Proga Maribor-Celje

Vse na temo MS Train Simulatorja, veliko veselja..
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Proga Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Sam nekaj časa že izdelujem progo Maribor-Celje, ker pa imam poleg nje še polno drugih opravkov imam problem, pri dokončanju proge. Sama tirna shema je že postavljena, tako tudi večino signalov in nekaj vozne mreže. Trenutno dokončana odseka sta Orehova Vas- Pragersko. Sedaj pa nastane problem, saj je takšna proga zelo velik zalogaj za enega. Torej, če bi mi kdo želel pomagati bi bil zelo vesel. Seveda bo dobil trenutno progo na kateri bo postavljal stvari (hiše,drevesa,hribe,...). Torej ne bo rabil veliko znanja o izdelavi objektov in podobnih stvari. Če še kdo ni ničesar postavljal v progah, mu bom tudi pomagal, tako da vas naj ne skrbi o vašem neznanju. Če ne znate vas bom naučil. Če ste zainteresirani mi prosim pišite na ZS (res prosim lepo samo resni!).


Rače:
Slika

Slika

nekje na progi:
Slika

Slika

Orehova Vas:
Slika

Pragersko:
Slika

Slika

Slika
LP Anej
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Re: Progra Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a Jembah »

Premikalec, cisto desno, na prvi sliki je narobe obrnjen :P :P :P
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Progra Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Jembah napisal/-a:Premikalec, cisto desno, na prvi sliki je narobe obrnjen :P :P :P
Pa res ja. hvala za opazko, bom poprabil.
LP Anej
Uporabniški avatar
Benjamin
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 271
Pridružen: 03.09.2006, 15:12
Kraj: Maribor-Malečnik

Re: Progra Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a Benjamin »

Zelo lepo izdelana proga =D> čestitam =D>
L.P.

Benjamin
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Progra Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

12355 napisal/-a:zelo lepo :wink: :!:
Kot novemu članu tega foruma ti pač moramo povedati, da takšnile brez vezni komentarji niso potrebni, niti zaželjeni.
Torej, če imaš kakšen kolikor toliko pameten odgovor, pojasnilo ali pripombo, potem to napiši. Sicer pa je bolje da se vzdržiš podobnih komentarjev.

OK?


lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Progra Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Anej, tole ti pa odlično laufa....upam samo, da se bo oglasil kakšen bolj izkušen, ki bo soustvarjal progo. Jaz sem na žalost malce "švoh" v programski tehniki. :? :?
Nejc

Re: Progra Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a Nejc »

12355 napisal/-a:bomo rešli
Kaj boš rešil??? Bodi bolj specifičen pri dajanju informacij, oziroma odgovora. [-o<
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Progra Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

12355 napisal/-a:bomo rešli
Pejd ti lepo ****. Provociraš v nulo :!: :!:

Vem, da za to kar sem napisal zaslužim ban za vedno, ampak upam da potegnem s sabo tudi tebe :!: :!:

Ne veš koliko truda je Anej vložil v to progo, pol se pa delaš kao pametnega.

Zeleni, prosim za ukrep, pa čeprav sem tudi jaz lahko zraven [-o< [-o<



Tine, moderatorji tudi rabimo svoj čas. Vse bo urejeno, brez hude krvi. Le malce potrpljenja je treba.
Neprimeren del stavka izbrisal,
Mod. Dolfe
Tine
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Proga Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Anej, pohvale ta Tvoj trud. Upam, da boš DMR Slovenije lahko izkoristil. Žal sem tudi sam na tesnem s časom, drugače bi Ti lahko vsaj malo pomagal. Vidim tudi, da si dal en kos fotorealističnega ozemlja. To je pa po svoje dvorezen meč, saj od kjerkoli si že pobral ortofoto posnetke, niso pravi, saj jih zrak obarva v modro, gozdove naredi čudno rjave... Ne vem kako boš porihtal potem učinke glede na letne čase - ali se jih sploh da? V Flight Simulatorju je 5 sezon (pomlad, poletje, jesen, zima in huda zima s snegom), kako je s tem tu?
Goran
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Proga Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Gorchi napisal/-a:Anej, pohvale ta Tvoj trud. Upam, da boš DMR Slovenije lahko izkoristil. Žal sem tudi sam na tesnem s časom, drugače bi Ti lahko vsaj malo pomagal. Vidim tudi, da si dal en kos fotorealističnega ozemlja. To je pa po svoje dvorezen meč, saj od kjerkoli si že pobral ortofoto posnetke, niso pravi, saj jih zrak obarva v modro, gozdove naredi čudno rjave... Ne vem kako boš porihtal potem učinke glede na letne čase - ali se jih sploh da? V Flight Simulatorju je 5 sezon (pomlad, poletje, jesen, zima in huda zima s snegom), kako je s tem tu?
Glede DMR-ja bom mogel nekak pretvoriti in zmajšati v majšo obliko. Ker takšne velike oblike nažalost program nesprejme.
Glede fotorealističnega ozemlja pa je stvar taka, da je bila uporabljena samo za postavitev tirov in okolice (tako da točno
veš kje kaj stoji-odlična zadeva vglavnem)

Aja če ma kdo kakšne DEM (DMR) Slovenije ali se spozna na tele stvari, bi se priporočal za informacije.
LP Anej
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Proga Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Glej, DMR sem Ti dal, boljšega ne boš mogel dobiti. Lahko pa dobiš slabšega, jaz sem ga zastonj snel z neta imenuje pa se GTOP030 in ga lahko snameš za cel svet s strani U.S. Geological Survey. Na voljo je v nekaj različicah ampak vedi, da na določenih delih so težave.

V vsakem primeru pa najprej poglej, kako se teren dela ali pa vsaj daj kake linke, da lahko mogoče kaj pomagam pri tem. Vem koga lahko vprašam za te reči samo vedeti moram, v kakšni obliki morajo biti podatki, da jih boš lahko prebavil s programi.
Goran
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Proga Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Gorchi napisal/-a:Glej, DMR sem Ti dal, boljšega ne boš mogel dobiti. Lahko pa dobiš slabšega, jaz sem ga zastonj snel z neta imenuje pa se GTOP030 in ga lahko snameš za cel svet s strani U.S. Geological Survey. Na voljo je v nekaj različicah ampak vedi, da na določenih delih so težave.

V vsakem primeru pa najprej poglej, kako se teren dela ali pa vsaj daj kake linke, da lahko mogoče kaj pomagam pri tem. Vem koga lahko vprašam za te reči samo vedeti moram, v kakšni obliki morajo biti podatki, da jih boš lahko prebavil s programi.
Goran še enkrat hvala za DMR, saj tvoj je najboljši. Včeraj zvečer sem se mučil z prekonvertiranjem. Iz XYZ sem spravil v DEM potem pa
v MICRODEM xyz. Kateri je v programu Demex (kjer pretvoriš datoteko v MSTS) deloval, ampak je problem pri tem, ko vstavim MICRODEM xyz datoteko, da ni na slovenskih koordinatah. Torej zdaj bi mogel narediti nekak še da bo ozemlje na slovenskih koordinatah.
Mislim, da sem nekaj narobe naredil pri prekonvertiranjem iz XYZ v DEM, ker tam so neke nastavitve ko jih nerazumem. Če želih
slikam kakšpne so nastavitve pa jih tu prilepim.
LP Anej
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Proga Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Kam pa je šel DMR, na katero lokacijo? Imaš mogoče koordinate jugozahodnega in severovzhodnega vogala? Morebiti je samo na drugi strani poldnevnika, torej N45° W014° namesto N45° E014°... Daj poglej in sporoči!
Goran
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Proga Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Gorchi napisal/-a:Kam pa je šel DMR, na katero lokacijo? Imaš mogoče koordinate jugozahodnega in severovzhodnega vogala? Morebiti je samo na drugi strani poldnevnika, torej N45° W014° namesto N45° E014°... Daj poglej in sporoči!

Ja lokacija je takšna (seveda odvisno kje si), torej LJ je nekej na N1.05 W117.36.

Torej Slovenija bi mogla biti na E ali na W?
LP Anej
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Proga Maribor-Celje

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Evo tole morem izpolniti pri konvertiranju
Slika

Slika

tule vpišem "XY Units and Spacing" pod X in Y 25 (tam kjer piše X1 in Y1)
in dam pod "Z Units" Auto Check
Slika

Slika

Slika

Višino mi izpiše vredu torej najvišje je na 2080m in najnižje na 102m (stvar je razstavljena, tako da ni najvišje
2860m-Triglav in najnižje 0m-Morje)
Slika

Stvar gre v tem vrstem redu kot so slike in nespreminjam nič, razen tega kar sem napisal
LP Anej
Odgovori