Požar v predoru Simplon

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Požar v predoru Simplon

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Shinkansen 500 napisal/-a:Mene pa zanima, če imamo mi v Sloveniji tudi takšno gasilsko lokomotivo in če imamo sploh pripravljeno ekipo in sredstva da bi pogasili takšen požar oz. za take izredne dogodke ?
Imamo! V TEJ temi je @topol poslikal ta vagon na postaji Jesenice:

topol napisal/-a:... 8. Prednji del reševalnega vagona za predor.
Slika
9. Še oznake reševalnega vagona.
Slika...
@Cepi pa je opisal postopek reševanja:
Cepi napisal/-a:Bom jaz odgovoril, čeprav nisem iz vašega konca.

Bil sem pa jeseni na ogledu JZ GARS Jesenice. Za intervencijo v Karavanškem predoru (ali katerem koli drugem železniškem) je naslednji postopek:

Regijski center za obveščanje proži Gasilce in istočasno železniško postajo. Na postaji takoj pripravijo na rampi vagon za intervencijo in vagon na katerega gasilci naložijo vozilo za posredovanje predorih s polno posadko 1+5. Istočasno se izklopi napetost.

Strojevodja dizel lokomotive nato porine vse skupaj do kraja nesreče, tako, da je vagon z avtomoilom najbližje kraju nesreče.

Po mnenju tistega, ki nam je to pripovedoval, traja najmanj 15 min, če je lokomotiva takoj pri roki.

V zelenem vagonu imajo sedaj samo dodatno opremo za reševanje, prej so pa vso opremo iz vozila, ki so jo potrebovali preložili. Sem bi tudi vkrcali večje število ljudi, ki bi jih odpeljali iz predora.

MMG: Vozilo za posredovanje ima v vozilo svojo zalogo stisnjenga zraka za motor in kabino, ki sta hermetično zaprta. Jeseniško se mi pa zdi, da ima še 8 priključkov za začasne dihalne maske za ponesrečence/udeležence.

Kako je pa strojevodjo v lokomotivi pa ne vem, glede zraka. Pozabil vprašat.

V celotne železniškem predoru posredujejo poklicni gasilci iz Jesenci, medtem, ko v cestnem samo do meje oz. do nekega kilometra.

Ker naj bi bil vagon kupljen s skupnim denarjem piše nanj Karavanke, čeprav ga lahko odpeljejo tudi v drug predor.
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Odgovori