33-037

Debata okoli voznega parka
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

mkx, serija "enotnih" lokomotiv (05,06,30) so bile tako rekoč zadnje parne lokomotive kupljene za JŽ pred II. svetovno vojno na ime reparacij (če me spomin ne moti). Vsaj 06, ki so bile prisotne v kurilnici v Mariboru so se izkazale za zanesljive in da ne rečem kar optimalne za takratne razmere, to lahko trdim iz izjav mojega pokojnega očeta, ki je bil dolga leta zaposlen v kurilnici Mb in po izjavah številnih sosedov v naši hiši, ki so jo vozili še v 60 letih, en je pa celo smrt storil z njo v ZM. Prepeljala je pa tudi prenekateri tovorni vlak med Špiljem in Rakekom, saj je bila daleko najmočnejša na Štajerskem koncu do prihoda elektrike.
Negativna nastrojenost enega Nurmija mi je zato docela tuja. kaj pa če novodobni strojevodje niso zverinici kos in potem govore najlabše o ljubici, ki jim je nedosegljiva?
O 033 pa ni da bi kaj dosti razpravljali, s SŽ ima toloko veze kot vse kar je vozilo med II. vojno od oklepnih motornikov do ne vem katerih lokomotiv. tako rekoč do konca dobe parnih lokomotiv v Sloveniji ni imela domicila.
Seveda pa se jo splača ohraniti pri življenju in v delovnem stanju, saj je najmlajša parna progovna lokomotiva, ki je obratovala na območju SŽ.

LPL
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

Dare napisal/-a: ...Meni ni čisto nič jasno, za kakšno "maškarado" je šlo v tem primeru :? . Ali se mašino morda pripravlja na revizijo...
Iz SSKJ - maska: kar prikriva, zakriva pravi videz, podobo česa; krinka.
V našem primeru so oblaki pare, ki uhaja iz lokomotive zgolj maska ali krinka, ki zakriva dejstvo, da lokomotiva (formalno, ker nima veljavne revizije) ni vozna. Lokomotiva je zakurjena "zaradi lepšega", za posebne namene. Na žalost lokomotiva verjetno še dolgo ne bo smela samostojno voziti, pa čeprav je tehnično v odličnem stanju. Lokomotiva na slikah čaka na dizel, ki jo bo odvlekel bog ve kam.
Tono napisal/-a:Kriegslok še deluje, vojna še ni izgubljena :mrgreen:
Lahko pa vojna traja, traja in traja. Bile so že trideset letne vojne, resnici na ljubo tudi sedem dnevne in ne vem kakšne še.
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Planet 1830 napisal/-a:... Lokomotiva je zakurjena "zaradi lepšega", ...
Je bila mogoče zakurjena zaradi "mazalne pare"?
Če bi jo vlekli hladno bi verjetno morali odstranit "štange"?!

Se motim al' mam prau :?:
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Ljubitelj napisal/-a:mkx, serija "enotnih" lokomotiv (05,06,30) so bile tako rekoč zadnje parne lokomotive kupljene za JŽ pred II. svetovno vojno na ime reparacij (če me spomin ne moti). Vsaj 06, ki so bile prisotne v kurilnici v Mariboru so se izkazale za zanesljive in da ne rečem kar optimalne za takratne razmere, to lahko trdim iz izjav mojega pokojnega očeta, ki je bil dolga leta zaposlen v kurilnici Mb in po izjavah številnih sosedov v naši hiši, ki so jo vozili še v 60 letih, en je pa celo smrt storil z njo v ZM. Prepeljala je pa tudi prenekateri tovorni vlak med Špiljem in Rakekom, saj je bila daleko najmočnejša na Štajerskem koncu do prihoda elektrike.
Negativna nastrojenost enega Nurmija mi je zato docela tuja. kaj pa če novodobni strojevodje niso zverinici kos in potem govore najlabše o ljubici, ki jim je nedosegljiva?
O 033 pa ni da bi kaj dosti razpravljali, s SŽ ima toloko veze kot vse kar je vozilo med II. vojno od oklepnih motornikov do ne vem katerih lokomotiv. tako rekoč do konca dobe parnih lokomotiv v Sloveniji ni imela domicila.
Seveda pa se jo splača ohraniti pri življenju in v delovnem stanju, saj je najmlajša parna progovna lokomotiva, ki je obratovala na območju SŽ.

LPL
Ker tebi nekaj ni pogodu si šel v osebno diskreditacijo.Pa naj ti nekaj povem,da Nurmi je eden redkih,ki sam z lahkoto folga Borsiga na lopati za razliko od nekaterih manekenov,ki sploh ne vem zakaj so na pari.Ker niso moški ne po karakterju,ne po konstituciji,da bi vozili tako mašino.Čeprav se razni DLŽ-ji trudijo,da bi mene in Vidica umaknili iz pare,ker sva do te lokomotive kritična in ne deliva vaše "falš" obsedenosti.Tako daleč gredo hrčki.Ampak to je vaša stvar.Avtoriteto priznavam pa samo Rudiju in kot mentorju in Boštjanu kot inštruktorju.Drugi mi ga lahko samo....... :P
Borsig je ok,ni pa nobeden presežek.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Jooooj pa smo spet tam...
Draga @Nurmi in @Ljubitelj: potrebujemo dve delujoči parni lokomotivi. Ker je trenutno vozna samo velika garnitura, morata to biti Borsig in Kriegslok. Amen, tu se zgodba konča.
Pa še to: "deklica s karakterjem" 25 z veliko garnituro nima kaj delati, zato lahko @Nurmi o njej samo sanja, dokler se mala garnitura ne poštima. Ko pa bo to urejeno, potem pride tudi 25ka nazaj. Do takrat pa... sem že napisal zgoraj.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Sej ni nobenga konflikta.Ljubitelj šteka,samo tko kot jaz ne more iz svoje kože. Okoli garnitur mi je vse jasno.Pa tudi 25 sva jaz pa Tone parkirala in tudi vem da jo bom jaz prvi spravil pod paro.In tko kot je mularija obsedena z Justinom Bieberjem ste vi z Borsigom.Eden ne zna delati glasbe,drugi pa ni nobeden presežek od lokomotive.In samo ta pravi ljubitelji znajo pogledati čez lokomotivo in vidijo tiste malenkosti in čudovitosti,ki jih je Floridsdorf znal in jih nobena Nemška godzila nikoli ni imela.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Dare
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 316
Pridružen: 14.03.2007, 14:47
Kraj: Ljubljana

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a Dare »

Planet 1830 napisal/-a:
Dare napisal/-a: ...Meni ni čisto nič jasno, za kakšno "maškarado" je šlo v tem primeru :? . Ali se mašino morda pripravlja na revizijo...
Iz SSKJ - maska: kar prikriva, zakriva pravi videz, podobo česa; krinka.
V našem primeru so oblaki pare, ki uhaja iz lokomotive zgolj maska ali krinka, ki zakriva dejstvo, da lokomotiva (formalno, ker nima veljavne revizije) ni vozna. Lokomotiva je zakurjena "zaradi lepšega", za posebne namene. Na žalost lokomotiva verjetno še dolgo ne bo smela samostojno voziti, pa čeprav je tehnično v odličnem stanju. Lokomotiva na slikah čaka na dizel, ki jo bo odvlekel bog ve kam.
Hvala @Planet, popolnoma jasno mi je kaj pomeni beseda maska, ali maškarada :) . Zanimalo me je čemu so lokomotivo kurili, da ima pretečeno revizijo tudi vem. Zakurili so jo z nekim (posebnim)namenom, ne zato ker bi jih zeblo ali ker bi se jim dvignil k... Ali se sploh sme kurit lokomotivo z pretečeno revizijo, preden se opravi temeljit pregled kotla :?:

Mogoče kdo ve kam jo je dizel odvlekel, ali je ta podatek tajen in je skrit za dimno zaveso - krinko :?: :mrgreen:
Lep pozdrav - DARE
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a Tono »

Nurmi napisal/-a:In samo ta pravi ljubitelji znajo pogledati čez lokomotivo in vidijo tiste malenkosti in čudovitosti,ki jih je Floridsdorf znal in jih nobena Nemška godzila nikoli ni imela.
Dobro povedano!
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a Tono »

Dare napisal/-a: Mogoče kdo ve kam jo je dizel odvlekel, ali je ta podatek tajen in je skrit za dimno zaveso - krinko :?: :mrgreen:
...na kasacijski tir, tja, kjer so nekoč stali mehi. Romski kombiji že transportirajo flaše s plinom :)
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a miloš »

Roštilja pa ne rabijo,ker so jim jo že v Šiški zakurili.
V petek sem v muzeju opazoval nakladanje premoga na 33.So rekli mojstri,da bo šla pod mazalno paro v CD za neko kuliso-ozadje.Baje je 19.12. tam neka prireditev.
LP Miloš
Uporabniški avatar
Dare
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 316
Pridružen: 14.03.2007, 14:47
Kraj: Ljubljana

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a Dare »

miloš napisal/-a: V petek sem v muzeju opazoval nakladanje premoga na 33.So rekli mojstri,da bo šla pod mazalno paro v CD za neko kuliso-ozadje.Baje je 19.12. tam neka prireditev.
LP Miloš
Hvala @miloš
Lep pozdrav - DARE
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Nekaj dni je že, odkar je novica prišla na dan, a je nihče še ni objavil na forumu. Torej:
33-037 se že čez slab mesec, če bo šlo vse po planu, vrača na slovenske tire!
Tomy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 842
Pridružen: 22.03.2008, 12:06

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a Tomy »

TGV Lyria napisal/-a: če bo šlo vse po planu,
Zato pa nismo objavili.

Lep dan
Tomaž
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

TGV Lyria napisal/-a:Nekaj dni je že, odkar je novica prišla na dan, a je nihče še ni objavil na forumu. Torej:
33-037 se že čez slab mesec, če bo šlo vse po planu, vrača na slovenske tire!
[-X ne bo tako hitro
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Dare
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 316
Pridružen: 14.03.2007, 14:47
Kraj: Ljubljana

Re: 33-037

Odgovor Napisal/-a Dare »

TGV Lyria napisal/-a:Nekaj dni je že, odkar je novica prišla na dan, a je nihče še ni objavil na forumu. Torej:
33-037 se že čez slab mesec, če bo šlo vse po planu, vrača na slovenske tire!
V temi "Muzejski vlak2014" je @Čišo med drugim napisal:" ... - če hočete malo realne prognoze iz prve roke, vam lahko povem, da se našemu muzejcu nič dobrega ne piše..." ; zdaj pa naj bi spravili v promet še 33-ko, :?: :?: :?: :?: :?: Saj ne da imam kaj proti, ampak, če je verjeti "prognozi", za kaj takega trenutno ni potrebe, ali pa se motim :oops: .
Lep pozdrav - DARE
Odgovori