SŽ 311/315

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Ri Majstor napisal/-a:Koliko ih je još u prometu? Samo 200 podserija je ostala, jel?
Da, samo 2xx. Vozijo tri garniture.
TGV Lyria napisal/-a: Komu na čast tole, če jim Pesa in Newag izdelujeta popolnoma nove garniture?
Ohranjanje delovnih mest. Vsako podjetje ima odzadaj še dobavitelje, ki prihajajo po večini iz Poljske. Drugače, vsem Poljskim firmam na železniškem področju ne gre najbolje, izjema je Stadler Polska.
Kanarček715
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.01.2014, 19:34

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a Kanarček715 »

Trenutno sta vozni dve Gomulki: 207/208 in 209/210.
defy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 89
Pridružen: 25.04.2010, 16:39

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a defy »

Garniture, ki bi jih bilo potrebno že vsaj 20 let nazaj razrezat, naj še malo stisnejo zobe. :roll:
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

desiro napisal/-a: Mali, a se ti ta post res zdi tako nujno potreben da obujaš temo z leta 2018???

Nisi predstavil nobenega novega podatka to da pa se gomulke poslavljajo ko bo garnitur zadosti pa najbrž ve vsak ljubitelj železnic. In za to res ni potrebno pisanje novega prispevka da potem vsi člani foruma klikamo da bi prebrali nekaj novega.

Počasi bi lahko kot ti je že nekaj drugih forumašev povedalo prenehal z natolcavanjem v tri krasne, pa magari če zbrišeš profil in prideš nazaj čez nekaj let ko boš malenkost bolj dorasel komuniciranju na nekem forumu, do takrat pa le tega raje le beri :roll: #-o
Meni se pa taki posti ne zdijo potrebni...
Kaj je pa narobe, če se oživi stara tema o Gomulkah?
vidkrt napisal/-a:Kot sem žel napisal, naj še čisto malo stisneta zobe. Pa spodobilo bi se, da ko bi dokončno nehale voziti, pa bi jih dali v muzej v Slovenijo in na Poljsko (če že ni kakšna garnitura tam).
Na Poljskem jih je kolikor hočeš. Še aktivnih v potniškem prometu, pa tisoč in ena predelava... :D
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

TGV Lyria napisal/-a: Kaj je pa narobe, če se oživi stara tema o Gomulkah?
Če bi bila podana vsaj kakšna dobrodošla informacija o obeh še aktivnih, bi bilo veliko bolje, kot pa pisanje tja v tri dni, da naj še malo potrpita.

Pa bom jaz vprašal. Ali trenutno v okrnjenem voznem redu vozi sploh katera? Kaj sedaj pomeni sedem mesečna zapora na gorenjki za njun vozni red? Še posebej v luči, da se govori že o tretjem valu pozimi. V teh sedmih mesecih pa bo zagotovo elektro Flirt z vsemi dovoljenji, KISS pa mogoče že tudi. Verjetno bodo potem po hitrem postopku "vrgli" obe iz prometa. Kakšen je (bil) trenutni vozni red obeh, vsaj smer in del dneva, da se vidi v katerem turnusu so. Standard vem da je bil 14:45 za Jesenice. Vsaj nekaj rednega updaita, da ne bom zavajal tujce, ki privat sprašujejo ali še vozi. Čeprav jih zna na žalost epidemija prikrajšati še za zadnjo vožnjo z njo.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a desiro »

Re 4/4 napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a: Kaj je pa narobe, če se oživi stara tema o Gomulkah?
Če bi bila podana vsaj kakšna dobrodošla informacija o obeh še aktivnih, bi bilo veliko bolje, kot pa pisanje tja v tri dni, da naj še malo potrpita.

Pa bom jaz vprašal. Ali trenutno v okrnjenem voznem redu vozi sploh katera? Kaj sedaj pomeni sedem mesečna zapora na gorenjki za njun vozni red? Še posebej v luči, da se govori že o tretjem valu pozimi. V teh sedmih mesecih pa bo zagotovo elektro Flirt z vsemi dovoljenji, KISS pa mogoče že tudi. Verjetno bodo potem po hitrem postopku "vrgli" obe iz prometa. Kakšen je (bil) trenutni vozni red obeh, vsaj smer in del dneva, da se vidi v katerem turnusu so. Standard vem da je bil 14:45 za Jesenice. Vsaj nekaj rednega updaita, da ne bom zavajal tujce, ki privat sprašujejo ali še vozi. Čeprav jih zna na žalost epidemija prikrajšati še za zadnjo vožnjo z njo.
:thumbupr

Pred zaporo gorenjske proge je gomulka vozila kot 2403 druga gomulka pa kot 2405, ena je ob 12:20 Peljala Litijo- Kranj- in nazaj v LJ ter nato ob 15:48 ali pa odvisno od potrebe ob 15:32 na Jesenice, druga pa je redno vozila ob 14:45 ne Jesenice.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a kvak »

za prevoz živine (navijačev) bi jih bilo smiselno ohranit
IggyAUT
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 104
Pridružen: 01.04.2016, 11:43

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a IggyAUT »

Koliko je še aktivnih kompozicij? 1 bi res lahko bila restavrirana, saj je služila zelo dolgo obdobje.... da ne bo enaka škoda kot to, kako so zginili vsi Šinbusi...
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

038 napisal/-a: Pred več kot 10 leti sta dva mladeniča počela drzne neumnosti na Ptuju...
Tega jaz nikoli ne bom pozabil in upam da se zadeva nikoli več ne ponovi.

Glede želja po ohranitvi potniških garnitur, najsi bo to DMU ali EMU bo zadeva skorajda nemogoča. Glavna težava je namreč prostor. Ljubljanski muzej poka po šivih, zamenjalo se je vodstvo. Kakšen interes za pridobivanje novih eksponatov ima le to, jaz ne vem. Žalostno je to, da se je na tiho poslovila parna vleka, kaj bo z muzejskimi vagoni? Veliko vprašanj je in skoraj nič odgovorov, vsaj vzpodbudnih ne. Razen če se najdejo entuzijasti kot se je to zgodilo v Ilirski Bistrici, pa tudi na področju ozkotirne proge se nekaj dogaja.
Tine
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Tin€ napisal/-a: Razen če se najdejo entuzijasti kot se je to zgodilo v Ilirski Bistrici, pa tudi na področju ozkotirne proge se nekaj dogaja.
Ravno tej entuzijasti se specializirajo za elektro vleko, zato je velika možnost da bo kakšna Gomulka končala pri njih.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Ena od gomulk al vsaj en člen 311 bo zagotovo nekoč končal v Ilirski Bistrici.
Kdaj se bo pa to zgodilo, bomo pa videli.
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a trocken »

kvak napisal/-a:za prevoz živine (navijačev) bi jih bilo smiselno ohranit
Se strinjam!
Jaz sem ena krava v tej čredi in hodim redno na hokejske tekme na Jesenicah. Žal iz Primorske z avtom čez hrib, čeprav je nekdo pred več kot stoletjem pod hribom izkopal tunel. Pripravljen sem se peljati ne v gomulki, z živinskim vagonom, samo da mi ne bi bilo treba čez hrib.
Ampak vlaka ni, mogoče zato ker SŽ financirajo Olimpijo. Menda se tam vsi vozijo na tekme z vlakom in se SŽ to splača...
p.s. vem, da gomulke po bohinjki ne morejo, pa saj imamo tudi mi stare "fiat" gomulke.
Uporabniški avatar
Žiga
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 225
Pridružen: 16.09.2009, 21:36

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Še vozi kakšna Gomulka v rednem prometu? Že dolgo nisem videl nobene na progi.
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Trenutno gomulke vozijo en par vlakov na relaciji Ljubljana - Kranj. Pretekli teden je bila 311-207/208 v pogonu. 311-209/210 je bila v rezervi v LB.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Kanarček715
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 107
Pridružen: 27.01.2014, 19:34

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a Kanarček715 »

Žiga napisal/-a: 25.01.2021, 21:28 Še vozi kakšna Gomulka v rednem prometu? Že dolgo nisem videl nobene na progi.
Vozni sta dve. Za 207/208 sem prepričan, da vozi, saj sem jo prejšnji teden videl, da je peljala vlak 2412 (odhod iz Ljubljane 14.45).
Druga vozna pa je 209/210. Nisem je videl že nekaj časa.
Odgovori