Proga Pragersko-Hodoš

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
mejni
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 29
Pridružen: 17.01.2010, 12:06

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a mejni »

Mislim, da je pri nas tudi že končan razpis (nisem pa 100% siguren) za elektrifikacijo postaje Hodoš, seveda s 25 kV.

Nekaj časa je obstajala celo opcija, da bi naše lokomotive vozile čez mejo.

Lp.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

mejni napisal/-a:Mislim, da je pri nas tudi že končan razpis (nisem pa 100% siguren) za elektrifikacijo postaje Hodoš, seveda s 25 kV.

Nekaj časa je obstajala celo opcija, da bi naše lokomotive vozile čez mejo.

Lp.
Ti to gledaš iz one, madžarske strani? Slika


Pragesko - Hodoš bo, ko bo in če bo, elektrificirano s 3 kV enosmerne napetosti.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
mejni
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 29
Pridružen: 17.01.2010, 12:06

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a mejni »

Dolfe napisal/-a:
mejni napisal/-a:Mislim, da je pri nas tudi že končan razpis (nisem pa 100% siguren) za elektrifikacijo postaje Hodoš, seveda s 25 kV.

Nekaj časa je obstajala celo opcija, da bi naše lokomotive vozile čez mejo.

Lp.
Ti to gledaš iz one, madžarske strani? Slika


Pragesko - Hodoš bo, ko bo in če bo, elektrificirano s 3 kV enosmerne napetosti.

Ne.

V prvi fazi bo elektrificirana samo postaja Hodoš in sicer s 25 kV.

Lp.
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

Oba imata nekako prav : :mrgreen:

"Oblast" pravi takole:

Na postaji Hodoš se predvideva elektrifikacija vseh postajnih tirov s sistemom 25 kV AC in 3 kV DC. V prvi fazi se izvede dela po izvedbenih načrtih elektrifikacije, s tem da se po končanih delih celotno vozno omrežje postaje priključi le na napetost 25 kV AC. V kasnejši fazi, ki ni predmet tega razpisa, se izvedejo potrebne prevezave na končno stanje
Z elektrifikacijo proge Pragersko – Hodoš s sistemom 3kV DC v prihodnosti, je na postaji Hodoš predvideno srečanje obeh sistemov električne vleke, enosmernega sistema 3kV in izmeničnega sistema 25kV 50 Hz. Električna ločitev obeh sistemov vleke v voznih vodih nad elektrificiranimi postajnimi tiri se bo izvedla z vzpostavitvijo ozemljene cone voznega voda dolžine 12 m v vsakem od vodov, na vsaki strani ozemljene cone voznega voda pa se bo izvedla še nevtralna cona voznega voda dolžine 6 metrov. Mesto ločitve bo izvedeno v razpetinah voznih vodov ob dvojici drogov vozne mreže št. 27 in 127. Predvideno je, da bo v prvi fazi celotna postaja napajana z izmeničnim sistemom vleke. V okviru tega projekta se na vozne vode povežejo le stikala izmeničnega sistema vleke, stikala enosmernega sistema vleke pa se povežejo v primeru če bo v času trajanja projekta izvedena tudi elektrifikacija sosednjega odseka. Tudi sama ločitev postaje na izmenični in enosmerni del se bo izvedla tik preden bo na slovenski strani stekel železniški promet z električno vleko. Tedaj se bodo ustrezno povezala na vozne vode tudi vsa stikala enosmernega sistema in odstranile prevezave con ločitve.
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a dingo »

Razpis za nadgradnjo postaje Hodoš (gradnja dodatnega tira, podhoda, perona in pa elektrifikacija) je odprt še do 27.12. 2010. Kot sem razbral je rok za dokončanje navedenih del 224 dni, se pravi če ne bo kakih pritožb oz. zavlačevanja bi morala konec avgusta pomoje že biti elektrika v Hodošu.

Več pa http://www.dzi.si/index.php?option=com_ ... &Itemid=15
Drotar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 234
Pridružen: 21.02.2011, 17:47

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Drotar »

dingo napisal/-a:Razpis za nadgradnjo postaje Hodoš (gradnja dodatnega tira, podhoda, perona in pa elektrifikacija) je odprt še do 27.12. 2010. Kot sem razbral je rok za dokončanje navedenih del 224 dni, se pravi če ne bo kakih pritožb oz. zavlačevanja bi morala konec avgusta pomoje že biti elektrika v Hodošu.

Več pa http://www.dzi.si/index.php?option=com_ ... &Itemid=15
Ustna novica z dne 16.06.2011.
Material za elektrifikacijo VM 25 kv p. Hodoš se prevzema, dela bo izvajal TEGRAD, končano mora biti do novega voznega reda v decembru 2011.
Ostalo je že vse napisano. Postajno osebje bo še "uživalo " ob tem, ostali pa tudi ob gledanju .
Glede na verjetno zanimivo temo in obveščanje ostalih o tem, predlagam moderatorjem za odprtje teme samo o elektrifikaciji te proge, verjetno bo precej slik in komentarjev.
L.P Drotar
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

No, pa mi je vendar uspelo, da sem si vzel čas in poslikal še malo vzhod Slovenije.
Prejšnjič sem končal v Dankovcih km 51,5.

Na vrsti je postajališče Puconci km 43,9.
Slika

Na koncu je krivina,zato je tam hitrost 80 km/h. Prej in potem je hitrost (zaenkrat) 100 km/h.
Slika

Postaja Murska Sobota (km 38,5) je še v ne spremenjenem stanju. Odhod fiata.
Slika

Slika

Postaja Lipovci v km 33,1
Slika

Slika

Postajališče Veržej (km 27,0), ki je sredi polja. Vas je oddaljena vsaj kilometer. Izstopila je ena potnica. :-88
Slika

Slika

Slika
mejni
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 29
Pridružen: 17.01.2010, 12:06

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a mejni »

[quote="EG 3100"]No, pa mi je vendar uspelo, da sem si vzel čas in poslikal še malo vzhod Slovenije.
Prejšnjič sem končal v Dankovcih km 51,5.
Na koncu je krivina,zato je tam hitrost 80 km/h. Prej in potem je hitrost (zaenkrat) 100 km/h.
Slika


Na tej sliki se lepo vidi, da je nekdo "olastninil" žlebove. In zdi se mi, da jih ni več na nobenem postajališču na tej progi.

Lp.
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

mejni napisal/-a: Na tej sliki se lepo vidi, da je nekdo "olastninil" žlebove. In zdi se mi, da jih ni več na nobenem postajališču na tej progi.
Lp.
:evil: Očitno enim ne zmanjka idej, kaj vse bi se lahko ukradlo.
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

Postajališče Grlava v km 25,0
Slika

Slika

Postaja Ljutomer v km 20,9
Slika

Slika

Odhod fiata proti Murski Soboti
Slika

Slika

Nakladanje strega železa v štucu.
Slika

Kopač v drugem štucu.
Slika

Slika

Slika
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

Postajališče Ljutomer mesto v km 19,7
Slika

Slika

Prihod fiata
Slika

Slika

Menjava kabine
Slika

"Višek slovenske inteligence" :mad1
Slika

Postajališče Mekotnjak v km 13,5
Slika

Slika

Postaja Ivanjkovci v km 8,6
Slika

Slika

Slika
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

Nekaj časa nazaj je bilo na na odseku Pragersko-Hodoš v povprečju skoraj 1 prehod/km :!: od tega večino zaščitenih samo z andrejevim križem. Sedaj se pospešeno avtomatizira, ukinja prehodeter dela podvoze.

En izmed bolj preglednih Npr v km 6,8.

Slika

Slika

Drugi v km 5,8
Slika

Slika

Postajališče Pavlovc v km 4,5
Slika

Prihod fiata
Slika

Slika

Postajališče Pušenci v km 2,5
Slika

Slika
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Dingo:
Razpis za nadgradnjo postaje Hodoš (gradnja dodatnega tira, podhoda, perona in pa elektrifikacija) je odprt še do 27.12. 2010. Kot sem razbral je rok za dokončanje navedenih del 224 dni, se pravi če ne bo kakih pritožb oz. zavlačevanja bi morala konec avgusta pomoje že biti elektrika v Hodošu.

Več pa http://www.dzi.si/index.php?option=com_ ... &Itemid=15
Čudo božje, enkrat so se roki približno uresničili.

LPL
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

Drugače pa tam kot si napisal pod sliko višek inteligence pod sliko pri postaji Ljutomer mesto. Jaz sem iz tistih krajev doma in je to med tednom stalnica, saj dijaki iz Gimnazije radi hodijo po progi, da pridejo čimprej do postaje na poti domov oz. na vlak. Je najkrajša pot za njih (pač so preleni da bi šli po cesti oz. pločnikih).
Pa še na mostu je oznaka, da je prehod čez njega prepovedan.
dingo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 531
Pridružen: 08.08.2009, 15:42

Re: Proga Pragersko-Hodoš

Odgovor Napisal/-a dingo »

Višek slovenske inteligence
Take prej ali slej doleti Darwin.
Čudo božje, enkrat so se roki približno uresničili.
Se mi zdi, da so prestavili rok za oddajo ponudbe in tako se je tudi rok za izvedbo premaknil. Vprašanje pa je kdaj se bo začel remont odprte proge Pragersko-Ptuj in pa Mekotnjak-Murska Sobota. Je že več kot pol leta od razpisa. :roll:
Odgovori