Pozabljeno...( trasa nekdanje proge Velenje-Dravograd )

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Krasna reportaža kondukter. Človeka prime, da bi se kar vsedel in si šel pogledat vse skupaj v živo. :wink:

LPB
LPB
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Super, kondukter!

Kolikor sem zasledil nacionalni program Janševe vlade, naj bi bila tale proga v preučevanju (delale naj bi se študije) o možnosti ponovne vzpostavitve proge. Tja po letu 2020. Saj trasa je več ali manj že določena, premostitveni objekti ob proge, pa bi bili potrebni obnove, položimo tirnice in vlak že pelje! :roll: :lol:

Kaj se je možno po tej trasi v celoti peljati z avtom?? En tunel je menda zaprt?

Mene pa osebno motijo tisti stanovanjsi bloki v Velenju, ki so jih naredili zadaj za štucem. Kako niso vsaj malo pomislili, da bo mogoče nekoč tam spet šla proga?

Da bi bila še ta proga Velenje-Dravograd, pa bi imeli še tretji železniški "ring."

Lj-Sežana-NG-jes-Lj
Lj-zidani Most-Sevnica-Trebnje-Lj
Celje-Velenje-Dravograd-Maribor-Celje
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Regan 664 napisal/-a: Kaj se je možno po tej trasi v celoti peljati z avtom?? En tunel je menda zaprt?
Najbolj kritično se mi zdi, da je čez Slovenj Gradec, ker vprašanje, kje sploh je trasa šla, nekje do Mislinje bi se dalo po večjem delu poti peljati, tam okrog Pake malo težje, ker so poseljene hiše na trasi, pa tunel je zaprt na tisti sliki, kjer so gojili šampinjone.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Nejc, kaj mogoče veš, kje je bila žel. postaja v Slovenj Gradcu?
Se je tista stavba še ohranila? :roll:
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Regan 664 napisal/-a:Nejc, kaj mogoče veš, kje je bila žel. postaja v Slovenj Gradcu?
Se je tista stavba še ohranila? :roll:
Sem vprašal očeta, pa je rekel, da je bila postaja v samem mestu, verjetno nekoč ni bilo mesto, kakršno je danes. Za samo stavbo pa nebi vedel.

Najbolj škoda se mi zdi mostu, čez reko Mislinjo na izhodu iz mesta proti Dravogradu na levi strani, kjer so sedaj speljali pešpot.

Vsakič ko gremo na Koroško k očetovim sorodnikom, sploh za dan mrtvih, ko je grob ob železnici (200 metrov stran) mi oče vedno in vedno govori: Veš sin, ko sem bil pa jaz tvojih let, sem tukaj (ob železnici) vsak dan šel peš tri kilometre v eno stran in tri kilometre v drugo stran.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

a ne stoji stavba sredi mesta ?

pa most na izhodu iz mesta je tud še 'živ' ....

Slika

Slika
... in potem se svizec zavije v folijo in si misli, da je čokolada .....
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

milchy napisal/-a:a ne stoji stavba sredi mesta ?

pa most na izhodu iz mesta je tud še 'živ' ....
Milči, stara slika ko peca!! Most je še vedno živ, seveda in tudi generalno obnovljen in pobarvan na zeleno, skozenj je speljana pešpot, pa drevje je posekano, in še in še.. ;)

Za stavbo ne vem, kje je.. :?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

ta slika je v mojem arhivu slik (stara a vsaj je ...... ) .... hmmmmm iz leta 2003 ....... kasneje me pa pot ni nič zanesla tam okoli .....
... in potem se svizec zavije v folijo in si misli, da je čokolada .....
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

milchy napisal/-a:ta slika je v mojem arhivu slik (stara a vsaj je ...... ) .... hmmmmm iz leta 2003 ....... kasneje me pa pot ni nič zanesla tam okoli .....
Normalno, veš kaj se lahko v štirih letih spremeni... :D Jaz se peljem tam mimo skoraj vsak mesec najmanj enkrat....

MMG: ukoliko postaj pa je bilo na tej progi med Velenjem in Otiškim vrhom? Postaje kot same so nekam zbledele.. :shock:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

v voznem redu, ki ga je kondukter skeniral so sledeče postaje:
- Velenje
- Selo
- Paka
- Gornji Dolič
- Mislinje
- Dovže
- Turiška Vas
- Šmartno pri Slovenj Gradcu
- Slovenj Gradec
- Mesto Slovenj Gradec
- Sv. Jedert
- Št. Janž pri Dravogradu
- Otiški vrh
- Dravograd Meža

M.
... in potem se svizec zavije v folijo in si misli, da je čokolada .....
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Regan 664 napisal/-a:Super, kondukter!

Kolikor sem zasledil nacionalni program Janševe vlade, naj bi bila tale proga v preučevanju (delale naj bi se študije) o možnosti ponovne vzpostavitve proge. Tja po letu 2020. Saj trasa je več ali manj že določena, premostitveni objekti ob proge, pa bi bili potrebni obnove, položimo tirnice in vlak že pelje! :roll: :lol:

Kaj se je možno po tej trasi v celoti peljati z avtom?? En tunel je menda zaprt?

Mene pa osebno motijo tisti stanovanjsi bloki v Velenju, ki so jih naredili zadaj za štucem. Kako niso vsaj malo pomislili, da bo mogoče nekoč tam spet šla proga?


Lj-Sežana-NG-jes-Lj
Lj-zidani Most-Sevnica-Trebnje-Lj
Celje-Velenje-Dravograd-Maribor-Celje
Da bi bila še ta proga Velenje-Dravograd, pa bi imeli še tretji železniški "ring."



Kdo pa je tedaj lahko sploh kaj premišljeval?!? :?:
Da bi še kdaj bila proga Velenje-Otiški vrh kar dvomim. Saj si videl na eni izmed slik, da še tisti "štuc" krajšajo ( neuradno naj bi tam zgradili stanovanjske stolpiče ), tako da potem pa res ne vem kje bi lahko še speljali progo iz Velenja.
Kar se pa tiče prevoznosti po trasi nekdanje proge z avtomobilom pa ti lahko napišem le, da je edini odsek le iz Mislinje, pa do konca viadukta v Doliču. Vse ostalo je zagrajeno, ali pa preraslo z grmovjem in drevje.
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Branko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 397
Pridružen: 11.10.2005, 21:17
Kraj: Vir
Kontakt:

Jugoslavija

Odgovor Napisal/-a Branko »

Ja, ja
časi so bili čisto drugačni, končno se poslavljajo tisti zadnji, ki so pomagali k vsemu temu, kar se je dogajalo; socializem, komunizem... By.. By.
Tistim, ki je bilo lepo v teh časih pa sedaj jokajo, nekateri drugi v tej brezrazredni družbi pa smo se nekako le prebili skozi te čase brez posebnih "bušk in prask".

Branko
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Oče mi je reku, da so po tej progi vozili samo parni vlaki, noben dizel.. Je mogoče kaj Börsig vozil po tej progi? Katewri vagoni so pa vozili kaj?

Koliko vlakov je kaj dnevno peljalo po progi in če so kje bila križanja?
Uporabniški avatar
rock_rail
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 54
Pridružen: 18.05.2006, 18:31

Odgovor Napisal/-a rock_rail »

Res super reportaža, takih bi si želeli še več. Človeka res prime, da bi šel še sam tja pogledat. :D Je pa res škoda, da se je leta 1966 ukinilo toliko prog. :(
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

[quote="milchy"]v voznem redu, ki ga je kondukter skeniral so sledeče postaje:
- Velenje
- Selo
- Paka
- Gornji Dolič
- Mislinje
- Dovže
- Turiška Vas
- Šmartno pri Slovenj Gradcu
- Slovenj Gradec
- Mesto Slovenj Gradec
- Sv. Jedert
- Št. Janž pri Dravogradu
- Otiški vrh
- Dravograd Meža

koliko KM za od Velenje do Dravogradu?!?! :)

Lp
Odgovori