SZ 342

Debata okoli voznega parka
Odgovori
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a cokla »

vidkrt napisal/-a:Danes sem izvedel, da ima Moped novo barvno shemo, zato tudi obujam tole temo (pa brez zamere, prosim). Saj bi z veseljem objavil sliko, pa je žal ne morem :oops: . Če kdo ve kaj več o tem, naj prosim napiše. Hvala in lep pozdrav.

Moped je rdeče-belo-moder.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Jasno sem napisal, da je črna. Z največjim veseljem bi to sliko objavil, pa mi jo noče, žal :oops: :oops: :oops: :cry: :cry: :cry: !

Pa tako ali tako me je gospod, ki mi je to sliko poslal, zdaj opazim, da nahecal :lol: . Se opravičujem, da zopet smetim. Se pravi, sem tudi imel pomoč pri odkrivanju lažne slike!
Zadnjič spremenil vidkrt, dne 11.12.2020, 11:53, skupaj popravljeno 1 krat.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a cokla »

vidkrt napisal/-a:
Pa tako ali tako me je gospod, ki mi je to sliko poslal, zdaj opazim, da nahecal :lol: . Se opravičujem, da zopet smetim.

Se mi je zdelo...in prav mislim si, kateri je to bil. ;)
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Žiga
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 225
Pridružen: 16.09.2009, 21:36

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Cca. dve leti nazaj se mi zdi da je bilo za 024-ko rečeno, da gre v revizijo in nazaj v promet. Je še kaj na tem ali je šla v razrez?
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a Nejac »

024 je iz revizije. 004 in 006 pa sta razrezana.
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

SŽ 342 v Laškem 26. 12. 2020
Slika

Slika
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Nekje na tem forumu sem videl, da smo govorili za pomoč pri potiskanju iz Kopra do Kozine. Kaj če bi za to uporabljali Mopede? Da ne bi šli vsi v muzej ali pa v razrez...
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

vidkrt napisal/-a:Nekje na tem forumu sem videl, da smo govorili za pomoč pri potiskanju iz Kopra do Kozine. Kaj če bi za to uporabljali Mopede? Da ne bi šli vsi v muzej ali pa v razrez...
Moped je last Potniškega prometa. Je pa tudi v preteklosti (pred razdelitvijo, ali pač?) vozil tudi tovorne vlake. Ne vem pa kako bi se obnesel.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

TGV Lyria napisal/-a:Moped je last Potniškega prometa. Je pa tudi v preteklosti (pred razdelitvijo, ali pač?) vozil tudi tovorne vlake. Ne vem pa kako bi se obnesel.
Moped še vedno občasno povleče kakšen tovorni vlak, predvsem na relacijah Dobova-Ljubljna. Mogoče tudi do Maribora?
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

vidkrt napisal/-a:Nekje na tem forumu sem videl, da smo govorili za pomoč pri potiskanju iz Kopra do Kozine. Kaj če bi za to uporabljali Mopede? Da ne bi šli vsi v muzej ali pa v razrez...
Še enkrat. Vsa vozila, ki bodo po letu 2023 v prometu, bodo dobila ETCS opremo. Na elektrificiranih progah, se bo indusi izklopil (trenutni rok) leta 2025, ker EU zahteva uporabo opreme, ki jo je sofinancirala. Na 50 let staro lokomotivo se te opreme ne bo vgradilo, ker je cena vgradnje večja od cene, koliko stane moped.

Si sedaj razumel? V prometu bodo ostali samo Taurus, verjetno tudi Pendolino, Desiro, Stadler, nove garniture in nove lokomotive. Dokumentacija za razpis novih vozil in vgradnjo ETCS se pripravlja. Razumeš? Vsi Kanarčki, vsi Fiati, vsi Regani, vse Brižite in Mopedi, ne bodo več vozili čez nekaj let, ker se jih bo zamenjalo z novimi vozili.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Re 4/4 napisal/-a:Si sedaj razumel? V prometu bodo ostali samo Taurus, verjetno tudi Pendolino, Desiro, Stadler, nove garniture in nove lokomotive. Dokumentacija za razpis novih vozil in vgradnjo ETCS se pripravlja. Razumeš? Vsi Kanarčki, vsi Fiati, vsi Regani, vse Brižite in Mopedi, ne bodo več vozili čez nekaj let, ker se jih bo zamenjalo z novimi vozili.
Na regionalkah bodo zagotovo vozili še kar en lep čas.....
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a kvak »

Re 4/4 napisal/-a:
vidkrt napisal/-a:Nekje na tem forumu sem videl, da smo govorili za pomoč pri potiskanju iz Kopra do Kozine. Kaj če bi za to uporabljali Mopede? Da ne bi šli vsi v muzej ali pa v razrez...
Še enkrat. Vsa vozila, ki bodo po letu 2023 v prometu, bodo dobila ETCS opremo. Na elektrificiranih progah, se bo indusi izklopil (trenutni rok) leta 2025, ker EU zahteva uporabo opreme, ki jo je sofinancirala. Na 50 let staro lokomotivo se te opreme ne bo vgradilo, ker je cena vgradnje večja od cene, koliko stane moped.

Si sedaj razumel? V prometu bodo ostali samo Taurus, verjetno tudi Pendolino, Desiro, Stadler, nove garniture in nove lokomotive. Dokumentacija za razpis novih vozil in vgradnjo ETCS se pripravlja. Razumeš? Vsi Kanarčki, vsi Fiati, vsi Regani, vse Brižite in Mopedi, ne bodo več vozili čez nekaj let, ker se jih bo zamenjalo z novimi vozili.
kar ne verjamem..saj to pomeni skoraj ves nov vozni park...kaj pa 643/642?
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a desiro »

Tudi jaz ne verjamem ravno, pom9jem je pogoj EU da sistem deluje in se uporablja ampak sigurno bodo za starejše serije obstajale izjeme.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

kvak napisal/-a: kar ne verjamem..saj to pomeni skoraj ves nov vozni park...kaj pa 643/642?
Saj tudi za 30 novih garnitur ni nihče verjel, pa jih bo drugo leto kar 52 novih.

V praksi itak ni možno čez noč preiti iz indusi na ermts kar na celem križu. Vse bo šlo postopno. Rok so pač postavili na leto 2025. SŽ pa, kar bo v prometu po 2023 dobi še etcs. Nima smisla vzdrževati oba sistema. Đure ostajajo, saj na vseh stranskih progah ni indusija, tam pa ko je, ostaja še vsaj desetletje. Za premik, pa tudi lahko ostane par tirov pod njim.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: SZ 342

Odgovor Napisal/-a mkx »

desiro napisal/-a:Tudi jaz ne verjamem ravno, pom9jem je pogoj EU da sistem deluje in se uporablja ...
Gotovo je EU sofinancirala izgradnjo ERTMS zaradi vzpodbujanja interoperabilnosti. In v tem smislu zahteva po delovanju sistema. Verjetno pa nikjer ni zahteve, da se stare sisteme izključi. Je pa vzporedno obratovanje dveh sistemov nočna mora za vzdrževalce. Po svoje bi bilo smiselno, da po letu 2025 država uporabnino Indusi sistema posebej zaračunava prevoznikom ... to bi bila kar dobra vzpodbuda za SŽ da svoja vozila opremi z ERTMS opremo. Ne smemo pozabit, da SŽ (vsi trije prevozniki) ne bi smeli imeti nobene "protekcije" pri upravljavcu infrastrukture... že tako verjetno zlobirajo marsikatero investicijsko odločitev v svoj prid ...
LP, Metod
Odgovori