LJ - Pula (12.08.07)

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

igor72 napisal/-a:Aja, Klemen lepe slikce...a si bil na otvoritvi sezone?
Ne, letošnjo prvo promocijsko vožnjo sem zamudil. :lol:
Ampak, je pa žalostno, da se odgovorni niso mogli zmeniti, da bi naš 711 vozil do Pule. Namreč, prestopati smo morali v Buzetu na šveđana. :?
Baje da so problem varnostna spričevala.... :roll:
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a grega »

igor72 napisal/-a:
grega napisal/-a:Klemen lepe slike, verjetno si užival.

MMG ali je na spodnji sliki postaja Podgorje??
Podgorje...pogled iz Slavnika :lol:

Aja, Klemen lepe slikce...a si bil na otvoritvi sezone?
Ja Igor lani sem bil na Slavniku in na dnevih Kakija.
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Regan 664 napisal/-a: Ampak, je pa žalostno, da se odgovorni niso mogli zmeniti, da bi naš 711 vozil do Pule. Namreč, prestopati smo morali v Buzetu na šveđana. :?
Baje da so problem varnostna spričevala.... :roll:
Zanimivo se mi zdi predvsem to, da nikjer na SŽ ni obvestila o prestopanju. Na Hrvakem forumu je eden iz SŽ napisal, da vlak vozi le do Buzeta, nato pa s prestopanjem do Pule.

Še citat s CRO foruma:
676 napisal/-a: Pozdravljeni!

Koliko znam i toj je priči došao kraj. Prije par dana u kancelariju dobili smo brzojav da SŽ 711 več za ove praznike vlakove 1472/1473 vozi samo na relaciji Ljubljana - Buzet - Ljubljana. U Buzetu vrši se prestup putnika. Razlog mi nije poznat, ali pitam se, ako če se na relaciji Buzet - Pula prijevoz vršiti klasičnom garniturom, ko če to u ljetno doba razhladiti. Naravno postoji mogučnost, da HŽ na toj liniji uvede vagone sa klima napravama i primjernom loksom, ali vjerovatno na konto nekih drugih vlakova.

Prijatan pozdrav iz Ljubljane.
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zbowe »

Regan 664 napisal/-a:Še nekaj mojih sličic s potepanja po Istrski progi...

Katero cepišče je to?
Slika
Prešnica, slikano s proge proti Puli, levo proga v Koper, ravno Kozina.
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

SIMY napisal/-a:hm ,kje je pa kamnolom,oz kje nalagajo vagone ?
Ker sem bil ravno včeraj na Slavniku in slučajno tudi proti postaji pogledal,ti lahko postrežem s povečavo slike,kjer se lepo vidi, kje in s kom se naklada pesek.Na to deponijo pa ga vozijo s kamijoni iz par km oddaljenega kamnoloma (videti ga je iz postaje Črnotiče).

Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Nejc napisal/-a:
Regan 664 napisal/-a: Ampak, je pa žalostno, da se odgovorni niso mogli zmeniti, da bi naš 711 vozil do Pule. Namreč, prestopati smo morali v Buzetu na šveđana. :?
Baje da so problem varnostna spričevala.... :roll:
Zanimivo se mi zdi predvsem to, da nikjer na SŽ ni obvestila o prestopanju. Na Hrvakem forumu je eden iz SŽ napisal, da vlak vozi le do Buzeta, nato pa s prestopanjem do Pule.

Še citat s CRO foruma:
676 napisal/-a: Pozdravljeni!

Koliko znam i toj je priči došao kraj. Prije par dana u kancelariju dobili smo brzojav da SŽ 711 več za ove praznike vlakove 1472/1473 vozi samo na relaciji Ljubljana - Buzet - Ljubljana. U Buzetu vrši se prestup putnika. Razlog mi nije poznat, ali pitam se, ako če se na relaciji Buzet - Pula prijevoz vršiti klasičnom garniturom, ko če to u ljetno doba razhladiti. Naravno postoji mogučnost, da HŽ na toj liniji uvede vagone sa klima napravama i primjernom loksom, ali vjerovatno na konto nekih drugih vlakova.

Prijatan pozdrav iz Ljubljane.
25.04.08 | Z vlakom v Pulj med prvomajskimi prazniki


Prvomajski prazniki se nezadržno bližajo. Toplo in sončno vreme ter prosti praznični dnevi nas kar vabijo na sveži zrak. Zakaj ne bi izkoristili praznikov in se podali na morje? Kaj pravite na Pulj?
Z vlakom, kjer se navadna pot lahko spremeni v pravo doživetje. Pot bo v prijetni družbi minila na mah, brez zastojev in težav s parkiranjem. Vas mika?

Med prvomajskimi prazniki, natančneje od 26. aprila do 4. maja, ter v poletni sezoni od 28. junija do 31. avgusta, bo neposredna zveza vlaka na relaciji Ljubljana - Pulj in nazaj.
Od 26. aprila do 4. maja bo zaradi tehničnih razlogov potrebno prestopanje v Buzetu.

Zdj piše na www.slo-zeleznice.si da naš vozi samo do Buzeta.

Upam da bo poleti vozil do Pule. Ker se nekatere dneve zna zgodit da bo kr gneča, njihovi Šveđani imajo pa precej manj prostora. Edino če bodo dal klasiko. Bomo vidl, kaj se bodo spomnil ti Hrvati.
LP
Izidor
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

igor72 napisal/-a:Ker sem bil ravno včeraj na Slavniku in slučajno tudi proti postaji pogledal,ti lahko postrežem s povečavo slike,kjer se lepo vidi, kje in s kom se naklada pesek.Na to deponijo pa ga vozijo s kamijoni iz par km oddaljenega kamnoloma (videti ga je iz postaje Črnotiče)
Podgorje?
Odgovori