kaj lahko mi, kot potrošniki v takem primeru storimo, oz. kako ukrepati?
mislim, da si tako enostavnega "radiranja" tudi na internetu ne morejo privoščiti. Saj ne da govorim o lastništvu, ampak predvsem gre tukaj za odnos do uporabnika in navsezadnje je to le nekak arhiv.
jaz imam slike hranjene na mojalbum.com, ki zaenkrat super deluje.
lp
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4114
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a mkx »

Potrošniki imamo na voljo dva mehanizma: prehod k konkurenci in tožba zaradi škode.

Prvo (prebeg k konkurenci) je dostikrat težek ali zapleten, tale forum je dober primer, saj se povezav do slik ne da spremeniti v 10 let starih postih. Pa pri tem ni rečeno da bo konkurent na srednji rok kaj boljši.

Tožba zaradi škode ... ja, na koncu se lahko izkaže, da odškodnina znaša nekaj(deset)kratnik mesečne (ali letne) naročnine. Koliko ta znese pri brezplačnih storitvah si lahko vsak sam izračuna.

Lahko je biti general po bitki, ampak vsi se moramo zavedati, da brezplačne storitve zelo verjetno ne morejo biti zanesljive na dolgi rok (poudarek je na dolgoročnosti). Sicer to isto velja tudi za plačljive, ampak pri teh je obet nekaj(deset)kratne odškodnine dokaj dober motivator tudi za ponudnika storitve. Na koncu pa drži tisti pregovor, ki se začne z "pomagaj si sam in...".
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Shrani.si zapira vrata

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

volkun napisal/-a:zanimiva reč....
kaj lahko mi, kot potrošniki v takem primeru storimo, oz. kako ukrepati?
mislim, da si tako enostavnega "radiranja" tudi na internetu ne morejo privoščiti.
99,9 % ljudi ni nikoli prebralo pogoje sodelovanja. Stavim, da nihče ne ve, kaj vse so Facebook-u obljubili v zameno za brezplačni profil. Nenazadnje tudi za google, bing, apple, shrani.si.... Kot je nekdo rekel: Vse je v drobnem tisku in pogojih sodelovanja.

Še vic na to temo.

"Dober dan. Prišli smo po vašo ledvico."
"Oprostite gospod. Kakšno ledvico?"
"Ja veste tisto... click, click, next, next, agree, install, finish."
Odgovori