Snežni odmetalnik

Debata okoli voznega parka
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Sedaj sem še 1x preveril tehnične podatke v navodilu za delo s snežnim odmetalnikom.
Res piše 112 kW to je malo manj kot 150 konjskih sil. Mogoče je napaka v navodilu, meni so to zdi malo malo za rolbo, še posebno, če je težka 26 ton. :roll:
progarček
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 31
Pridružen: 17.04.2008, 18:10
Kraj: CELJE

Odgovor Napisal/-a progarček »

ja u petek sem ga pa vidu u celju
ko grobar s ceste me bo pobral vedite da redbul smrti se ni bal
Florjan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 659
Pridružen: 16.11.2005, 18:56
Kraj: Šmartno pri Litiji

Re:

Odgovor Napisal/-a Florjan »

Signal napisal/-a:Po temeljitejšem opazovanju sem videl, da se nahaja na vsakem komandnem pultu ročica za zagon DM (Gl. fotko od @Jembaha!).
Ima odmetalnik dva DM, prvega za vožnjo in drugega za odmetavanje?

Lp Signal
Letos, ko je v Avstriji zapadlo "preveliko" snega in so proge še vedno zaprte je v akcijo stopil "veliki brat" našega snežnega odmetalnika Beilhacka. Star že skoraj 50 let se uspešno spopada z dobrim 2 metrom visokom snegom. Pred dobrimi 10 leti smo obdelovali temo o snežnih odmetalnikih. Na straneh avstrijske televizije je danes prikazan članek in video o odmetavanju snega na arlbergški progi.
https://vorarlberg.orf.at/news/stories/2959365/
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Snežni odmetalnik

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Ja ja, jeseni jih je zalilo in prepihalo, sedaj pa konkretno zametlo. Od 1,5 do 4 metre snega. In to najbolj občuti prav železnica. :roll: Zaradi nestabilne snežne gmote in s tem proženje plazov, so zaprte Arlberška, čez Zillertal, Salzkammergut in Turska proga (predvideno do ponedeljka zvečer ali do srede :shock: ). Ta zadnja ima to smolo, da je sam klanec normalno prevozen, zaprta pa je višje gor proti Salzburgu. Tako, da je obvozna proga čez Leoben neuporabna. :mrgreen: Samo čez Pyhrn in Semmering gre.
Takle majo južno od Salzburga
https://oekastatic.orf.at/static/images ... 845045.jpg
Odgovori