Vagoni Baat

Debata okoli voznega parka
Odgovori
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a 038 »

Hvala obema, bo pomagalo, da bom zadel približno razdaljo.
363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1420
Pridružen: 06.09.2006, 18:28

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a 363 »

038 napisal/-a:Ali ima morda kdo fotografijo Baat-a iz avtovlaka z čelne strani?
Še ena od mene, če ti bo kaj pomagalo.
Slika

lp
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a 038 »

Ta pa je že predobra, hvala. Vam pa nebom povedal kaj sem počel z zadjim Baatom ki so ga razrezali pred leti na Teznu, ker me boste :kij :kij :kij :kij .
Če bi takrat vedel za to, bi vam danes prodajal njegove dele, je pa res da imam del notranjosti Baata doma.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

038 napisal/-a: Če bi takrat vedel za to, bi vam danes prodajal njegove dele, je pa res da imam del notranjosti Baata doma.
Aha, sedaj vem, zakaj sem moral sedeti na gajbici, ko sem se vozil s kavbojcem na šiht! :kij
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

038, kaj bi pa rad zadel? A te nadstrešek matra? Piši na zs magari...
Goran
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a 038 »

Točno tako, zanimalo me je razdalja med nadstreškom in vrati. Zasebno še te zaenkrat nebom zagnjavil, morda bova tako še koga kaj naučila ali pa spodbudila, a zaenkrat hvala vsem.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ker gre za fotografije pravih Baat-ov, sodijo sem. Z dovoljenjem avtorja Vena Langa objavljam nekaj fotografij notranjosti vagona Baat.
Slika

Slika

Slika

Slika

Zgornje slike so bile posnete na vagonih, kateri so bili z eno osjo že v grobu :mrgreen: Dobro se vidi nosilce prtljage nad klopmi, od kjer so že pobrali kovinske palice. Sicer pa so nosilci prtljage zgledali podobno kot na naslednji sliki.

Tole je pa slika notranjosti vagona Baat z avtovlaka. Nisem 100% ampak mislim, da je avtor te fotografije tudi Veno Lang.
Slika

Verjamem, da se je umetno usnje na sedežih oz. klopeh pojavilo pozneje, v začetku pa je bila notranjost verjetno bolj podobna naslednji:
Slika

Sicer pa to ni pravi vagon Baat o katerem tu govorimo, gre za tale vagon
Slika

Zadnji dve sliki sta bili posneti v železniškem muzeju v Ljubljani, poleti 2006. Kaj je s tem vagonom sedaj pa ne vem...
Goran
dare20
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 371
Pridružen: 10.02.2011, 15:59

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a dare20 »

Tin€ napisal/-a:Ker je slika prevelika prilagam zgolj povezavo Nekaj se vidi prav vse pa žal ne.
Nadstrešek nad vrati za prehod iz vagona v vagon je bil kasneje dodan. V originalu je prehod brez nadstreška.
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Gorchi napisal/-a:Sicer pa so nosilci prtljage zgledali podobno kot na naslednji sliki.
Goran, nevem če so glih zgledati kot tile, imam eno sliko (mal starejšo) ampak bom mogel pridobiti dovoljenje za objavo.
LP Anej
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Zanimiva slika Baat-a,
slikano 31.marca 1960 v Mariboru:

Slika


Sliko sem našel v Večerovem podstrešju
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
miha30
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 387
Pridružen: 29.11.2010, 20:40

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a miha30 »

Dolfe napisal/-a: Kot rečeno, od tehnike je imel ta vagon klasično zavoro z zavornjaki, baterijo (akumulator) in z jermenom gnan generator za polnjenje baterije. Poleg tega je bilo še nekaj žarnic za razsvetljavo in nič bistvenega več.
Stroški za vzdrževanje so bili minimalni. Vsake 3 tedne pregled na "kanalu", kjer so se zamenjali iztrošeni zavornjaki in obvezna revizija na tistih 5+ let. Še največ problemov je bilo v zimskem času z jermenom, katerega sta sneg in vlaga družno vrgla iz jermenic osi in generatorja (diname).
Slika

Dinamo (alternator?) in ploščati jermen... Bodite pozorni na spoj na jermenu.
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Mogoče malo off, ampak:
Gorchi napisal/-a:...Sicer pa to ni pravi vagon Baat o katerem tu govorimo, gre za tale vagon
Slika

Zadnji dve sliki sta bili posneti v železniškem muzeju v Ljubljani, poleti 2006. Kaj je s tem vagonom sedaj pa ne vem...
Jaz vem! Jaz vem!

V tej temi sem objavil dve sliki tega vagona, kateri sedaj stoji v hali za mehom:

Slika

Slika
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

:-k Verjetno se ti bo smešno zdelo,ampak ta spoj je še najmočnejši del tega jermena.Videl sem dva,ki sta se strgala,ampak noben na spoju.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
miha30
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 387
Pridružen: 29.11.2010, 20:40

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a miha30 »

Nurmi napisal/-a::-k Verjetno se ti bo smešno zdelo,ampak ta spoj je še najmočnejši del tega jermena.Videl sem dva,ki sta se strgala,ampak noben na spoju.
He he, res si nebi mislil :)

Mimogrede, zakaj pa Baat potrebuje Rezervoar za gorivo? Ima ugrajen kakšen webasto ali kaj takega?
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: Vagoni Baat

Odgovor Napisal/-a Signal »

miha30 napisal/-a: ...
Mimogrede, zakaj pa Baat potrebuje Rezervoar za gorivo? Ima ugrajen kakšen webasto ali kaj takega?
Originalni Baat-i nimajo Webasto grelnikov in tudi ne rezervoarjev za gorivo.
Morda si videl "škatlo" za aku-baterijo (notranja razsvetljava, sklepni svetilki).
Zadnjič spremenil Signal, dne 10.06.2012, 17:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Prijeten preostanek dneva
Signal
Odgovori