Parenzana

Vse na temo MS Train Simulatorja, veliko veselja..
Odgovori
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Parenzana

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Se mi zdi, da še nikjer ni nič napisano o progi Trst - Buje - Poreč. Jo je kdo že sprobal?

Link do free downloada: http://www.trenomania.it/Trainsimulator ... enzana.asp
Aljaž
Uporabniški avatar
GT26CW
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 12.09.2008, 21:19

Re: Parenzana

Odgovor Napisal/-a GT26CW »

Dobra uskotračna ruta.
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Re: Parenzana

Odgovor Napisal/-a thomcro »

leteči vlak napisal/-a:Se mi zdi, da še nikjer ni nič napisano o progi Trst - Buje - Poreč. Jo je kdo že sprobal?

Link do free downloada: http://www.trenomania.it/Trainsimulator ... enzana.asp
Jesam ja, prošao sam cijelu trasu. Dobro napravljeno ali dosta teško za vozit jer ima dosta uspona. Opis sa puuuno screenova sam stavio na http://vlakovi-ri-hr.4rumer.com/simulat ... -t1829.htm
Pozdrav iz Rijeke
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Parenzana

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

@Thomcro, mi lahko na kratko napišeš kako si jo namestil v MSTS?
Aljaž
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Re: Parenzana

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Pa onako, k'o i svaku rutu. Doduše ja to ipak radim na malo drugačiji način :mrgreen: . Najprije sve raspakiram u zasebnu mapu prije nego što sve prebacim u MSTS. Kad prebacim pokrenem MS-DOS Batch File i to je to. No, za Parenzanu to nije potrebno, dovoljno je skopirati rutu u mapu Routes i vozit. Čak nije potrebno dodavati ni sastavljati vozila (lokomotive i vagone) ConBuilderom jer je sve unutra!
Pozdrav iz Rijeke
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Parenzana

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

thomcro napisal/-a:Pa onako, k'o i svaku rutu. Doduše ja to ipak radim na malo drugačiji način :mrgreen: . Najprije sve raspakiram u zasebnu mapu prije nego što sve prebacim u MSTS. Kad prebacim pokrenem MS-DOS Batch File i to je to. No, za Parenzanu to nije potrebno, dovoljno je skopirati rutu u mapu Routes i vozit. Čak nije potrebno dodavati ni sastavljati vozila (lokomotive i vagone) ConBuilderom jer je sve unutra!
To sem že več 10-krat poskusil, pa je ne najdem v MSTS :( .

Najprej sem vseh 16 datotek prenesel na svoj računalnik, nato kliknil Parenzana.part01 .exe , da so se združile vse datoteke v skupno mapo.
To mapo sem potem enostavno prenesel v Routes, a je nato v TS nisem našel.. Tudi opozorila ni bilo nobenega.
Aljaž
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Re: Parenzana

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Čekaj malo, čekaj malo ... kojih 16 datoteka!? Odakle si to skinuo? Ono što ja imam skinuto je samo jedna datoteka u kojoj je sve sadržano! Kad se "raspakira", klikneš na "Parenzana" i odabereš putanju kamo će se instalirati. Kako sam gore napisao, ja imam otvorenu temp mapu u koju sve instaliram prije nego što ubacim u MSTS. Tako je i sa "Parenzanom", u toj mapi su mape Routes, TRAINS i Uninstal file. Unutar mape Routes nalazi se mapa pod imenom "Parenzana" i nju treba skopirati u MSTS u mapu Routes a ono što je u mapi Trains ide djelom u mapu TRAINSET a djelom u mapu CONSISTS. I to je to.

Btw link za Parenzanu je ovdje. Potrebna je registracija za doć do linkova!!!
Pozdrav iz Rijeke
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Parenzana

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Parenzano sem si naložil iz trenomanie.

Bom poskusil še iz tvojega linka (čakam na aktivacijo računa :D). Upam, da bo sedaj vse v redu [-o<

Hvala @thomcro za link, se mi zdi, da bo kar koristen!
Aljaž
seba15
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 56
Pridružen: 08.11.2008, 21:03

Re: Parenzana

Odgovor Napisal/-a seba15 »

thomcro napisal/-a:Čekaj malo, čekaj malo ... kojih 16 datoteka!? Odakle si to skinuo? Ono što ja imam skinuto je samo jedna datoteka u kojoj je sve sadržano! Kad se "raspakira", klikneš na "Parenzana" i odabereš putanju kamo će se instalirati. Kako sam gore napisao, ja imam otvorenu temp mapu u koju sve instaliram prije nego što ubacim u MSTS. Tako je i sa "Parenzanom", u toj mapi su mape Routes, TRAINS i Uninstal file. Unutar mape Routes nalazi se mapa pod imenom "Parenzana" i nju treba skopirati u MSTS u mapu Routes a ono što je u mapi Trains ide djelom u mapu TRAINSET a djelom u mapu CONSISTS. I to je to.

Btw link za Parenzanu je ovdje. Potrebna je registracija za doć do linkova!!!






z tega linka se ne da nič dobit ker piše da imajo dostop samo administratorji :roll: :roll:
seba15
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 56
Pridružen: 08.11.2008, 21:03

Re: Parenzana

Odgovor Napisal/-a seba15 »

ta proga ni dostopna na to stran sem se registriral dobil tudi aktivacijo katero so mi poslali ampak ko kliknem na to povezavo ki jo je dal thomcro jo odpre in napiše da imajo dostop samo administratorji in administratorice :roll: :roll: :roll:
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Re: Parenzana

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Točno, podforum "Linkovi" na Simulatorima više neće biti dostupni za sve članove već samo korisničkoj grupi. E sad, koji su kriteriji za uć u tu grupu još nisam odredio. Nažalost, za sad je to tako.
Pozdrav iz Rijeke
Nejc

Re: Parenzana

Odgovor Napisal/-a Nejc »

thomcro napisal/-a:Točno, podforum "Linkovi" na Simulatorima više neće biti dostupni za sve članove već samo korisničkoj grupi. E sad, koji su kriteriji za uć u tu grupu još nisam odredio. Nažalost, za sad je to tako.
Zakaj se tako komplicira????? :?
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Parenzana

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Futranje skozi termopan steklo. press Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori