Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a desiro »

Sicer je pa Verd kar pomembna postaja, sicer ne s potniškega vidika ampak ...
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
ledeni
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 357
Pridružen: 26.12.2011, 22:19

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a ledeni »

S statiko se vsak dan ukvarjam in so mi zadeve jasne. Zato se sprašujem, zakaj je potrebno za te tri tire postavljati portale. O kvaliteti verdskega tolčenca pa smo tudi že na veliko razpravljali.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a mkx »

ledeni napisal/-a:... za te tri tire ..
Štiri tire. Kolikor vem je bil tudi oni štuc skrajno levo v smeri proge (na postajni strani) elektrificiran.
LP, Metod
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Na Verdu pridejo portali na "Manesmanovih" drogovih, kakršni so še na odprti progi. Pika amen, konc......
Dejstvo je, da so temelji narejeni samo na eni strani postaje, dejstvo pa je tudi, da so se na postaji v ponedeljek valjali stebri cevnaste (Manesmann?) oblike. Kako bodo pa to združili v portale mi pa ni jasno, razen če ne bodo najprej elektrificirali en tir in kasneje zgradili portale ob prilike elektrifikacije drugega tira..... Toda to zna biti dražje.....

LPL
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Ljubitelj napisal/-a:Dejstvo je, da so temelji narejeni samo na eni strani postaje,
Ljubitelj, najprej na eni strani, potem pa še na drugi. Pa ne moremo mi delat na obeh straneh istočasno!!
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Regan 664 napisal/-a:
Ljubitelj napisal/-a:Dejstvo je, da so temelji narejeni samo na eni strani postaje,
Ljubitelj, najprej na eni strani, potem pa še na drugi. Pa ne moremo mi delat na obeh straneh istočasno!!
Seveda, seveda...tisti na desni so končani, sedaj se kopljejo luknje za ta leve 8)
Slika


So pa temelji drugačni od vseh drugih, do sedaj videnih, so namreč veliiiiko bolj široki :?: :?:
Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Igor T
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 320
Pridružen: 07.03.2009, 13:11
Kraj: Laze Hills, Borovnica Slovenija
Kontakt:

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Igor T »

Tud na Jelenu se počasi - ampak res počasi - končujejo dela ...
Kolega je reku da tako počasnega betoniranja še ni videl - pa je nekaj let delal v gradbeništvu ....

Slika

Slika
Pa en lep pozdrav ...

YT: http://www.youtube.com/user/urednik123
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni pozitivno misleči .

Predvidevam, glede na stanje opeke na sliki, da gre za kakšno "muzejsko progo". :?

LP Igor
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a SIMY »

Zanimivo da ta viadukt prenese 22 tonsko obremenitev.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Zanimivo da ta viadukt prenese 22 tonsko obremenitev.
Ne sodi po zunanjosti trdnost ločnega mostu/viadukta. Sicer je pa sam most težji od vlaka na njem. Recimo preberi kakšne projekte o nadgradnji med ZM in Šentiljem, kjer se tipično navaja da ločni mostovi ne potrebujejo kaj več kot kozmetične posege. Z ločnimi mostovi nastanejo problemi predvsem v temeljenju, ali skrajnemu propadanju vgradnega materiala, kar bi lahko bilo pri opečnih prisotno, saj je kriterij trdnosti loka podan s tlačno trdnostjo materiala. Sicer so pa vsi ločni mostovi/viadukti na Južni železnici, ki so trenutno še vgrajeni, ohranjeni v izvirni obliki izpred 160 let, ko je bila osna in dolžinska obremenitev nekajkrat manjša. Verjetno so pa doživeli kakšno globinsko injeciranje zaradi propada starega veziva.

LP in brez panike L
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Seveda, seveda...tisti na desni so končani, sedaj se kopljejo luknje za ta leve 8)
Eppur si muove..... vendar nekam počasi za rok 40 dni.

LPL
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a SIMY »

Vem da opečnati zidaki držijo most skupaj in da taisti tudi razpadajo pod vremenskimi vplivi,je pa tudi vidno da tu pa tam kakšen manjka zato vprašanje o obremenitvi.
Uporabniški avatar
Tapetar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 05.10.2013, 18:03
Kraj: Maribor & Ptuj

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Tapetar »

Včeraj sem za dan zmage šel z vlakom na izlet na našo Obalo. Avtobusna vožnja iz Lj do Kp in nazaj je bila lepa, razen nekaj cestnih luknjastih biserjev. Najbolj sem si zapomnil raven odsek v/pri Logatcu, ki spominja na tankovski poligon, voznik busa pa vseeno pritiska "dodaske", da misliš da bodo "šle" vse šipe in prtljaga pada iznad glav.
Lepo je je bilo kot neobremenjeni vikend turist spoznati te kraje ob primorski progi tudi iz "druge strani" žel. postaj.
Imam pa eno vprašanje.
Ali je moje sklepanje- razmišljanje pravilno, da se za nadomestni prevoz za postaje Hrastovlje, Prešnico, Rodik uporablja potniški kombi, ( je tudi stal na koperski postaji -za avtobusom) ki morebitne potnike potem zapelje do Divače, potem pa ti prestopijo na "veliki" avtobus (in se npr. zapeljejo v Lj)?
"Mi" smo namreč z tem "velikim" avtobusom omenjene postaje zvečer preskočili. Prvi postanek je bila Kozina, kjer smo še čakali, ker smo bili po voznem redu prehitri.
Upam, da nisem preveč zatežil...;-)
Zaljubljen v modelno (Märklin Digital H0) in pravo železnico
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a cokla »

Tapetar napisal/-a:Včeraj sem za dan zmage šel z vlakom na izlet na našo Obalo. Avtobusna vožnja iz Lj do Kp in nazaj je bila lepa, razen nekaj cestnih luknjastih biserjev. Najbolj sem si zapomnil raven odsek v/pri Logatcu, ki spominja na tankovski poligon, voznik busa pa vseeno pritiska "dodaske", da misliš da bodo "šle" vse šipe in prtljaga pada iznad glav.
Lepo je je bilo kot neobremenjeni vikend turist spoznati te kraje ob primorski progi tudi iz "druge strani" žel. postaj.
Imam pa eno vprašanje.
Ali je moje sklepanje- razmišljanje pravilno, da se za nadomestni prevoz za postaje Hrastovlje, Prešnico, Rodik uporablja potniški kombi, ( je tudi stal na koperski postaji -za avtobusom) ki morebitne potnike potem zapelje do Divače, potem pa ti prestopijo na "veliki" avtobus (in se npr. zapeljejo v Lj)?
"Mi" smo namreč z tem "velikim" avtobusom omenjene postaje zvečer preskočili. Prvi postanek je bila Kozina, kjer smo še čakali, ker smo bili po voznem redu prehitri.
Upam, da nisem preveč zatežil...;-)
Omenjeni kombi "pobira" Hrastovlje, Črnotiče in Prešnica....potniki prestopijo v Kozini. Tudi zato ste čakali...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a dingo »

Najbolj sem si zapomnil raven odsek v/pri Logatcu, ki spominja na tankovski poligon
Ena večjih sramot glede na to, da je bil odsek obnovljen pred 3-4 leti. Kam je tu nadzor gledal :roll: Upam, da je pri remontih železnice kaj boljše [-o<
Odgovori