Hitrost serije 541 Živa

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a maxima »

Ah.. Kako bi bilo fajn če bi se ljudje držali lastnih nasvetov... :D
cokla napisal/-a:Od sedaj naprej vam na moje pisanje ni treba odgovarjat, ker niste del tega. Hvala...
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a cokla »

maxima napisal/-a:Ah.. Kako bi bilo fajn če bi se ljudje držali lastnih nasvetov... :D
cokla napisal/-a:Od sedaj naprej vam na moje pisanje ni treba odgovarjat, ker niste del tega. Hvala...

Mal se ponavljaš....tak pač si. Ne bi rajši več smetil teme.

Kot član foruma pa imam pravico komentirat stvari, ki jih poznam. za razliko od teb.

Še dobro, da se je vreme zrihtalo tik pred prazniki....vesele praznike vsem ostalim forumašem. Bodite zdravi.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a maxima »

cokla napisal/-a: Mal se ponavljaš....tak pač si.
A jaz se ponavljam?

Evo objava iz četrtega decembra:
cokla napisal/-a: Vsem forumašem pa...lepe praznike ( kakršnikoli že bodo ) in lepše, predvsem pa bolj strpno, leto 2021.
In današnja objava:
cokla napisal/-a:vesele praznike vsem ostalim forumašem. Bodite zdravi.
Ah ja.. Če boš še naprej izzival, lahko pričakuješ tudi moje odgovore. Jaz sem se odločil že nekaj časa nazaj, da se s tabo ne bom ukvarjal če bo mir.
Zadnjič spremenil maxima, dne 28.12.2020, 14:23, skupaj popravljeno 1 krat.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

maxima napisal/-a:
Ljubitelj napisal/-a: Fant je lepo povprašal, zakaj ne bi bile lokomotive v določeni barvi, vi pa v luft!
Nekateri so pač arogantni in vsevedni, zato je bil tak odziv...
Tu se moram strinjati z obema.
Na tak način, kot se nekateri obnašate proti Vidu, dobesedno uničujete mlade ljubitelje železnic. Vidu pač marsikaj ni jasno in vpraša, kar je za mladostnika njegovih let normalno. Tudi jaz sem bil kot on, le da takrat foruma še ni bilo in sem marsikateri podatek našel drugje. Zato in zaradi tega, ker sem po poklicu učitelj in imam dnevno izkušnje z otroki in mladostniki, ga popolnoma razumem in se sprašujem, čemu na forumu taka aroganca do njega.

Sicer pa je danes prva obletnica incidenta v Mariboru, torej obletnica neverjetno arogantnega obnašanja nekaterih železničarjev proti potnikom SŽ in ljubiteljem, kakor da so železničarjem popolnoma odveč. Tudi glede statusa ljubiteljev železnic je Slovenija pravi Balkan. Že če pogledamo malo proti severu, je to skoraj vzgoja od mladih nog.

Še moj odgovor Vidu: absolutno se strinjam glede barve, ker sem že dostikrat izrazil mnenje, da me kopiranje nemških in avstrijskih barv ne privlači. Takrat, ko so se kupovale 541, se je pač takratnemu vodstvu zdelo dobro imeti variacijo na ÖBB/DB barve in so šle vse elektro mašine in garniture v rdeče, razen 363-005 in 713/715-107, ki so ju strojevodje uspeli ohraniti v originalni barvi. K sreči se je za nove garniture pojavil nov dizajn in ne znova kopiranje rdečega.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a cokla »

TGV Lyria napisal/-a:
Še moj odgovor Vidu: absolutno se strinjam glede barve, ker sem že dostikrat izrazil mnenje, da me kopiranje nemških in avstrijskih barv ne privlači. Takrat, ko so se kupovale 541, se je pač takratnemu vodstvu zdelo dobro imeti variacijo na ÖBB/DB barve in so šle vse elektro mašine in garniture v rdeče, razen 363-005 in 713/715-107, ki so ju strojevodje uspeli ohraniti v originalni barvi. K sreči se je za nove garniture pojavil nov dizajn in ne znova kopiranje rdečega.
Za vsako barvno shemo se odloči lastnik...in vse ostale želje, nas "navadnih smrtnikov", so brezpredmetne. Tudi jaz bi želel vsaj eno od lokomotiv v muzeju; ampak nima toliko sredstev, da bi to omogočil; pri lastniku pa ni intiresa. Žal...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a 038 »

maxima napisal/-a:Ah.. Kako bi bilo fajn če bi se ljudje držali lastnih nasvetov... :D
cokla napisal/-a:Od sedaj naprej vam na moje pisanje ni treba odgovarjat, ker niste del tega. Hvala...
Pa odgovori meni, ker očitno imam samo znanje za banane lupit, kakor mi je nekdo napisal pred leti. :wink:
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a cokla »

038 napisal/-a: Pa odgovori meni, ker očitno imam samo znanje za banane lupit, kakor mi je nekdo napisal pred leti. :wink:

Sej bo...sam počakaj, da pogoogla.... :)
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a 038 »

Na tak način, kot se nekateri obnašate proti Vidu, dobesedno uničujete mlade ljubitelje železnic. Vidu pač marsikaj ni jasno in vpraša, kar je za mladostnika njegovih let normalno.
Mislim da smo več kot obzirni do Vida, zadnja vroča kri pa je nastala okrog daljinskega krmiljenja...
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a maxima »

038 napisal/-a: Pa odgovori meni, ker očitno imam samo znanje za banane lupit, kakor mi je nekdo napisal pred leti. :wink:
Kaj te pa zanima?
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a andre85 »

038 napisal/-a:
maxima napisal/-a:Ah.. Kako bi bilo fajn če bi se ljudje držali lastnih nasvetov... :D
cokla napisal/-a:Od sedaj naprej vam na moje pisanje ni treba odgovarjat, ker niste del tega. Hvala...
Pa odgovori meni, ker očitno imam samo znanje za banane lupit, kakor mi je nekdo napisal pred leti. :wink:
Eh daj no. Tisti,ki ti je to rekel še verjetno ne zna niti banan lupiti.
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a 038 »

Kako daljinsko spnem dve Živi v Sloveniji @maxima?

Eh daj no. Tisti,ki ti je to rekel še verjetno ne zna niti banan lupiti.
Ja on ima doktorat, jaz pa se bolje spoznam na kanalizacijo in prakso kakor teorijo.
Zadnjič spremenil 038, dne 28.12.2020, 14:53, skupaj popravljeno 1 krat.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a desiro »

TGV Lyria napisal/-a:

Na tak način, kot se nekateri obnašate proti Vidu, dobesedno uničujete mlade ljubitelje železnic. Vidu pač marsikaj ni jasno in vpraša, kar je za mladostnika njegovih let normalno.
To da je mlad ljubitelj železnice je že v redu, vendar se pač od vsakega uporabnika foruma pričakuje da kakšno zadevo poizkusi najti tudi sam, razen če je res tako specifična.
V postih Vida pa je ogromno nekih zadev ki se jih da najti tudi v Googlu in za te ni potrebe po smetenju tem.



Prav tako ni potrebno pod vsako sliko komentirati kako lepa je... Spomnim se srednje šole ko je eden od sošolcev kihnil, sosed mu je malenkost preglasno rekel "na zdravje" prof. pa je znorel in nas nadrl da kako bi bilo če zdaj vsak od 35 prisotnih tej osebi zaželi "na zdravje".... sicer banalen primer a vendar, kako bi bilo da bi pod vsako fotografijo ki se nam zdi lepa vsak od nas napisal pohvalo....madona saj lahko potem cel dan listamo forum ker bo začetna stran vedno kazala da je nekaj novega.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a maxima »

038 napisal/-a:Kako daljinsko spnem dve Živi v Sloveniji @maxima?
Najprej je potrebno na obema lokomotivama izbrati enako vodilo. V Sloveniji se uporablja WTB ÖBB, če se prav spomnim.
Ko sta lokomotivi skupaj in zavrti, se odpre glavno stikalo in spusti pantograf na obema lokomotivama. Potem ju je potrebno povezati mehansko, zračno in z dvema UIC kabloma. Vsaka lokomotiva je opremljena z dvema, ponavadi se iz vsake lokomotive vzame enega.
Ko sta lokomotivi povezani se lahko dvigne pantgoraf in zapre glavno stikalo.
Potrebno je še potrditi izbiro luči in opraviti zavorni preizkus.
Mislim da je to to :)
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a 038 »

maxima napisal/-a:Mislim da je to to
Kaj pa ko ne gre?
Če bi pisal iz 'glave' bi ti verjel...upam da boš našel tudi priročnik za ženske, ko boš dorastel...
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Hitrost serije 541 Živa

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

038 napisal/-a: Če bi pisal iz 'glave' bi ti verjel...upam da boš našel tudi priročnik za ženske, ko boš dorastel...
A ti res želiš drugim nesrečo?
Že to, da nek laik tako natančno opiše stvar (od kje pa naj bi dobil priročnik??), je vredno poklona.
Odgovori