Šapjane CRO

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
regan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 122
Pridružen: 19.12.2005, 15:15
Kraj: Postojna

Odgovor Napisal/-a regan »

Odličen fotopis =D> =D>

So pa mehi najbolj udomačene lokomotive na tej progi. :wink:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nejc napisal/-a:
P.S. Kaj v Verdu ni perona? :shock: Na drugi sliki vidim, da je S tabla še kakšnih 15 metrov naprej, perona pa nikjer!

Odgovor se skriva tu nekje.
Talar je premajhen. A ima kdo večjega. press Slika



http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... c&start=15
gomulka014 napisal/-a:
541 napisal/-a:To sva s kolegom imela dolg še od lani, da se popeljeva po reški progi. Mi smo stali pred uvoznim signalom ene postaje (ne vem več katere :oops: ), kjer je prav tako bil konkreten vzpon - sem ravno takrat hodil po vagonu ...
Enako tudi jaz, bil je dolg od lani, ko sem že bil tam, ampak litorina je v celem dnevu le enkrat peljala proti Moravicam ... na žalost šele zvečer, ko sem moral iti proti domu :?
541 napisal/-a:
gomulka014 napisal/-a: S peroni se pa res bolj špara ... nekaj je tudi takih postaj in postajališč, kjer perona sploh ni ...
Kot pri nas Verd. :?
Žal ne le Verd ... tudi Gornje Ležeče in Šmaver :?
V Verdu sem že enkrat videl, kako je nekdo izstopil, ne vedeč, da tam ni perona, in padel po tirih kolikor je bil dolg in širok. In kar je bilo najbolj grozljivo, glavo je imel je kakih 10cm stran od tirnice ... Če bi se mu kaj zgodilo, bi bil peron verjetno že zgrajen ...



http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... &start=285

Dolfe napisal/-a:Tole je nakladanje vagonov z gramozom v Verdu. :lol:

Lahko pa imaš v mislih tudi stranski tir postaje Verd. Poleg je tudi tirni del ASN - balisa. In seveda, drogovi voznega voda ter vsa oprema vozne mreže.
Vsekakor gre za postajo Verd in pika. :!:

Nejc napisal/-a:
bart napisal/-a:To je peron.
Sorry, [-X ni peron..., pardon :oops: , je, sam kake 200-300 metrov nazaj :D
In na Verdu ni perona, ki bi moral biti 300 metrov naprej ........ :)o~~


LP,
Zlopamtilo. press :old Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
TERMINATOR
Mojster
Mojster
Prispevkov: 621
Pridružen: 11.02.2007, 11:45

Odgovor Napisal/-a TERMINATOR »

:D Lepo, Dolfi. :D

A šihta nisi nič daljšal? 8)
Uporabniški avatar
TERMINATOR
Mojster
Mojster
Prispevkov: 621
Pridružen: 11.02.2007, 11:45

Odgovor Napisal/-a TERMINATOR »

541 napisal/-a:Lep fotopis. Pa še na svoji "najljubši" lokomotivi si bil. Se je kaj upirala med potjo? :oops:
Dolfi napisal/-a:Marko, z Mehi sem sklenil pakt. Odkar so ratal "naši domači" so se zelo popravili. Za vsak slučaj pa imam s seboj tisto sliko razbitega Taurusa pod mejo. Na začetku fure malce pomaham z njo in "mula" gre da je veselje.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: HA HA HA HE HE HE ITAK
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

TERMINATOR napisal/-a:
541 napisal/-a:Lep fotopis. Pa še na svoji "najljubši" lokomotivi si bil. Se je kaj upirala med potjo? :oops:
Dolfi napisal/-a:Marko, z Mehi sem sklenil pakt. Odkar so ratal "naši domači" so se zelo popravili. Za vsak slučaj pa imam s seboj tisto sliko razbitega Taurusa pod mejo. Na začetku fure malce pomaham z njo in "mula" gre da je veselje.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: HA HA HA HE HE HE ITAK
a ni 'nabijalnica postov' in smejalnica nekje drugje :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
... in potem se svizec zavije v folijo in si misli, da je čokolada .....
Uporabniški avatar
TERMINATOR
Mojster
Mojster
Prispevkov: 621
Pridružen: 11.02.2007, 11:45

Odgovor Napisal/-a TERMINATOR »

8) Ja Milan. Ampak je v stilu (Dolfe,Meh.....) :lol:
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dolfe napisal/-a:MMG, seveda sem imel tudi polarizer s seboj. Gorchi me je že ošimfal ......:lol:
Ajej, Ježeš Marija no, tok hudo pa spet nisem mislil :wink: Osebno bi malce posvetlil slike, vsaj za moj okus in glede na dosedaj posnetih nekaj 1000 fotk na po moje naštimanem monitorju. Samo motivi, pa živahnost barv odtehtajo občasno temnejše slike. Žal sam še polarizatorja nimam, mam pa namen v zelo kratkem ga kupit :wink:
Goran
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Gorchi, evo je, extra zate. Slika


Za moj okus je malce presvetla. Poleg tega sem na originalni sliki hotel v prvem planu poudariti naravo - okolje. Meh je zraven bolj za "kanon-futer" ali kako se že reče. Poleg tega je ta Meh umazan kot svina. Me je kar malce sram, čeprav ne morem kaj dosti pomagat. :oops:

Slika


11. Slika


11. Slika


Za dodatek še dve. Kar tako - po želji.

Sem pa vseeno vesel, da vsaj eden upa kaj kritičnega povedat. Če ni kritike, potem tudi napredovanja ni. Vsaj tako jaz mislim.

lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Ti Dolfe, uvoz v Ilirsko Bistrico ti je pa res ratal, mal me je zasrbel da bi si jo naštimal za namizje.

V glavnem vse slikce super.Nebo ba valda da more biti plavo.

P.S.: Dej mi pošl slikco na mejl v resoluciji vsaj 1280 x1024, ni panike če je več, bom že zrihtal.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dolfe, to je pa mač bolje :) Prva slika je res mogoče sedaj presvetla, ampak je pa to precej bolj naravno. Tako močna modrina neba se mi zdi da je možna le ob ranih ali precej poznih urah, že ob mraku.
Sicer pa veš kak je, če delaš umetniško fotografijo, potem so močne barve tudi dovoljene :wink:
Dolfe, kar tako naprej, sem Ti kar mal fouš za Canona, k dela tok žive barve :)
Goran
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Šapjane CRO

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Dolfe napisal/-a:Slika
Je to predor nedaleč od Prema?
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Zdaj si me pa našel. Pojma nimam kje je Prem. :oops:

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Prem je vas med Pivko in Ilirsko Bistrico. Tam je živel naš pisatelj Dragotin Kette.
Za ta predor je značilno, da je na knap, skozi gre samo žica, ki pride v stik z pantografom, ostalo gre preko hriba. Več o tem v publikaciji Železniški predori v Sloveniji, Resnik Jože, 1996.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Res je. To je Premski predor. Sicer pa si poglej tule, kjer sem malce več opisal te luknje.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Odgovor Napisal/-a bart »

Slika 18 carsko. Vse pike od možnih.

Drugače pa, hvala za fotopis Dolfe.

Bart
Odgovori