Dovetail Games Train Simulator Classic

Verjetno obstajajo še kakšne druge programske zadeve, to pa pišite tukaj...
Odgovori
darkob
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.07.2013, 11:16

Dovetail Games Train Simulator Classic

Odgovor Napisal/-a darkob »

Pozdravljeni,
Pred leti sem v okolju Steam nabavil Tran Simulator Classic proizvajalca Dovetail Games. Ali je to sploh ok okolje, ker vidim, da je MS Train Simulator nekako najbolj popularen, oziroma toliko, da ima lasten podforum. Ali je sploh smiselno vztrajati na tem kar imam? Od domačih prog ima (proti dodatnemu plačilu) le del od Beljaka do Ljubljane, ter od Maribora do Bruck an der Mur, od domačih lokomotiv pa le SŽ 363 (Brižitka), drugega nisem našel. Ali to kdo upoirablja ali naj presedlam čim prej na MS Train Simulator? Hvala za odgovor in lep pozdrav, Darko
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Dovetail Games Train Simulator Classic

Odgovor Napisal/-a desiro »

MS train simulator je izjemno zastarel, tam iz leta 2000.

To kar ti opisuješ je nekako najnovejši ljubiteljski simulator z največ dodatki, žal vsemi plačljivimi.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
darkob
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.07.2013, 11:16

Re: Dovetail Games Train Simulator Classic

Odgovor Napisal/-a darkob »

Hvala za odgovor. Potem še edino lahko prosim za izkušnje drugih.

Simulator ima nekaj način vožnje in editor, vse mi je zelo novo. Ima tudi učilnico za učenje vožnje. Načini so karierni način pri katerem se za določene scenarije pridobiva točke za izkušnjo. Ocenjuje se pravočasnost, hitrost (kaznuje se zlasti prekoračitev hitrosti), kaznuje se tudi zdrs koles (pri speljevanju, zaviranju), ter uporaba zasilne zavore. Plus je le za pravočastnost, vse ostalo leti v minus in se ob nepazljivi (ali začetniški vožnji) hitro lahko pride na nič točk. Standard vožnja so podobni scenariji, ampak se ne točkujejo. Koristno za vadbo. "Free roam" je svobodni način kjer se na določenih progah lahko tudi premika kretnice, izbira kam se gre, itn. Editora prog se ne upam niti pritakniti, kot rečeno, vse mi je novo, ampak simpatično. Žal Slovenija ni niti približno dobro obdelana, razen nekaj malega, realnosti (npr, da bi se avtorji spomnili povezati z Google Street View ali podobnim) okolic prog ni. Svetla izjema je npr. "skakalnica" (trikotna zgradba na Župančičevi jami, zraven železniške postaje) in nekaj črnega zraven proge kar bi lahko rekli, da je tudi Situla).

Z denarjem je pa tako, da mi ga za določene relacije ali lokomotive ni žal. Pač, vzel bi tisto kar me zanima. Res pa je, da se lahko hitro nabere, če ima kdo velike želje.
theslodriver
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 12.11.2022, 20:00
Kraj: Selnica ob Dravi

Re: Dovetail Games Train Simulator Classic

Odgovor Napisal/-a theslodriver »

Slovenija v TS-Railworks ima nazalost zelo malo stvari, do kaj pa je je pa starejše, zato so vse mape in modeli zastareli iz okli leta 2016. RSSLO in njegov predhodnik RWSLO sta naredila (skoraj) vse kaj obstaja. RWSLO je naredil tudi mapo Spiefeld-Maribor-Pragersko-Celje in celo prekmurje-Pragresko-Ormož-Čakovec, Ormož-Ljutomer-Murska Sobota-Hodoš in Ljutomer vse skupaj v eni. Od vozila pa je/sta naredila 363, 312, 664, 813-1, 813-0, 711 in nekaj malo vagonov. Obstajajo tudi reskini za Flirta, Đuro in nekaj ostalih.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Dovetail Games Train Simulator Classic

Odgovor Napisal/-a desiro »

darkob napisal/-a: 17.05.2023, 14:18 Hvala za odgovor. Potem še edino lahko prosim za izkušnje drugih.

Simulator ima nekaj način vožnje in editor, vse mi je zelo novo. Ima tudi učilnico za učenje vožnje. Načini so karierni način pri katerem se za določene scenarije pridobiva točke za izkušnjo. Ocenjuje se pravočasnost, hitrost (kaznuje se zlasti prekoračitev hitrosti), kaznuje se tudi zdrs koles (pri speljevanju, zaviranju), ter uporaba zasilne zavore. Plus je le za pravočastnost, vse ostalo leti v minus in se ob nepazljivi (ali začetniški vožnji) hitro lahko pride na nič točk. Standard vožnja so podobni scenariji, ampak se ne točkujejo. Koristno za vadbo. "Free roam" je svobodni način kjer se na določenih progah lahko tudi premika kretnice, izbira kam se gre, itn. Editora prog se ne upam niti pritakniti, kot rečeno, vse mi je novo, ampak simpatično. Žal Slovenija ni niti približno dobro obdelana, razen nekaj malega, realnosti (npr, da bi se avtorji spomnili povezati z Google Street View ali podobnim) okolic prog ni. Svetla izjema je npr. "skakalnica" (trikotna zgradba na Župančičevi jami, zraven železniške postaje) in nekaj črnega zraven proge kar bi lahko rekli, da je tudi Situla).

Z denarjem je pa tako, da mi ga za določene relacije ali lokomotive ni žal. Pač, vzel bi tisto kar me zanima. Res pa je, da se lahko hitro nabere, če ima kdo velike želje.
Glede nerazpoznavnosti stavb je tako vsake hiše se pač ne da detaljno postaviti in se zato uporabi objekte, ki so na voljo, to se uporablja tudi pri drugih mapah le da tega ne veš saj odseka ne poznaš iz realnega življenja. RSSSLO pa je na žalost šel v smeri čim manjšega napora samo toliko da je. Ampak če mu posel laufa bo pač ostalo tako.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
darkob
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.07.2013, 11:16

Re: Dovetail Games Train Simulator Classic

Odgovor Napisal/-a darkob »

Drugega proizvajalca slovenskih prog in okolja ne poznam. Ali se sploh še ukvarja kdo drug s tem? Menda slovenski trg ni dovolj privlačen, nemški in avstrijski pa, zato delajo pač avstrijske proge, ker to delo delajo profesionalno in ne ljubiteljsko.
darkob
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.07.2013, 11:16

Re: Dovetail Games Train Simulator Classic

Odgovor Napisal/-a darkob »

No, pa sem danes znova izvedel nekaj novega.

Originalni MS Train Simulator je izdelalo podjetje KUJU Entertainment leta 2001. Potem dolgo ni bilo ničesar novega, do leta 2007, ko isto podjetje izdela Rail Simulator, tokrat za EA (Electronic Arts). Vmes prihaja do reaorganizacij podjetij, sprememba založnika (ven gre EA, vstopi Steam) in imena produkta, ter nastane RailWorks kot uradno nadaljevanje Rail Simulatorja leta 2009. Nadaljuje se z RailWorks 2: Train Simulator, pa RailWorks 3: Train Simulator 2012, da bi leta 2013 ime bilo Train Simulator 2013. Vsako leto za tem se v imenu spremeni le letnica, ampak produkt se redno posodablja in razširja. Zadnja verzija z letnico je bila Train Simulator 2022, zdajšnja pa je Train Simulator Classic.

Morda večina ali vsi to pravzaprav veste, ali je nekje to že napisano, ampak sem pomislil, da je vredno napisati že zato, ker je, kot vse kaže, to okolje vendar povezano z originalnim MS Train Simulatrjem. In če je tako me zanima ali je možno uporabljati tisto kar je bilo izdelano za MSTS v tem okolju?
Odgovori