SŽ 713, kanarčki

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a mkx »

O, kako je lep. =D> =D> =D>
Če bi na vrata namontirali kljuke, bi pomislil da je ponovno leto 1987 :D
LP, Metod
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

mkx napisal/-a: Če bi na vrata namontirali kljuke, bi pomislil da je ponovno leto 1987 :D
Manjka še smerni prikazovalnik na čelu garniture :mrgreen: .

Šalo na stran. Res je lepo videti svežega "retro" Kanarčka. Srčno upam, da mu razne spray packarije ne bodo mogle do živega. Saj ima kakšno protigrafitno folijo, ne? Sicer pa pohvale in globok poklon vsem vpletenim, ki so/ste izborili ohranitev originalne sheme. =D> =D>
Aljaž
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Kot iz fabrike.... :D
Sicer pa bodo kanarčki vozili še celo večnost, ker bo prej potrebno zamenjat še trdožive fiate :D :D
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Regan 664 napisal/-a: Sicer pa bodo kanarčki vozili še celo večnost, ker bo prej potrebno zamenjat še trdožive fiate :D :D
Ne vem kateri bodo prej zamenjani...glede na zadnje predelave Fiatov s klimami se mi zdi, da bodo prej leteli kanarčki.
Še zdaj pa ne vem, zakaj se s klimami ni opremilo raje kanarčkov, ki so precej sodobnejše garniture in tudi tehnično manj problematične.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a mkx »

TGV Lyria napisal/-a:
Regan 664 napisal/-a: Še zdaj pa ne vem, zakaj se s klimami ni opremilo raje kanarčkov, ki so precej sodobnejše garniture in tudi tehnično manj problematične.
Za Kanarčke ni noben težil s klimami ... Fiati pač vozijo po turističnih deželah (Bohinj, Kras, Kozjansko, ...), Kanarčki pa samo po Dolenjskem in v Ljubljanskem primestnem prometu.

Pa še resno: škoda, da razpis za GSM-R še ni končan ... bi lahko na tegale mimogrede zmontirali še nekaj sodobnega. Tako ga bodo morali pa še enkrat razdirati.

@leteči vlak: uh, res, na smerni prikazovalnik sem pa že pozabil. Očitno imam ono bolezen na S ... samo se ne spomnim, kako se ji reče :mrgreen:
LP, Metod
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a bisabre »

cokla napisal/-a: Foto: Marko Toporiš

Ptuj
https://scontent.flju2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B36E248
Kak je lepi! Na Ptuji jih znajo res dobro olišpati. :wink:
Simpl je tanartabul.
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a sikos »

mkx napisal/-a:... Kanarčki pa samo po Dolenjskem in v Ljubljanskem primestnem prometu.
A tako? Mi, ki se vozimo 2 ure + na Dolenjsko in Belo krajino, naj se pa kuhamo?! #-o Če že nismo neka turistična destinacija, si vseeno zaslužimo spodobne pogoje...

A ni nekdo celo omenil da klima niti ni mogoča zaradi tega ker ima Kanarček 1 motor, Fiat pa 2 ?
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a cokla »

TGV Lyria napisal/-a:
Ne vem kateri bodo prej zamenjani...glede na zadnje predelave Fiatov s klimami se mi zdi, da bodo prej leteli kanarčki.
Še zdaj pa ne vem, zakaj se s klimami ni opremilo raje kanarčkov, ki so precej sodobnejše garniture in tudi tehnično manj problematične.
Od kje pa tebi to?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a cokla »

sikos napisal/-a:
mkx napisal/-a:... Kanarčki pa samo po Dolenjskem in v Ljubljanskem primestnem prometu.
A tako? Mi, ki se vozimo 2 ure + na Dolenjsko in Belo krajino, naj se pa kuhamo?! #-o Če že nismo neka turistična destinacija, si vseeno zaslužimo spodobne pogoje...

A ni nekdo celo omenil da klima niti ni mogoča zaradi tega ker ima Kanarček 1 motor, Fiat pa 2 ?

Ne želi si "obnovljenih" fiatov s klimo....ker niso ravno za pohvalit.

Za montažo klime na Kanarčke bi znalo biti kar nekaj težav...prevsem zaradi zagotavljanja moči za pogon klime. Vse bi se dalo, če je volja...vprašanje pa je, če bi bila investicija ekonomsko upravičena. Po moje je bolje kupiti nove garniture....s tem pa se močno zapleta , kot nam je znano.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a sikos »

cokla napisal/-a:Za montažo klime na Kanarčke bi znalo biti kar nekaj težav...prevsem zaradi zagotavljanja moči za pogon klime. Vse bi se dalo, če je volja...vprašanje pa je, če bi bila investicija ekonomsko upravičena. Po moje je bolje kupiti nove garniture....s tem pa se močno zapleta , kot nam je znano.
Okej, če že ne gre z montažo klim, bi lahko vsaj prenovili notranjost? Vse Fiate ki so prišli z revizije so obnovili tudi v notranjosti... Ko se peljem s Kanarčkom po dežju pa mi iz luči/stropa kaplja voda #-o
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a mkx »

sikos napisal/-a:Ko se peljem s Kanarčkom po dežju pa mi iz luči/stropa kaplja voda #-o
Lahko ti iz lastnih izkušenj zatrdim, da se je to na Kanarčkih znalo zgoditi že tudi leta 1988 (torej so bili takrat stari največ 5 let, zadnji pa še manj) ... in na Fiatih v zgodnjih 80-tih (ko so bili stari manj kot 10 let).

Če torej ob reviziji Kanarčke spravijo v stanje, primerljivemu z novimi, se še vedno lahko zgodi da dobiš za plunek deževnice za vrat :mrgreen:
LP, Metod
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a cokla »

SŽ 713-107

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika





Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
fiat310
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 101
Pridružen: 18.10.2013, 13:42

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a fiat310 »

cokla napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:
Ne vem kateri bodo prej zamenjani...glede na zadnje predelave Fiatov s klimami se mi zdi, da bodo prej leteli kanarčki.
Še zdaj pa ne vem, zakaj se s klimami ni opremilo raje kanarčkov, ki so precej sodobnejše garniture in tudi tehnično manj problematične.
Od kje pa tebi to?
Torej niso tehnicno manj problematicne? Tudi jaz sem mislil, da je tako, ce ne drugega zato ker so novejse in se vedno originalne, medtem ko je za fiate zadnja predelava ze tretja po vrsti.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a cokla »

fiat310 napisal/-a:
Torej niso tehnicno manj problematicne? Tudi jaz sem mislil, da je tako, ce ne drugega zato ker so novejse in se vedno originalne, medtem ko je za fiate zadnja predelava ze tretja po vrsti.
Ne bi verjel s čim se vsakodnevno ubadamo. Ampak...tako je naš poklic še bolj "barvit". 8) :lol: :^o
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
fiat310
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 101
Pridružen: 18.10.2013, 13:42

Re: SŽ 713, kanarčki

Odgovor Napisal/-a fiat310 »

cokla napisal/-a:
fiat310 napisal/-a:
Torej niso tehnicno manj problematicne? Tudi jaz sem mislil, da je tako, ce ne drugega zato ker so novejse in se vedno originalne, medtem ko je za fiate zadnja predelava ze tretja po vrsti.
Ne bi verjel s čim se vsakodnevno ubadamo. Ampak...tako je naš poklic še bolj "barvit". 8) :lol: :^o
Kakšen primer? Zveni kar zanimivo...
Odgovori