Svetovni dan aporta

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Svetovni dan aporta

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Fantje, zapustimo mi tele balkanske ibnge...teleportirajte se v Skandinavijo...

Kaj vas tam čaka :?:

Ne vem...

Mene je pričakal tale vprašalnik :shock:

Sprašujejo me, kakšen toaletni papir si želim... ja, v aportu :lol: :lol:

Slika

Pa še mejl od čistilke dobiš :lol: :lol:
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Svetovni dan aporta

Odgovor Napisal/-a Tono »

In kaj si napisal v vrstico Övriga kommentarer? :mrgreen:
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Svetovni dan aporta

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Sem napisal, da me moti, da se papir "ftrga" ravno po "šivu" (tam, kjer so narejene oslabitve).

Smo bili navajeni, da se je pri "Palomi" "ftrgal" vedno drugje :lol: :lol:





Letos sem bil na enem kongresu z direktorjem Mirče Akademije (Mirce Akademy) iz Anglije, ki se ukvarja s problemi, povezanimi z letalstvom, vzdrževanjem letal, logistiko....vsekakor strokovnjakom s svojega področja.

Povprašal sem ga, če kaj sodeluje s Slovenci, paje rekel da direktno ne, ampak preko NATA, Patrie in drugih proizvajalcev letal in opreme.

Pa sem ga vprašal, če pozna enga Slovenca, ki je rešil problem lomov kril na enem letalskem mitingu v Parizu.

Da ne ve...

Seveda ga je zanimalo, kdo je to. Sem rekel, da moram zgodbo povedati od začetka, sicer nič od tega, ker bo takoj pozabil, če mu direktno odgovorim...

Kljub temu, da ni imel kaj dosti časa več, se je odločil, da posluša. Okoli se je nabralo še kar nekaj poslušalcev.

Zadeva je potekala takole...

Ker je bilo letališče zaprto zaradi mitinga, na katerem so predstavljali nova športna letala, so morali potniki za Ljubljano pač počakati. Tako tudi en tehnolog...

No, pa si bom vsaj enkrat miting ogledal, si je rekel.

Vse poteka v redu, letala nadletajo letališče, izvajajo lupinge itd.

Potem pride na vrsto novi proizvajalec. Letalo v redu preleti letališče s polno hitrostjo, ko pa gre v luping, mu odtrga krilo. Pilot je seveda takoj mrtev.
PPri firmi imajo seveda rezervnega pilota, ki pa z novim takim letalom noče poleteti. Inžinirji in tehnologi firme staknejo glave in na hitro privarijo nekaj ojačitilnih reber na stiku krila s trupom in pilot poleti s tako izpopolnjenim letalom.

Preleti letališče brez problema, pri lupingu pa zopet....odtrga krila. Drugi pilot je na mestu mrtev.
Inženirji zopet staknejo glave skupaj s tehnologi in ugotovijo, da so z varenjem morda "pokvarili" strukturo materiala, zato se odločijo za staro kovičenje. Dodatno prikovičijo na spojno mesto krila in trupa ojačitvena rebra. No sedaj pa bo, prepričajo tretjega testnega pilota.

Preleti letališče, ni problema, v lupingu začne krila tresti malo pozneje kot pri prejšnjih dveh letalih...nazadnje pa tudi utrga krla. Tretji pilot je mrtev.

Inženirji si pulijo lase, tehnologi se zjočejo.
Vse to pa je opazoval naše gore tehnolog. Gre dol k inženirjem in jim ponudi pomoč.

Ja, od kod pa si. Iz Slovenije. Ker pa niso vedeli, kje je to in se niso hoteli osmešiti, sami pa itak niso imeli več idej, kaj narediti, pa so pristali.

No, pa povej, kako rešiti zadevo. Imamo samo še enega testnega pilota. Če nam ne uspe, smo pogoreli.

Naš tehnolog pa ustreli kot iz topa: "predlagam, da na spoju krila s trupom izvrtamo luknje!"

Inženirji in tehnologi se zagrabijo za glave, vendar kljub temu začnejo med sabo pogovor: kaj pa čmo, samo pilotu ne bomo povedali, kaj bomo naredili...

In res, zavrtajo nekaj lukenj med krilo in trup letala in pilot odleti.

Pri dvigu nobenega problema, pri preletu letališča s polno hitrostjo nobenega problema....ko pa gre v luping je celo letališče na trnih...

Letalo izpelje iz lupinga brez problema in pristane. Inženirji začnejo objemati našega tehnologa in ga sprašujejo v kateri tovarni letal dela. Razloži jim, da ne dela v tovarni letal, ker takšne tovarne sploh ni v Sloveniji.
Ja, kje pa si si torej nabral takšno strokovnost.

In jim razloži, da dela v papirni industriji, v tovarni toaletnega papirja. V Sladkogorski, v Sladkem Vrhu. Kot tehnolog.
Inženirji se mu zahvalijo za pomoč, vendar jim žilica ni dala mira...
Hoteli so izvedeti, na kakšen način je prišel do takšnega vrhunskega znanja.
Pa jim naš tehnolog razloži: mi izdelujemo toaletni papir. Vsi uporabljate toaletni papir in tukaj pri vas se utrga vedno "po šivu", tam torej, kjer je oslabljen. Mi imamo v proizvodnji še neke manjše tehnološke probleme in se nam papir nikako noče utrgati "po šivu", ki ga zaenkrat naredimo še s tehnološkimi problemi. No, potem pa sem ta naš listek papirja, ki ga trgamo od role, pa nam "ne rata" odtrgati po "šivu", povezal z vašim lomljenjem krila...

Mirče (Dr. Jezdimir Knežević) in naključni poslušalni so začeli pokati od smeha.

Slika


Ne, to pa še res nisem slišal, zahvalil se mi je za štos in odpeljal na letališče.
Ja, po zraku pa se ne vozi z vsako kompanijo. Preveč dobro ve, kako nekateri vzdržujejo letala :roll:


PS: se opravičujem tistim, ki že poznajo ta štos od prej

Saj smo v čveku, a ne #-o
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Svetovni dan aporta

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dobra, dobra! Edino popravek na letalsko industrijo - v Sloveniji je vendarle obratoval LIBIS dokler ga v Beogradu niso spoznali za prehudega in ogrožajočega ter ga zaprli (vsaj mislim, da je bil to razlog). In nastalo je kar nekaj lepih letal, pa še kakšno bi ;)
Goran
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Svetovni dan aporta

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Letos ste pozabili?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Svetovni dan aporta

Odgovor Napisal/-a milchy »

čestitke ob današnjem prazniku ! ;)
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Svetovni dan aporta

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Nič pozabli!

Pri nas v Štrbunkovem že cel dan popivamo, eeeee, mislim, praznujemo -> s kulturnim programom, hik!!!

Ekskluzivno za vlaki.info iz gostilne, mislim, terena ...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Svetovni dan aporta

Odgovor Napisal/-a Tono »

Štrbunkovo slavi občinski praznik :)
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Odgovori