Serija 362 - meh

Debata okoli voznega parka
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Serija 362 - meh

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

In še ena izmed njegovih zadnjih slik na Slovaškem.

Slika


Avtor: MacTavishSAS
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: Serija 362 - meh

Odgovor Napisal/-a kvak »

vlekli so ga ćez "pol evrope" zato da so ga razrezali :(
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Serija 362 - meh

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Mene pa zanima, zakaj nima muzej še Meha v Jugoslovanski barvni shemi?
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: Serija 362 - meh

Odgovor Napisal/-a kvak »

vidkrt napisal/-a:Mene pa zanima, zakaj nima muzej še Meha v Jugoslovanski barvni shemi?
veseli bodimo da imamo kašnega....škoda ker ni pripravljen za vožnjo kakšnih posebnih vlakov...podobno kot NBIK v Avstriji
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Serija 362 - meh

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

kvak napisal/-a:[... NBIK v Avstriji
Kaj je to?
Edit by Gorchi: Kaj ko bi vtipkal v Googla?
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Serija 362 - meh

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

kvak napisal/-a:vlekli so ga ćez "pol evrope" zato da so ga razrezali :(
Veš kako nekdanji skupni prebivalci Čehi sedaj pravijo svojim sosedom? Sploh, kaj se tam sedaj dogaja na železnici, ji pravijo severni balkan.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Serija 362 - meh

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

kvak napisal/-a:veseli bodimo da imamo kašnega....škoda ker ni pripravljen za vožnjo kakšnih posebnih vlakov...podobno kot NBIK v Avstriji
Ko se je pripravljala poslovilna vožnja Meha 362-027 (relacija Dobova - Ljubljana), se ga je kar nekaj dni imelo pod napetostjo, pa tudi kakšen meter prepeljalo sem in tja. Obstajal je namreč utemeljen dvom, da zna zagosti. Ko je prišel dan za to zadnjo vožnjo, je pokazal svoje zobe. Med strojno vožnjo iz Zidanega mosta proti Dobovi je po nekaj kilometrih močno usekalo. Vlaga je naredila svoje in prišlo je do preboja na CIC. Do Brega smo nekako prišli, preverili kaj se je zgodilo in ali se lahko sami vrnemo nazaj v Zidani most. S pomočjo le dveh motorjev smo prispeli nazaj v Zidani most.

Slika

Za ljubljansko slovesnosti ob upokojitvi serije 362 (iz Zaloga), pa so ga po popravilu imeli kar dva dni v peči kjer sušijo sveže lakirane lokomotive. Za vsak slučaj pa so mu v Zalogu na sklep dali še Đuro in jo nato na serverni odklopili.

Kot vidiš bi bilo držati to serijo v "aktivnem" stanju za potrebe muzejske vožnje skorajda nemogoče.
Tine
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Serija 362 - meh

Odgovor Napisal/-a cokla »

Tin€ napisal/-a:

Kot vidiš bi bilo držati to serijo v "aktivnem" stanju za potrebe muzejske vožnje skorajda nemogoče.

Če bi bil interes bi bil to najmanjši problem. Nikakor ne mogoče...pri severnih sosedih še starejše lokomtive z lahkoto vzdržujejo.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Serija 362 - meh

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Nisem napisal nemogoče, ampak skoraj nemogoče. Muzejski vlaki v Sloveniji so žal preteklost. Močno upam, da se motim in da se bom moral ugrizniti v jezik (z velikim veseljem bom to storil). Parne lepotice so utihnile, počasi bodo začele potekati še revizije muzejskih vagonov, žal.
Tine
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Serija 362 - meh

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

vidkrt napisal/-a:
kvak napisal/-a:[... NBIK v Avstriji
Kaj je to?
Nostalgiebahnen in Kärnten. Društvo z avstrijske Koroške, ki skrbi za raznolik svet tehnične dediščine. Med drugim imajo v svojih vrstah tudi električno lokomotivo in električni potniški vlak iz tridesetih let prejšnjega stoletja, ki sta še danes v voznem stanju.

https://www.nostalgiebahn.at/
Aljaž
TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 71
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Re: Serija 362 - meh

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

Nekaj slik Meha iz Ilirske Bistrice. Upam da se zgodi čudež in da bo kdaj vozil muzejske vlake. Čeprav se večina ne strinja z mano, za moje pojme ni boljše lokomotive od Meha (tehnično gledano jih je kar precej boljših, vendar ni nobena bolj zanimiva po principu delovanja in konstrukciji).
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

uploading pictures
Zadnjič spremenil TheDarkSpirit, dne 06.04.2023, 20:07, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Serija 362 - meh

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

TheDarkSpirit napisal/-a: 06.04.2023, 17:21 Ni boljše lokomotive od Meha!
Sedaj pa 2x zajemi zrak pa še 1x premisli, kaj si napisal. #-o
Pa čimprej popravi :wink:
TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 71
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Re: Serija 362 - meh

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

Malo sem popravil, ker je verjetno to najbolj subjektivno mnenje na vsem forumu :mrgreen: . Drugače pa še zmeraj ostajam pri svojem. Tehnično gledano je daleč od najboljše lokomotive, je pa za moje pojme najlepša in po konstrukciji in principu delovanja najbolj zanimiva lokomotiva od vseh ki so kdaj vozile pri nas.
TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 71
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Re: Serija 362 - meh

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

Če se bodo kdaj zadeve uredile in bodo kdaj šli usposobiti meha za voznjo muzejskih vlakov, se bodo lahko meni zahvalili, da bodo vsi načrti kar mi jih uspe dobiti lepo zbrani na enem mestu, prav tako imam namen zbrati nekaj delov, ko bodo mopedi šli iz prometa, vsaj nekaj kontaktorjev in še kaj manjših delov ki bi padali tudi na meha. Trenutno so v moji zbirki vse električne sheme, ki so se našle v mostah, potem poskenirani načrti in opisi iz lokomotivskih knjig, ki jih imamo v društvu v Ilirski Bistrici, ter knjižica z opisi del pri kontrolnih pregledih, že to sredo pa mogoce dobim še kaj, če bom imel srečo.
Slika[/url]
Odgovori