Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Odgovori
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Pozdravljeni,

glede na to, da mi ne uspeva naložiti preostalih šest fotk na Shrani.si, imamo dovolj časa za pregled ogledov te teme "za časa korona virusa" #-o

S poročilom iz avtomobilskega muzeja Beograd smo pričeli: 5.4.2020 (288.900 ogledov)

... nadaljevali smo s poročilom iz grškega muzeja avtomobilov v Atenah (do danes): 26.5.2020 (315.000 ogledov)

To pomeni skoraj vsakodnevno "javljanje", celih 52 dni.

Statistika tokrat ne laže: v 52 dneh je bilo 26.100 ogledov :shock:

Kar pomeni na dan: 501,9 ogleda

Torej zaokrožimo: 500 ogledov na dan (povprečje)

Kar pomeni kakšen dan tudi krepko čez 1000 ogledov, kakšen dan tudi precej manj kot 500 ogledov.

Kljub temu ogromno, tako da mi ni bilo težko dodajati fotke in zbirati podatke.

Tudi Shrani.si deloval tako kot je treba.



Seveda ta statistika ne pove nič, če ne primerjamo teme z neko drugo temo.

Primerjali jo bomo s temo: Stare lokomotive jeseniške železarne
To temo smo obudili od mrtvih :pope

pričeli dne 20.5.2020: število ogledov do takrat: 209.770
do danes ogledov: 211.670

Se pravi: v 6 dneh je bilo 1.900 ogledov

Kar pomeni: 317 ogledov na dan (v povprečju), kar je ogromno za temo o industrijskih železnicah, ki pač ne zanima toliko ljudi kot recimo ljubljanski tramvaj (če ostanemo na področju zgodovine železnic).

Vidimo, da so forumaši in gostje našli temo o avtomobilskih muzejih, kljub temu, da je v rubriki čvek.


Da pa sta obe temi, ki smo jih tukaj "statistično" obdelali, imeli toliko ogledov, pa je potrebno upoštevati, da smo bili skoraj vsi "doma".
Vsaka čast tistim, ki so delali....

pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

O:315385

Pozdravljeni,

ravno, ko sem naredil križ čez Shrani.si in šel na Dropbox, sem še enkrat poskusil...in glej: Shrani.si deluje :shock:

Najprej dve moji fotki, ki bi jih moral dodati že zadnjič: ASTON MARTIN V8 SERIES III

Slika


Slika

Tehnični podatki še enkrat:
Built year: 1974
Engine type / cc: V8/5,340cc
Engine output: 304bhp/6,200rpm
Top speed: 233 km/h
Number produced: 967

pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Pozdravljeni,

še legenda: Porsche

V grškem muzeju avtomobilov so imeli že kar nekaj posebnih razstav ob obletnicah posameznih modelov Porsche-ja...

Slika


PORSCHE 911 - 50 LETNICA:

Slika


70 YEARS PORSCHE

Slika

Slika

Slika


Tako, ostali sta mi samo še dve fotki...
Ti dve ostaneta za nočno izmeno :wink:


pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

O:315480

Pozdravljeni,

to sta zadnji dve fotki iz grškega muzeja avtomobilov, ki sem jih ohranil za "nočno izmeno".

Vse fotke iz muzeja so bile posnete ponoči, v pol ure.

V muzeju organizirajo tudi družabne dogodke, kongrese itd.

Prostora imajo dovolj....

Slika

Sem rekel, da bomnaslednji dan še enkrat "skočil " v muzej in posnel še kakšne fotke pod bolšimi pogoji. Tega časa naslednji dan ni bilo na razpolago.... :(

Mi pa smo počasi zaključevali srečanje....na zaslonu se je vrtela naša himna....

Slika


THE END



pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

O:318.000

Pozdravljeni,

škoda, da ne deluje Shrani.si.
Takrat, ko bo deloval, bom prilepil še nekaj fotk avtomobilov v muzeju v Atenah, ki so jih naredili kolegi iz Grčije.

Torej: ATENE po ATENAH !

pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Pozdravljeni,

lansko leto sem zapisal, da je škoda, da server Shrani.si ne deluje in nisem nadaljeval z zapisi o starih avtomobilih.

Sedaj lahko rečem, da sem zadovoljen, da nisem, saj bi to bilo metanje časa v nič. Da, v nič.

Shrani.si zapira vrata, vse fotografije bodo zbrisali z diskov.
Določen je datum 19.11.2021, da se to izvede.



Prejel sem njihov dopis, glede na to, da sem bil njihov uporabnik:

Spoštovani uporabniki storitve shrani.si


Sporočamo, da z dnem 19. 11. 2021 ukinjamo storitev shrani.si, kar posledično pomeni, da bodo s tem dnem izbrisani vsi podatki, vsebine, fotografije, datoteke, ki so bile naložene ter shranjene na spletni strani Shrani.si - Brezplačna spletna shramba za vaše slike.

Po tem datumu bo izbrisana celotna spletna stran Shrani.si - Brezplačna spletna shramba za vaše slike ter vsi podatki/datoteke/fotografije idr., ki ste jih naložili in shranili v okviru omenjene storitve.

Pozivamo vas, da si vse podatke/fotografije/datoteke idr. shranite drugam ter tako ohranite svoje podatke, saj po 19.11.2021 žal ne bo mogoče ne dostopati ne pridobiti že shranjenih podatkov.

Lepo vas pozdravljamo,

TSmedia




V bistvu je zelo žalostno, da se nihče v Sloveniji ne sekira, da bi šlo v maloro ogromno fotografij, ki jih ne bo možno nikoli več "obnoviti".

Zakaj ne ?

Zato, ker je večina tistih, ki so jih dodajali slike po forumih, fejsbukih itd. mislila da so spravljeni za vedno.

Na fejsbuku bodo obstale, ker ima FB svoj server. Tudi nekateri forumi imajo svoj server. Vlaki.info ga na žalost nima. Ravno tako ga ni imel forum željeznice.net.
Zadel ga je cunami, ko je propadel server imageschack.com, pa tinypic, Photobucket pa jim je "nabil" vodne znake na fotke.

Sedaj bo cunami zadel forum vlaki.info.
Po malem ga je že itak, ko je Shrani.si počasi brisal fotke, ki jih po forumih niso pogosto ogledovali.

Kot v slovenskih knjižnicah, ki so zaradi prostorske stiske vozile stare knjige v papirnico Količevo in so iz njih izdelovali karton. Vsaj nekaj koristnega...
Toliko časa smo težili, da so stare knjige dajali na police in smo jih potem zanesenjaki zbirali doma. Na žalost jih nimam več kam dati, v omaarah za obleko, ki so globoke 60 cm jih imam v treh vrstah. Tiste v kleti pa so propadle, ker je preveč vlažno.

Jaz sem fotke muzeja avtomobilov v Beogradu in Atenah že shranil na svoj zunanji disk. Tukaj jih zaenkrat ne bom "ponavljal" ker nimam časa. Tudi drugi serverji mi zaenkrat ne ustrezajo, ker porabim preveč časa, nimajo povečave itd.

Slike bom za avtomobilski muzej Beograd objavil na forumu željeznice.net, ki pa je na žalost dostopen le za člane. Bom videl, koliko časa bom porabil za to, potem se bom odločal dalje, kaj bom naredil. Časa nimam, ne zato, ker sem v penziji ampak zato, ker sem sredi ogromnega projekta za enega človeka. Ta projekt traja že tri leta, zbiram podatke o padlih pripadnikih okupacijskih sil in okupacijske uprave na področju Gorenjske in Spodnje Štajerske. Rekonstruiral sem nemška vojaka pokopališča v Kranju (1240 pokopanih), Celju (840 pokopanih do 9.5.1945, potem še 102) in Mariboru (363 pokopanih). Sedaj so na vrsti manjša pokopališča.
Nazadnje se bo izkazalo, da je na področju Slovenije res bilo pokopanih 5-6.000 pripadnikov nemških oboroženih sil (Streitkräfte) in pripadnikov okupacijske civilne uprave. Dejstvo je, da Gorenjska in Spodnja Štajerska nista bili priključeni nemškemu rajhu, vsi upravni organi in zakoni pa so bili takšni, kot da bi bili obe pokrajini priključeni nemškemu rajhu. Za spremembo so Italijani Ljubljansko provinco na hitro priključili kraljevini Italiji.

Sem pa dosegel kar presenetljiv rezultat. Nemški državni organi imajo na voljo recimo za nemško vojaško pokopališče Kranj le 80% podatkom. Uspelo mi je z raziskavo na raznih tujih forumih z raziskovalnimi skupinami, katerih člani so se mi pridružili, za nemško vojaško pokopališče zbrati 99,1% podatkov in precej fotografij pogrebov, ki potrjuje mojo rekonstrukcijo pokopališča, narejeno za vsak grob.

Tole sem zapisal zato, da podkrepim dejstvo, da nimam časa. Poleg tega imam še kar nekaj zdravstvenih težav po prebolelem kovidu, čakam na manjše operacije...

Pravzaprav bi bilo potrebno sprožiti akcijo, da država nekako reši ta problem fotk na forumih, ki imajo neko zgodovinsko vrednost. Vendar iz tega ne bo nič. Ker se nobenemu ne da več zafrkavat v takšnih neugodnih časih, ko so vsi živčni, še s tem.
"Covid" čas je zapustil pri državljanih Slovenije svoj pečat. Nekaterim se je zmešalo...

pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni pozitivni misleči :D (kolikor vas je še ostalo)

Darko še tebi pozdrav. Kaj naj dodam ? TS Media upravlja "shrani.si", lastnik je Telekom. Lastnik Telekoma je država Slovenija. Lastniki smo torej mi ?

LP Igor
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4114
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a mkx »

V RS imamo po približno eno milijoninko upravljavskih pravic per-capita. RS ima menda nekaj čez 50% upravljavskih pravic v Telekomu (TS). TS je (recimo) 100% lastnik TS media.. Na vsaki stopnji je vmes še "avtonomija" uprave proti nadzornemu svetu. Nas na forumu je recimo par 100.

Koliko vpliva na delovanje shrani.si torej imamo? Če začnemo brati številko: nič cela nič nič nič ... eh, nima smisla.

Uh, kot kaže sem izpadel iz tradicionalnega Igorjevega uvoda v prispevke :wink:
LP, Metod
Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni pozitivno misleči :D

Morda samo za primer. Od stare Bloudkove skakalnice na Galetovem je ostal samo stolp. MOL ga je že nameraval porušiti, potem se je zganila javnost in sedaj razmišljajo o obnovitvi. Poprej je bila ta ideja ovržena, kot neustrezna. Nisem ravno optimist vendar, če si tiho potem si se že vdal, kar se tiče "shrani.si".

LP Igor
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Pozdravljeni,

predno se začne kakšna akcija je potrebno vprašati, kaj bo naredil lastnik foruma vlaki.info.

Morda ima @Mojster_Strojevodja že kakšne rešitve [-o<

Če ne bo šlo, bo potrebno uporabiti večje kladivo.Slika
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together." :pamet

pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Pozdravljeni,

diskusijo selimo na primerno mesto:

Ustrezna tema je: Shrani.si zapira vrata link: http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=10&t=5736
Torej v vlaki.info, Obvestila.

železocestnik napisal/-a: 26.10.2021, 16:44 Pozdravljeni,

izgleda, da bo potrebno prebrati to temo zopet od začetka do konca in nekaj ukreniti...
železocestnik napisal/-a: 07.07.2020, 10:28

Ta problem je potrebno nujno rešiti. Razumem, da ima vlada druge prioritete, vendar je tudi ta zadeva s shrani.si pomembna.

Zamislite si samo, kako bi izgledal vlaki.info brez fotk

pozdrav
Darko

Izgleda, da je sedaj sodu izbilo dno. Dobil sem kot uporabnik Shrani.si tale dopis od TSmedie (lastnik Shrani.si):

Spoštovani uporabniki storitve shrani.si


Sporočamo, da z dnem 19. 11. 2021 ukinjamo storitev shrani.si, kar posledično pomeni, da bodo s tem dnem izbrisani vsi podatki, vsebine, fotografije, datoteke, ki so bile naložene ter shranjene na spletni strani Shrani.si - Brezplačna spletna shramba za vaše slike.

Po tem datumu bo izbrisana celotna spletna stran Shrani.si - Brezplačna spletna shramba za vaše slike ter vsi podatki/datoteke/fotografije idr., ki ste jih naložili in shranili v okviru omenjene storitve.

Pozivamo vas, da si vse podatke/fotografije/datoteke idr. shranite drugam ter tako ohranite svoje podatke, saj po 19.11.2021 žal ne bo mogoče ne dostopati ne pridobiti že shranjenih podatkov.

Lepo vas pozdravljamo,

TSmedia


Sicer ne vemo, kakšno rešitev ima pripravljeno lastnik našega foruma @Mojster_Strojevodja, vemo pa, da je vedno našel neko rešitev ali se je rešitev našla samo sebe.

Del diskusije smo peljali že v Čveku, kjer pač ni primerno mesto.

Sedaj bi jo nadaljevali tukaj.

Padli so že predlogi za arnes, ki je v državni lasti.
Padajo ideje o mecenih, ki bi plačali prenos na kak drug server.
So tudi ideje, da bi imeli svoj server in rabimo mecena (-e).

To so izhodišča.

Je pa potrebno hitro nekaj narediti. V manj kot mesecu dni bo Shrani.si dokončno mrknil. Ja, šel bo v maloro in mnogo nikoli več obnovljivih fotk z njim vred.

Katastrofa za forum.

pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Pozdravljeni,

glede na to, da sem se odločil fotke iz teme Muzej avtomobilov Beograd "rešiti" tako, da sem odprl temo o muzeju avtomobilov Beograd na forumu zeljeznice.net, je prav, da izboljšave dodam tudi tukaj.

Temo še dodatno "pilim" in dodajam nov tekst in nove fotke.



Najprej vest o smrti lastnika muzeja Bratislava Petkovića.
Braco je od mojega obiska v muzeju avtomobilov Beograd leta 2012 umrl.
Škoda, imel je še polno idej, za vsakega je imel lepo besedo, v muzeju so se zbirali ljubitelji avtomobilizma.

iz srbske wikipedije:

Bratislav Petković (Beograd, 26. septembar 1948 — Beograd 10. maj 2021) bio je srpski reditelj, dramski pisac i političar. Bivši je ministar kulture i informisanja u Vladi Republike Srbije sa Ivicom Dačićem kao predsednikom Vlade. Osnovao je i bio direktor Muzeja automobila i pozorišta Moderna garaža u Beogradu.

Rođen je 26. septembra 1948. godine u Beogradu, otac Bogdan Petković bio je poslastičar.

Osnovao je Muzeja automobila u Beogradu 1994. godine, i bio direktor ovog muzeja. Bio je vlasnik najstarije poslastičarnice u Beogradu „Petković”. Bio je potpredsednik Udruženja dramskih pisaca Srbije. Takođe je bio predsednik Zajednice muzeja nauke i tehnike. Dobitnik je Nušićeve nagrade za 2000. godinu i Zlatnog beočuga za doprinos kulturi 2001. godine. Bio je osnivač kamerne scene „Moderna garaža”. Autor je više dramskih tekstova od kojih su mnogi igrani na sceni a jedan je pretočen u film „Albatros”. Preminuo je 10. maja 2021. godine. Posthumno odlikovan je sa Karađorđevom zvezdom prvog stepena.

U nekom intervjuu kazao je i nekoliko poslovica, kojih se je držao cijeli život.

Šta je govorio svojim sinovima: "Trudite se da najbolje radite ono čime se bavite i bićete slobodni ljudi."

Šta mu je rekla njegova baba o čutanju: "Jezik kosti nema, ali kosti lomi."

I šta je sam naumio o čutanju: "Nikad se nije kajao onaj koji je nešto prećutao, več onaj, koji je nešto rekao."


Sedaj sem videl, da sem izpustil najstarejše vozilo v muzeju avtomobilov Beograd. :oops:

Naj bi bilo iz leta 1897*.
Dobro, kakšno leto gor ali dol, to ni važno.
Je pa sigurno najstarejše vozilo v muzeju.

Ni tič ne miš.
Ni motorno kolo, ni avto.

Kaj je potem :?:

Tricikel. Trikolesnik. Trikolesni motor.
Slovenski zakon o prometu takšne motorje označuje za dvosledna vozila. Čeprav za sabo puščajo tri sledi :D

Torej Marot-Gordon, letnik 1897.

Marot-Gordon, letnik 1897 ima vgrajen De Dion Bouton motor volumna 173 ccm in zmore 1,5 konjske moči (KM).
Po podatkih muzeja je bil to prvi motor, ki se je vrtel preko 1.000 vrtljajev v minuti.
Prvi je imel električno svečko z električno iskro. Imel je baterijski vžig in ne magnetnega, kot je bilo v navadi do tedaj.

Braco je v nekem intervjuju rekel, da ga je našel 1969. leta v zelo slabem stanju. Potreboval je 5 ali 6 let za restavriranje. Zanj ni našel nobenih načrtov niti fotografij, saj je proizvajalec trikolesa Marot-Gardon leta 1904 bankrotiral.
Nekatere detajle je rekonstruiral po občutku, nekatere pa po slikah podobnih izdelkov.

iz wikipedije:

Slika

Slika




Na razpolago imamo samo oglas firme Marot-Gardon za takšen tricikel iz leta 1898:

Slika


Emblem proizvajalca pa je izgledal takole:

Slika

1897*= v nekem seznamu francoskih proizvajalcev avtomobilov piše. da je tovarna obratovala:
1898 - Marot - Marot-Gardon et Cie (France - Corbie, Somme) ; Ph. Marot-Gardon (1898-1904)

pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

O: 376724

Pozdravljeni,

ker se nam ne da več "skrolati", dodajam citat o statistiki z vrha te strani. Seveda mi je popolnoma jasno, da ta statistika sploh ne velja več, kljub temu pa le nekaj pokaže.

Takrat, 26.5.2020, je bilo 315.000 ogledov te teme, ki smo jo začeli davnega leta 2011 :old


železocestnik napisal/-a: 26.05.2020, 15:55 Pozdravljeni,

glede na to, da mi ne uspeva naložiti preostalih šest fotk na Shrani.si, imamo dovolj časa za pregled ogledov te teme "za časa korona virusa" #-o

S poročilom iz avtomobilskega muzeja Beograd smo pričeli: 5.4.2020 (288.900 ogledov)

... nadaljevali smo s poročilom iz grškega muzeja avtomobilov v Atenah (do danes): 26.5.2020 (315.000 ogledov)

To pomeni skoraj vsakodnevno "javljanje", celih 52 dni.

Statistika tokrat ne laže: v 52 dneh je bilo 26.100 ogledov :shock:

Seveda ta statistika ne pove nič, če ne primerjamo teme z neko drugo temo.

Primerjali jo bomo s temo: Stare lokomotive jeseniške železarne
To temo smo obudili od mrtvih :pope

pričeli dne 20.5.2020: število ogledov do takrat: 209.770
do danes ogledov: 211.670

Se pravi: v 6 dneh je bilo 1.900 ogledov

Kar pomeni: 317 ogledov na dan (v povprečju), kar je ogromno za temo o industrijskih železnicah, ki pač ne zanima toliko ljudi kot recimo ljubljanski tramvaj (če ostanemo na področju zgodovine železnic).

Vidimo, da so forumaši in gostje našli temo o avtomobilskih muzejih, kljub temu, da je v rubriki čvek.


Da pa sta obe temi, ki smo jih tukaj "statistično" obdelali, imeli toliko ogledov, pa je potrebno upoštevati, da smo bili skoraj vsi "doma".
Vsaka čast tistim, ki so delali....

pozdrav
Darko

Stanje:
28.10.2021:376.724 ogledov
26.5.2020: 315.000 ogledov


Torej se jih je nabralo v skoraj letu in pol brez novih postov za več kot 60.000 ogledov.

Če pogledamo statistiko "prvega vala covida" v aprilu in maju 2020, vidimo, da je bilo:

Statistika tokrat ne laže: v 52 dneh je bilo 26.100 ogledov :shock:

Torej zaokrožimo: 500 ogledov na dan (povprečje)

Res ogromno.

Zraven sem zapisal: Tudi Shrani.si deloval tako kot je treba.

Nikoli ne bo več tako, kot je bilo :wink:


Če že delamo pregled, si poglejmo prvi post v tej temi, davnega leta 2011, torej pred 10-timi leti:
Seveda je že brez fotk.

miha 30:

Po navodilu spoštovanega člana ŽC (z nekoliko zamude) odpiram novo temo...
In se opravičujem moderatorjem in ostalim, da bo že prvi post malo OT, ker bo kripa postala starodobnik šele čez nekaj let, ampak vsak moment bom popi*dil.


Potem pa je že druga tema bila poučna. Izvedeli smo, da je v v prvem avtomobilu @Planet-a 1830 (IMV Austin 1300, letnik 1972) zmanjkalo olja v vplinjaču :shock:

Ja, res je, @Dolfe in @miha 30 sta strokovno podprla zadevo.
Lahko rečemo, da je postala rubrika o starodobnikih tudi izobraževala tema :D

Da rešimo prvo ohranjeno fotko v tej temi: IMV Austin 1300, letnik 1972 - moj prvi avtomobil...

https://www.flickr.com/photos/194277596 ... res/te6oX3

in še @Dolfe-tov opis in skico vplinjača SU:

https://www.flickr.com/photos/194277596 ... res/3wHn5p


pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Pozdravljeni,

pa smo dočakali krah Shrani.si. Ni več strica iz ozadja, ki bi ga podpiral z denarjem iz drugih dejavnosti.
In ta stric iz ozadja je naredil dodatno škodo. Če bi pred parimi leti ne vzel pod svoje okrilje propadajočega shrani .si, bi bilo sedaj na forumu vsaj ene 30-40% fotk.
Tako pa je šlo skoraj vse v maloro :twisted: :twisted: :twisted:

Ena mojih prvih fotk izpred desetih let je ostala, ker je linkana na nek zahodni kapitalistični server:
železocestnik napisal/-a: 02.09.2011, 7:58
Tono napisal/-a:Smo že ON TOPIC :)



Lp,

Tono
Če "vtolčeš" v Google Ami 8 in Sierra Nevada, dobiš odgovor :uuuaavv

filigranofil napisal/-a: Hola foreros: qui e una fotografia en 29. Augusto 1978 con mia auto Ami 8 a la cota 3380 m

Slika
http://www.nevasport.com/phorum/read.ph ... 19,1949227

Neponovljiva zadeva, to ne more izvesti noben forumaš iz http://www.vlaki.info :lol: :lol:

Sicer pa je pogled na forum za zjokat :( #-o

Fotke iz muzeja avtomobilov Beograd sem "rešil" in jih še pravočasno prenesel v temo: Muzej automobila Beograd na forum zeljeznice.net
link: https://www.zeljeznice.net/forum/index. ... a-beograd/

Verjetno bom tako še "rešil" fotke iz muzeja avtomobilov Atene, potem pa bom odnehal.
Forum zeljeznice.net ima namreč svoj server za fotke. Dokler bo forum obstajal bodo fotke na varnem.

Na žalost moraš biti registriran član, če si hočeš ogledati teme na tem forumu.


pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Odgovori