MSTS Težave

Vse na temo MS Train Simulatorja, veliko veselja..
Uporabniški avatar
Shinkansen 500
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 06.06.2012, 9:06

MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a Shinkansen 500 »

Jaz imam pa težave pri MSTS s popravki in sicer najprej sem imel naložen popravek MSTS bin (ver. 1.8.052113). Opazil sem napako pri dodatku Pro Train 10 (Aachen - Koln), kjer pri eni izmed aktivnosti ni deloval signal že na začetku, ko se pripelješ s tovornim vlakom in se nikakor ne spremeni signal čeprav odpeljeta oba potniška vlaka (najprej gre Thalys nato pa še eden z dvonadstropnimi vagoni in na koncu lokomotivo). Nato sem pa odkril še eno napako pri aktivnosti takoj za to, kjer voziš ravno tako tovorni vlak (DB294 s vagoni). Napaka se pojavi ponovno pri signalu na stranskem tiru, kjer moraš počakati potniški vlak (ICE 3). Signal se ne spremeni pa lahko čakaš cel dan. Tudi dovoljenja, da bi prevozil rdeč signal nikoli ne dobiš. Napako sem nato odpravil tako, da sem zbrisal cel program in ponovno namestil, ter s uradnim popravkom (1.2). Ker sem želel naložiti še en dodatek (Ipswich to Norwich), ki pa potrebuje MSTS bin popravek sem naložil raje ver. 1.7.051922, kjer piše, da je to stabilna verzija. Nato ponovno sprobam Aachen - Koln, kjer sem to napako ponovno odkril, da signal ves čas kaže rdečo. Zbrišem popravek MSTS bin 1.7... in signali ponovno začnejo delovati. Vendar sedaj sem imel težave z iztirjanjem in časom, ki kaže poplnoma narobe, ko se pripelješ na postajo (npr. kaže, da sem že pozen, ko pa odprem vrata, da poberem potnike pa da sem celo prezgoden pod actual). Iztirjanje sem odpravil z ponovno namestitvijo (samo reinstall) vendar časa nikakor ne morem popraviti. Tako, da me že zelo živcira to brisanje in ponovno nalaganje. :evil: Zato me zanima naslednje.:

1. Kako odpravim to napako s prehitrim časom (a bom moral vse spet zbrisat pa ponovno naložit ali je kaka boljša hitrejša rešitev, ker nalaganje MSTSja traja celo večnost) ?
2. Kateri MSTS bin popravek bi bil združljiv s Pro Train dodatki, če je sploh kateri ?
3. Ali so dodatki od German Railroads združljivi s Pro Train dodatki (ker sem sprva mislil, da je to vzrok za signale, sem pa imel tudi pri teh dodatkih pri eni izmed aktivnosti težavo, da mi je ob nalaganju zapru cel program, ker v priročniku neki piše v nemščini, da lahko pride do težav zaradi ostalih nemških dodatkov) ?

Bil bi zelo hvaležen, če bi mi nekdo malo objasnil glede tega, kar sem zgoraj napisal.

LP
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

A MSTS še laufa?? #-o
Uporabniški avatar
Shinkansen 500
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 06.06.2012, 9:06

Re: MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a Shinkansen 500 »

petindvajsetka napisal/-a:A MSTS še laufa?? #-o
Ja MSTS še deluje samo čas prikazuje narobe (npr. ko se pripelješ na postajo pa ti kaže 18:40, prihod imaš pa napisan 18:39 tak da že misliš, da si pozen nato pa, ko odpreš vrata ti pa napiše pod dejansko-actual 18:38). Se pravi prikazani čas nekak prehiteva od dejanskega. Pri odhodih je pa tudi isto (npr. da je odhod 18:41 in kljub temu da čas kaže toliko moraš vseeno počakat za toliko časa kolikor prehiteva, da dobiš zvočni signal za odhod iz postaje).

Pozabil sem še povedati, da sem naložu German Railroads platin DVD, kjer so vsi dodatki od njih.
Uporabniški avatar
Shinkansen 500
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 06.06.2012, 9:06

Re: MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a Shinkansen 500 »

Evo mi je le nekak uspelo popraviti to napako tako, da sem naložil popravek 1.2 še enkrat in pred tem sem že izbrisal Berlin Subway dodatek, ker sem opazil, da ima čudne čase na postajah.
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

Ne vem če si razumel moje vprašanje
petindvajsetka napisal/-a:A MSTS še laufa?? #-o
kajti s tem sem mislil, če je še sploh v uporabi msts, glede na to, da so v uporabi že bistveno novejši simulatorji. :)
Uporabniški avatar
Shinkansen 500
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 06.06.2012, 9:06

Re: MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a Shinkansen 500 »

petindvajsetka napisal/-a:Ne vem če si razumel moje vprašanje
petindvajsetka napisal/-a:A MSTS še laufa?? #-o
kajti s tem sem mislil, če je še sploh v uporabi msts, glede na to, da so v uporabi že bistveno novejši simulatorji. :)
O ja še vedno, ker je še kar med najrealistničimi pa tudi nove stvari delajo za ta simulator (proge, lokomotive,...), čeprav je že zelo star. Škoda k dvojke verjetno ne bomo nikoli ugledal.
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

[quote="Shinkansen 500"
O ja še vedno, ker je še kar med najrealistničimi pa tudi nove stvari delajo za ta simulator (proge, lokomotive,...), čeprav je že zelo star. Škoda k dvojke verjetno ne bomo nikoli ugledal.[/quote]

Najrealističnimi??? To si pa mimo pihnil, da bolj nebi mogel. :) MSTS kar ima od realističnosti, je budnik, drugega nič.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a desiro »

Shinkansen 500 napisal/-a:
ker je še kar med najrealistničimi
Slika
Pa še tisti "budnik" dela čisto mimo :roll:
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Shinkansen 500
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 06.06.2012, 9:06

Re: MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a Shinkansen 500 »

Ja kateri so pa bolj realistični razen Railworks 3 in PTP ? :shock: Budnik pa lahk itak izklopiš, tak da ne vem kaj naj bi bilo toliko zgrešeno pri MSTS ? Če bi bil tako slab simulator nebi delal nobene stvari za MSTS kljub temu, da je najstarejši od vseh teh simulatorjev. Trainz sem pa tudi že sprobal pa se mi ne zdi bolj realističen kot MSTS.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a desiro »

Lej sej tud sam sm pa ke igram MSTS ampak realističen je pa še najmanj od vseh ostalih železniških simulatorjev kar jih poznam
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Shinkansen 500
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 06.06.2012, 9:06

Re: MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a Shinkansen 500 »

Zame je še vedno najboljši PTP, tako enka kot dvojka, razlike v sami vožnji mislim da ni velike. Drugo mesto na moji lestvici zaseda Train simulator 2012 ali Railworks 3. Tretje mesto zasedata MSTS in ZUSI, tu so še vsi deli World of subways, Najboljši mi je 3ji del, seveda pa le ti niso realni, nekako med zadnjimi pa Locsim 3D, kateri je res bolj za kratek čas (tako na hitro), zadnji pa BVE. To bi bilo to.
Zanimivo, da sedaj tako praviš pred časom si imel še drugačno mnenje. Si navedel MSTS med top 3 simulatorje ali si samo naštel kateri so ti najboljši in ne najrealistični ? #-o Ali je med tem časom prišlo toliko novih simulatorjev, da še ne vem ne ?
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a desiro »

Shinkansen 500 napisal/-a:
Zame je še vedno najboljši PTP, tako enka kot dvojka, razlike v sami vožnji mislim da ni velike. Drugo mesto na moji lestvici zaseda Train simulator 2012 ali Railworks 3. Tretje mesto zasedata MSTS in ZUSI, tu so še vsi deli World of subways, Najboljši mi je 3ji del, seveda pa le ti niso realni, nekako med zadnjimi pa Locsim 3D, kateri je res bolj za kratek čas (tako na hitro), zadnji pa BVE. To bi bilo to.
Zanimivo, da sedaj tako praviš pred časom si imel še drugačno mnenje. Si navedel MSTS med top 3 simulatorje ali si samo naštel kateri so ti najboljši in ne najrealistični ? #-o Ali je med tem časom prišlo toliko novih simulatorjev, da še ne vem ne ?
Ja na 3je mesto od 4ih je pa res tudi da ni bilo govora o realističnosti teh simulatorjev.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Shinkansen 500
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 06.06.2012, 9:06

Re: MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a Shinkansen 500 »

Kateri simulatorji so pa najbolj reailstični po vašem mnenju ?
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a desiro »

The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Shinkansen 500
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 06.06.2012, 9:06

Re: MSTS Težave

Odgovor Napisal/-a Shinkansen 500 »

Ja to bi bilo pa enkratno, da bi to imel doma. :lol: Drugače sem pa imel v mislih te simulatorje, kateri so dostopni nam.
Odgovori