Češka 2016

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Odgovori
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Češka 2016

Odgovor Napisal/-a grega »

Tj. po dolgem času nekaj na hitro od lanske Češke. V grobem v 10 dneh iz Slov-Prage in po Češki ter nazaj.

Slika
1. Za orientacijo.

Slika
2. Praga super lepa zadeva, ampak v strogem centru res preveč turistov, sploh Karlov most je praktično neprehoden.

Slika
3. Podobno tudi Praški grad, v vrsti čakala 1 uro na soncu. Razlog pa ker vsakega pregledajo kot na letališču, zadeva je v rokah vojske. Vstopnine pobirajo za praktično vse zadeve.

Slika
4. Znotraj gradu katedrala.

Slika
5. Na treji sliki je viden hrib Petrin in razgledni stolp, iz njega pa pogled na reko Vltavo, Karlov most in mesto. V ozadju Žižkov stolp do katerega še pridemo.

Slika
6. Ameriška ambasada, in utinek, ker je bilo ravno par mesecev pred volitvami :D

Slika
7. Železnice so poglavje za sebe. Praktično vse glavne postaje in povezave so obnovljene ali zgrajene na novo. Na sliki tiri kakšen kilometer pred glavno postajo, pod njimi pa stara proga.

Slika
8. Na drugi strani mesta Vitkov hrib z muzejem in precej velikim spomenikom. Prago je več ali manj možno lepo prehoditi brez večjih problemov.

Slika
9. Prago je več ali manj možno lepo prehoditi brez večjih problemov. Na sliki Žižkov stolp, rahlo kontroverzn zaradi...

Slika
10. Dojenčkov, ki pležejo po njem :D
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Češka 2016

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
11.

Slika
12. Pokopališče, en del židovsko - tudi precej velik del starega dela mesta je tako imenovana židovska četrt.

Slika
13. Glavna postaja v Pragi. Pod njo metro...

Slika
14. Glavni del.

Slika
15. Stari del obnovljen

Slika
16.

Slika
17. Pendolino s katerim se sicer nisva vozila, ampak glede na uslužbence, ki so pričakali precejšnje število potnikov zadeva deluje super.

Slika
18. Karlov most in Praški grad.

Slika
19. Tramvaji nad zemljo, pod zemljo metro.

Slika
20. Pogled iz metronoma
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Češka 2016

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
21. Mostovi na reki Vltavi.

Slika
22. Tramvaji.

Slika
23. Utrinek na poti proti Český Krumlov.

Slika
24. Prva zapora železnice je bila v Gradcu - super organizacija. Druga pa med Prago in Krumlovim - zadeva prav tako na izredno visokem nivoju - spremljava na vsakem odcepu, kjer bi se lahko izgubil na poti do busa. Na sliki: V České Budějovicah še vedno vozi trola.

Slika
25.

Slika
26. Malo pokrajine

Slika
27. Stranska proga, vendar na novo obnovljena.

Slika
28. Prihod v Český Krumlov - poleg Prage še najbolj turistično mesto.

Slika
29. Iz gradu na stari del, ki je zgrajeno ob reki Vltavi kot Praga.

Slika
30.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Češka 2016

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
31. Dnevni izlet do Lipna. Vlak je imel dva potniška vagona (en dvonadstropni) in en tovorni v katerem so skupini cca 25 Angležem pripeljali kolesa, čeprav so slednji prišli na vlak brez njih :O Cilj kolesarjev pa Narodni park Šumava.

Slika
32. Gričevnat teren, samotne kmetije, male vasi in krave xD

Slika
33. Najin cilj pa Lipno -umetno jezero nastalo z akumulacijo Vltave s katero so reševali problem poplav. Jezero cca 42 km, ob njemu večinoma skoz vodi železnica, na koncu pa te pričaka Šumava. Zaradi pomanjkanja časa sva zadevo preskočila.

Slika
34.

Slika
35. Bolj za hec na drugo stran jezera z malim trajektom - uporaba kolesarji + domačini večinoma.

Slika
36. jezero sicer čisto, ampak ni pa ravno za dol padit. Tole je bila edina urejena a plaža na tem delu.

Slika
37. Český Krumlov iz nivoja reke - ves čas sami kanujisti, raftingi...

Slika
38. Apple zakonca xD

Slika
39. Na poti v Plzen sva se ustavila v Českih Budějovicah. Malo slabega vremena na sredi trga pa presenečenje.

Slika
40. Velika fontana, ampak ograjena z ploščami :O po nekaj kletvicah, da Čehi kljub relativno nizkim cenam (pivo max 1,5€ v gostilni) vse zaračunajo...
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Češka 2016

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
41...se je izkazalo, da je zadeva zastonj in je zgolj eksperiment, in sicer, kar je manj dosegljivo človeku, turistu bolj ceni ko slednje uspe videti.

Slika
42- Postaja v Českih Budějovicah in malo igranja.

Slika
43.

Slika
44. Po naključju opazil še tale motiv ;)

Slika
45. Plzen glavni trg.

Slika
46. Tu sem imel prvič občutek, da sva v V evropi. Turisti pridejo zgolj zaradi pivovarne pa še ti se popolnoma porazgubijo po mestu.

Slika
47.

Slika
48.

Slika
49.

Slika
50. Pivovarna ogromna, vodenje v več jezikih po skupinah, zadevo pametno rezervirati. Del poti poteka z avtobusom :O
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Češka 2016

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
51. Najbolj impresiven del pa pod zemljo. Če se prav spomnem cca 8m pod tlemi, približno 12km tunelov, kjer je potekal del proizvodnje.

Slika
52. Prvo nekaj tednov v lesenih škafih, nato pa še v lesenih sodih. Mali del piva še vedno varijo po starem postopku za tursite - obvezna pokušina seveda ;)

Slika
53.

Slika
54. Proti postaji, katero so ravno obnavljali.

Slika
55. Na poti v Brno preko Prage.

Slika
56. Nekaj novejših vlakov.

Slika
57. In sprememba pokrajine.

Slika
58. Brno res prijetno mesto, zelo živahno - predvsem posledica ogromnega števila študentov. Turistov pa malo.

Slika
59.

Slika
60. Tramvaji so res super zadeva. Na sliki glavni trg iz tramvaja.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Češka 2016

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
61. Pa izlet do jezera - Vodni rezervoar Brno. V sezoni naj bi se trlo domačinov, vozi tudi redna linija ladjic.

Slika
62. Septembra pa vseeno deluje skoraj zapuščeno.

Slika
63. Brno zvečer.

Slika
64. Brno nakupovalni center - zadeve malo cenejše kot pri nas

Slika
65. Tržnica

Slika
66- Zjutraj na postaji, celi kupi ljudi iz vlakov :O

Slika
67. Brno katedrala ob odhodu

Slika
68. Smer Dunaj, mimo Krajinskega parka Palave za katerega mi je res žal, da ni bilo časa (skupina hribov, z parimi jezeri in manjšimi vasmi - celo pod UNESCOM, če se ne motim.

Slika
69. V bližini Avstrijske meje pa cela polja buč.

Slika
70. Med čakanjem na vlak sva par ur porabila v Dunaju - tržnica.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Češka 2016

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
71.

Slika
72. Lep razgled xD

Slika
73. Cirkus sredi centra na trgu :O

Slika
74. Pa za konce še glavna postaja.

napisano na hitro tako, da se opravičujem za napake in kratke komentarje, fotografije mogoče malo presvetle - nekaj me muči lcd.

ps. vem, da jih je relativno malo železniške tematike :D

mmg obupal na google drivom in dropboxom -> http://imgur.com/ (Y)
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Češka 2016

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Odličen potopis. Konec maja ali začetek junija sem na HRT gledal dokumentarec o Karlovih Vareh. Takrat sem mi še sanjalo ni, da bom julija navezal stik s Čehinjo iz tega kraja. Tako je prišel razlog za obisk Češke, prvič od 4.9. do 7.9.2015, ki pa se je nepričakovano podaljšal za še en dan. Takrat sem oz. sva z njo bila v Pragi.
Drugič sem pa bil na Češkem od 26.12.2016 do 1.1.2017. Obiskal Česky Krumlov, slikal celo z iste točke kot ti:

Slika


Nato s prevozi naprej do Prage, kjer sem prestopil na vlak do Františkovih Lazen. To pomeni, da sem potoval skozi Plzen hl.n. do Cheba, tam počakal do prihoda :batina in nato skupaj do FL. Obiskala sva še kraj Sokolov in njen rodni kraj, Karlovy Vary. Ob povratku v Slovenijo sem v Chebu prestopil na napačen vlak, s tem z njo preživel uro dlje in potoval skozi kraj Usti nad Labem.
Odgovori