Železniška nesreča na Jesenicah

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a holding »

Dolfe napisal/-a: Torej priznavaš, da je Fiat imel postavljen izvozni signal iz tira štiri. Slika
...niti slučajno, sem videl tablo... [-X ...
Zadnjič spremenil holding, dne 04.09.2011, 20:17, skupaj popravljeno 2 krat.
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a holding »

Dolfe napisal/-a:
holding napisal/-a: ...niti slučajno..... [-X ...predvidevam pa, da je "potnik" avtomatsko potrdil 1000Hz....
Kako pa se to da narediti, če je aktivna 2000 Hz? Nas razsvetliš? :lol:
...nimam pojma, zato pa sprašujem.... :?: ....ampak tipko za 1000 Hz pa lahko pritisneš....
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Seveda jo lahko ampak je gluha,ne piska ne beleži ne registrira,če ni na tirni balizi teh 1000hHz.Če si živčen jo lahko stiskaš cel šiht,pa če nisi na balizi ne bo niti enkrat zabeležilo.Pa ker si prometar ti bom po " naše" razložil.Ti lahko narediš celo revizijo kretnic z Prerezno tipko,ampak če kretnica ni prerezana ti števec ne bo skočil.A je tako!?
Pa še LZK.To da razrešiva.Kaj imaš blokirano?Itak da so pri LZK vse kretnice blokirane,90 sekund pa so blokirane ravno zaradi takih primerov pri izrednih posluževanjih,da se ne prestavlja pod vlaki in podobne pizdarije.In to preklic LZK je potuha velikim postajam.Če je LZK je zato tam,da varuje.In če se ga da preklicati je tako kot da ga ni.Amen.
To je trdil že Jontes pa še kak šolski,pa so jih vse imeli za fuknjene.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a holding »

.. #-o ...maš prav...
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Seveda povsod ne samo na Jesenicah.Vsaka vozna pot je blokirana,premikalna ali vlakovna.Ampak premikalno razrešiš s preklicno tipko in ti ne vseka LZK niti ne skoči števec.Za to rabiš pa vlakovno vozno pot in tipko razrešitve vozne poti.VELIKAAAAAA razlika!!!!
15 let sem šlatal relejne mize,svojo ženo samo 4.Sem imel cele noči časa da sem ji prešlatal vse finte,pa ne samo na eni postaji.Tko da ravno nekaj se mi bliska o tem.
Blokirana vozna pot pomeni samo to da so kretnice blokirane proti prestavljanju in NIČ drugega.Kako se da to preklicati pa posluževati naprej je pa druga romantična zgodbica.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a hulk »

Kako je lepo, da imamo sodelavca iz prometniških vrst :mrgreen:
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

holding napisal/-a:.. #-o ...maš prav...
Ni problema,vsak se kdaj zmoti tudi zmede.Jaz sem se zatipkal milijonkrat na forumu.Če pa koga zanimajo mize ima šanso da vpraša Nurmiča strojevodjo.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a hulk »

holding napisal/-a:
Dolfe napisal/-a: Torej priznavaš, da je Fiat imel postavljen izvozni signal iz tira štiri. Slika
...niti slučajno, sem videl tablo... [-X ...
Poglej holding.....med tvojo tablo, ki jo vidiš ti, in signalom, katerega vidim jaz je XXX metrov kabla, je XXX relejev, je XXX kontaktov, je XXX nihajnih krogov..... in vse to naj bi delovalo 100% (pa vendar nobena stvar ni 100%). Ko pride do napake to kar vidim jaz ne vidiš ti in obratno.
Ko se srečava ti dam kontakt od sodelavca, ki je doživel nekaj kar vsi mislimo, da je nemogoče (kot v tem jeseniškem primeru) pa ti bo on povedal svojo zgodbo. Na srečo je bil v njegovem primeru "tajming" taprav in ni prišlo do kontakta. [-o<
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a dingo »

Ob diskutiranju o možnih napakah SVN se mi poraja vprašanje za Nurmija. Kaj pravi sodelavec, ki je bil udeležen v nesreči. Kak je signal je gorel? Pa upam, da ne bote takoj s sekiro skočili name. Če nočete/nemorete raje ne odgovarjajte na vprašanje.
LP
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a cokla »

Tale tema se vse bolj zanimivo bere...bolj prihajajo dejstva na plano bolj "cvilijo mačke".

Je pa zanimiva tale....
holding napisal/-a:..... [-X ...predvidevam pa, da je "potnik" avtomatsko potrdil 1000Hz....
...od prometnika, ki bi moral vedeti osnove ( poudarek na osnove ) delovanja ASN. #-o


Nadaljevanje po znanih uradnih rezultatih preiskave zna biti še zelo zanimivo. Do takrat me bo prevevalo nelagodje ob vsakem uvozu....ali izvozu. :?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a hulk »

Odgovor Dingu.
Ti bom kar jaz odgovoril. Cele 3 ure po dogodku kar sva bila skupaj je trdil, da je imel izvoz postavljen in, da je pritisnil tipko potrditve. Pa sem mu večkrat postavljal vprašanje o izvoznem signalu.
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Dost bi bil neumen če bi trdil kar koli drugega.
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a holding »

cokla napisal/-a: Je pa zanimiva tale....
holding napisal/-a:..... [-X ...predvidevam pa, da je "potnik" avtomatsko potrdil 1000Hz....
...od prometnika, ki bi moral vedeti osnove ( poudarek na osnove ) delovanja ASN. #-o
...tale je pa mal pod pasom.... :shock: ...pa vseeno hvala, vsaj vem....
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Delovni čas strojevodje

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Signal je bil na PROSTO!!! Potrjen na balizi,zabeležen na trak fiata.Da se razumemo nekaj ne obtozujem jaz prometnika.Meni je važno da se strojevodje opere krivde in to jasno pove,ker je vse črno na belem.Oz. Belo na modrem.Drugo pa ali so bili v relejih duhci,naj se pa zajebavajo potem še eno leto če je treba.Gremo odvleč s Pečanom to Španko v Gorico,vi pa v miru predebatirajte.Ni važno kdo komu da kajlo,važna je resnica in da storijo kar je prav.SE OPRAVIČIJO ČLOVEKU!
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
hulk
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 599
Pridružen: 23.09.2005, 9:30
Kraj: Gorenjska

Re: Železniška nesreča na Jesenicah

Odgovor Napisal/-a hulk »

1216-001 napisal/-a:Dost bi bil neumen če bi trdil kar koli drugega.
Bomo videli na traku, če se je lagal.
Odgovori