SŽ 311/315

Debata okoli voznega parka
Odgovori
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Tin€ napisal/-a: 07.07.2021, 20:03 Timotej, na sliki katero si ti prilepil je tročlenkarska podserija 0xx, katere so imele te velike luči. Za rdečo (sklepno) luč je bilo znotraj te velike še ena posebna žarnica na dnu, pred katero je bilo rdeče okroglo steklo. Tudi podserija 1xx je imela v začetku takšne luči https://www.miniaturna-zeleznica.eu/gal ... /GM_06.jpg Podserija 2xx pa ne.
Poleg tega je ta na sliki sploh specifična, ker gre za eno od treh originalnih tročlenkaric s Poljske. Poleg drugačnih luči (ki so jih kasneje itak zamenjali za enake kot na 2xx) ji tudi manjkajo odbojniki in plug. Vse ostale tročlenkarice so bile predelane iz serije 1xx ob dokupu dodatnih krmilnih vagonov.
Originalne luči imajo še vedno na Poljskem. Pri nas pa so jih kolikor vem menjali že pod JŽ. Torej so razlike med JŽ in SŽ verzijo kvečjemu znotraj: nove sedežne prevleke in pri nekaterih LED razsvetljava. Na zunaj pa zgolj pojav grafitov, ki jih pod JŽ ni moglo biti, dokler je obstajal Goli otok :D
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Pa še ena zelo velika razlika zunaj je in sicer na strehi. Pri podseriji 2xx so tam upori, pri podserijah 0xx in 1xx so bili le ti spodaj.
Tine
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a miloš »

Pa pantografi seveda.Za bolj natančne pa še bočna rebra,katera pri 200 niso na isti višini kot pri ostalih (prosto po Andražu Briškemu).
LP Miloš
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Hvala za pojasnilo in slike ;). Mislil sem, da so vse Gomulke imele velike luči, pa so jih potem predelali v takšne, kakršne so bile na Mehih in Mopedih. Hvala tudi za dodatne informacije - mi bodo zelo v pomoč, ko bom delal model Gomulke v H0...
Lp
T.
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

parni_vlak napisal/-a: 08.07.2021, 8:48mi bodo zelo v pomoč, ko bom delal model Gomulke v H0...
Mal si pozen s tem ja... Model gomuljke že obstaja, mislim pa, da ga je najavil tudi Piko pred kakim letom.
Goran
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Gorchi napisal/-a: 08.07.2021, 11:52
parni_vlak napisal/-a: 08.07.2021, 8:48mi bodo zelo v pomoč, ko bom delal model Gomulke v H0...
Mal si pozen s tem ja... Model gomuljke že obstaja, mislim pa, da ga je najavil tudi Piko pred kakim letom.
Vem, da obstaja model Gomulke - sem ga imel že večkrat priložnost občudovati na "bolšjaku" :D
Verjetno bom za osnovo vzel Piko model poljske Gomulke (ki izide naslednje leto) ter ga predelal (sem v temi "Katalog 2021" že nekaj filozofiral, kaj je treba predelati), za samogradnjo pa se še nisem opogumil :oops: #-o
lp
T.
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
casio
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 192
Pridružen: 05.01.2016, 15:04
Kraj: Murska Sobota

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a casio »

orginalne luči so bile v obloki okrogle in velike saj so objavljene ali imam sliko v zadnji Ploljski izvedbi in trenutno ne delule shrani.si da bi objavil ko bo to mogoče bom.
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Jutri zjutraj bo tudi druga Gomulka, (tista, ki je poletje preživela na stranskem tiru v Ljubljani) opravila svojo zadnjo samostojno vožnjo. Ob 7:30 bo odpeljala iz Ljubljane proti Ilirski Bistrici.
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

vidkrt napisal/-a: 23.08.2021, 18:02 Jutri zjutraj bo tudi druga Gomulka, (tista, ki je poletje preživela na stranskem tiru v Ljubljani) opravila svojo zadnjo samostojno vožnjo. Ob 7:30 bo odpeljala iz Ljubljane proti Ilirski Bistrici.
V muzej, a ne?
Škoda da krene že tako zgodaj, drugače bi jo jaz šel pospremit :). Ravno nekaj dni nazaj sem se spraševal, kaj bodo z njo, ko sem jo videl na ž.p. Ljubljana...
No, zdaj pa se je uresničilo to, o čemer sem govoril pred meseci: "Odpeljimo vse garniture v muzej!" :lol:. "D best" pa bi bilo, če bi ostala v voznem stanju kot muzejski vlak na elektrificiranih progah hehe :mrgreen:
lp
Timotej
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: SŽ 311/315

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Nisem opazil se nobene fotke Gomulke, ki pociva v Ilirski Bistrici... zato ekola, tukaj dve.
Slika

Slika
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Odgovori