S kolesom ob Kamniški progi

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Odgovor Napisal/-a Anzee »

jure80 napisal/-a:Super fotopis, bravo =D> . Nisem vedu da so še vidni ostanki nemške obvozne proge.
Malce pozen odgovor :) pa nic ne de..

Ostankov je se kar nekaj - tudi pri Klecah (pri Savljah) je videti se nekaj ostankov. Prilagam pogled iz zraka (googlearth) - zeleznica pusti lep a naraven pecat v pokrajini ki se ga iz zraka zelo lepo vidi. Enako se vidijo tudi ostale opuscene proge v Slo...

Crne puscice pokazejo lego ovinkov, na sliki se tudi vidi gorenjska in kamniska proga, torej je bila proga "priklopljena" nekje v blizini Npr na Jezici in na drugi strani pri prvem Npr v Sentvidu.
Rdeca puscica oznacuje ostanke manjsega viadukta na trasi, ki je omilil vzpon na visji sentviski nivo. Ti ostanki so se vedno na njivi (samo pazite ce bo kdo brskal tam okoli da vas moja bivsa punca ne nazene :) od tu mi tudi ti podatki :))

se slika:
Slika

vecja resolucija: http://www.moj-album.com/slike/9718107/ ... Gyoi0H.jpg
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Nikoli ni prepozno za odgovor. No ko ne bo kj pametnega za delat, si bom ogledal, kaj se vidi... :lol:
LP
Izidor
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Samo za evidenco, danes sem nekaj brskal po starih fotografijah in našel nekaj fotografij slikanih iz balkona v 2. nadstropju na Bratovževi ploščadi 32, kjer smo živeli do leta 1987. Kolikor se spomnim, bi dotična slika z vojaškim skladiščem morala nastati med leti 1985-1987. Posneto je bilo s trotl ziher kamero Agfa, ki je vedno dajala rahlo rdečkaste sliek (na Agfa filmih), skener pa je iz slabe slike naredil še slabšo. Zato se za kvaliteto globoko opravičujem :)

Slika

Na tejle sliki, kjer sta slikana sedaj že muzejska ljubljanska zelenca pa se vidi tudi odcep železnice proti tedanjemu vojaškemu skladišču:
Slika

Sedaj je malce pozno, sicer bi poskeniral še fotografijo kjer se lepo vidi vojaško skladišče. Če je v interesu, bom še tisto fotko ;) Ne bo pa kaj boljše kvalitete...
Goran
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Gorchi napisal/-a:
Na tejle sliki, kjer sta slikana sedaj že muzejska ljubljanska zelenca pa se vidi tudi odcep železnice proti tedanjemu vojaškemu skladišču:
Slika

Sedaj je malce pozno, sicer bi poskeniral še fotografijo kjer se lepo vidi vojaško skladišče. Če je v interesu, bom še tisto fotko ;) Ne bo pa kaj boljše kvalitete...
@Gorchi, kaj pa tista fotka "tvoje " kretnice za zelencem, a jo boš tudi prilepil :?: :lol: :lol: :lol:

Pozdrav
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Če sem odkrit, sem takrat nekako začel fotografirati in len kakor sem, nisem šel tja doli fotografirat kretnico pobliže. Lahko pa poskeniram sliko iz iste lokacije brez vozil na cesti...
Goran
Uporabniški avatar
gradbenikmiha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 88
Pridružen: 08.10.2011, 11:38
Kraj: med Kamniško železnico in industrijskim tirom Kartona Količevo

Re: S kolesom ob Kamniški progi

Odgovor Napisal/-a gradbenikmiha »

Ta vikend se obnavlja drugi tir na žp. Domžale.

http://www.domzalec.si/v-domzalah-potek ... skega-tira

Miha
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: S kolesom ob Kamniški progi

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Samo, a se ni celo nekaj časa govorilo, da bi tam, kjer je tir za KIK se zgradila proga čez Stranje, Stahovico in mimo Velike Planine do Kamniške bistrice? Saj je veliko ljudi in dijakov v teh krajih doma (vključno z mojim bratrancem), ki hodijo delati oz. hodijo na srednjo šolo ali fakulteto v Ljubljano, in bi lahko hodili z vlakom. Pa ne bi bilo toliko zastojev oz. bi bili, ampak bistveno manjši. A ne?

P. S. Zato bi lahko tudi prenovili žp Kamnik - Graben. Da ne bi imela več 1 peron, ampak 3. Lp, Vid
Kanarček715
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.01.2014, 19:34

Re: S kolesom ob Kamniški progi

Odgovor Napisal/-a Kanarček715 »

vidkrt napisal/-a:Samo, a se ni celo nekaj časa govorilo, da bi tam, kjer je tir za KIK se zgradila proga čez Stranje, Stahovico in mimo Velike Planine do Kamniške bistrice? Saj je veliko ljudi in dijakov v teh krajih doma (vključno z mojim bratrancem), ki hodijo delati oz. hodijo na srednjo šolo ali fakulteto v Ljubljano, in bi lahko hodili z vlakom. Pa ne bi bilo toliko zastojev oz. bi bili, ampak bistveno manjši. A ne?

P. S. Zato bi lahko tudi prenovili žp Kamnik - Graben. Da ne bi imela več 1 peron, ampak 3. Lp, Vid
Ljudi v tem koncu ni tako veliko kot si misliš. Treh peronov pa zagotovo ne bi delali v Grabnu, saj verjetno tu ne bi bilo križanj, ker je postaja Kamnik le 1 km stran iz Grabna.

Nisem pa še slišal, da bi v Kamniško bistrico delali progo. Mimo Velike Planine in Kamniške bistrice tudi ne vem zakaj bi vozil potniški vlak, ker tam skoraj noben ne stanuje. Da bi pa tja zgradili progo zaradi turisitčnih namenov, se mi pa ne zdi stroškovno opravičljivo. Sicer pa, sanja lahko vsak. :wink:
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: S kolesom ob Kamniški progi

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Imaš prav. Zdajle sem se spomnil, da bi bilo res bolje, če bi naredili 2 perona. To bi bilo dovolj. Ampak res se je že govorilo. Že pred leti in upam, da bodo to tudi izvedli. Drugače jaz veliko ljudi od tam poznam, saj so tam doma tudi moji sorodniki. in kot sem že omenil, se tudi moj bratranec in še kdo vozi delati v Ljubljano. Kar sem prej napisal, je čista resnica. Lp
Odgovori