Rumena Brižita 363

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Rumena Brižita 363

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Tole bo najbrž vestička leta. Slika

Dedek mraz bo v naslednjem letu 2011, prinesel eno rumeno Brižito.

Odločitev je menda že sprejeta ter potrjena, drži pa, ..... recimo 98%.

Zna biti, to namreč še ni odločeno, da bo to kar 363-002, alias 363-039.

Na SŽ čedalje večkrat presenečajo, včasih tudi v pozitivnem smislu. press =D>



lp
Dolfe



Oblikovana samostojna tema o barvni shemi serije 363, ki se je porajala v temi 363.

Mod. Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: 363

Odgovor Napisal/-a Nejac »

Kaj pa se bo zgodilo z rumeno 363-005, ki je na Jesenicah?
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Re: 363

Odgovor Napisal/-a zbowe »

Verjetno bo postala rdeča.
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: 363

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Vse Brižite, ki so že in bodo naslednje leto zrele za revizijo, naj bi jo dočakale.

Tako, kot je že praksa zadnjih 10 let. Pride nova oblast, uvede t.i. sanacijo, reorganizacijo ter obvezne varčevalne ukrepe. Z njimi zamrzne celo najnujnejše vzdrževanje, kar za polovico svojega mandata. Potem pa osel začne crkavati, saj vse skupaj pride za njo......

Kofe šlogarca pravi: "SŽ čaka naslednji dve leti razcvet, nato pa zopet vse znova........"

Góri, dóli, góri, dóli, ..... press" #-o
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: 363

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Dolfe napisal/-a:Dedek mraz bo v naslednjem letu 2011, prinesel eno rumeno Brižito.
:applause :applause :applause :applause :applause :applause
Uporabniški avatar
bubaiva363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 01.11.2005, 5:58
Kraj: pored pruge...

Re: 363

Odgovor Napisal/-a bubaiva363 »

LJ363 napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:Dedek mraz bo v naslednjem letu 2011, prinesel eno rumeno Brižito.
:applause :applause :applause :applause :applause :applause
Je li glupo napraviti neku anketu,peticiju na forumu,da se glasanjem vidi želja nas koji bi da još rumene brižite "trče" na SŽ?
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: 363

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ni glupo. Je pa brez veze, ker bi ta projek podprli skoraj vsi. Rezultat ankete bi bil nekje 60/1 v korist rumene. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: 363

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Dolfe, če slučajno nisi mene štel v tistih 1 od 60 je rezultat 60/2. Ne vem kaj vidite na tisti rumeno rjavi packariji tako lepega? razen spominov na mlada leta ko je bilo še dovolj mladih punc. Nedvomno so rdeče lepše in tudi VIDNEJŠE!!!! Se meni močno zdi, da so železnice nekoč hotele imeti vse vlake v SMB barvi.

LPL
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Re: 363

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

Nedvomno so rumene lepše.
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: 363

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Planet 1830 napisal/-a:Nedvomno so rumene lepše.
se podpišem poleg :D
LP Anej
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: 363

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Ljubitelj, tvoje mnenje seveda sprejemam, se pa ne strinjam z njim. Težnja je že, v prihodnosti pa bo še čedalje večja po ohranitvi avtentičnosti. Zakaj naj nebi bilo ohranjeno nekaj kar je samo pri nas (pa naj se gre za barvno shemo lokomotiv ali kaj drugega). A se moramo res prav na vsakem koraku udinjati EU-ju :?:

Deloma se strinjam s tem, da je rdeča varianta nekoliko bolj vidna za ostale udeležence v prometu, ampak tudi tu bi se dalo diskutirati. Vsekakor rumena ni "nevidna" saj so marsikatera križišča v Sloveniji opremili z "rumeno" javno rasvetljavo ravno zaradi ugotovitve, da rumena osvetlitev pripomore k boljši vidlivosti.

V preteklosti je tekla dokaj huda debata glede vidnosti barve (zelena/modra) na semaforjih, signalih itd. Ugotovljeno je bilo, da je modra (določeni spekter) veliko bolj vidna kot zelena, pa se kljub temu ni šlo v zamenjavo z že obstoječo zeleno in to po celi Evropi.

Meni osebno so bili vlaki izpred 2-tih let oz. še več veliko bolj pri srcu, saj si lahko že na veliko daljavo ločil pripadnost le tega.

Če smo že morali zaradi EU-ja zamenjati barvo potnega lista (zanimivo je, da pa je barva EU-zastave modra), zakaj moramo pobrisati za sabo prav vse kar je bilo pač nekdaj značilno naše.
Tine
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: 363

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Dolfe napisal/-a: Dedek mraz bo v naslednjem letu 2011, prinesel eno rumeno Brižito.
Se mi je zdelo malo sumljivo, ker mi Dolfe ni hotel odgovorit na ZS...sem prav slutil da se nekaj pripravlja :mrgreen:

-------------------------

Kaj je lepo, ve vsak sam seveda rumeno; je pa prav, da ohranjamo vsaj eno v originalnih barvah :!: =D> =D>

Ljubitelj pa nebi bil @Ljubitelj, če nebi zopet posiljeval z njegovo filozofijo...
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Re: 363

Odgovor Napisal/-a zbowe »

No ja, vsaj eno (če več se ne da) je prav da obdržijo v originalni barvni shemi.
Saj tudi pri nas so nekaj ohranjenih mašin zopet prebarvali v originalne sheme (E646 v svetlo/temno rjavo, v zeleno/sivo in v modro/sivo - E655 v modro/sivo - E652 v modro/sivo).

Treba je priznati, da Brižiti rdeča barva zelo lepo paše (tako kot Mopedu). Če bi Mehota videl v rdeči varjanti mi bi šlo na bruhanje.
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: 363

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

Lepša rdeča! Oriđinale si o no!Če bi bila lepa rumena barva kot jo ima Union pacific super,ma tako ni rumena ampak je colore di merda.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: 363

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

Nurmi napisal/-a:Lepša rdeča! Oriđinale si o no!Če bi bila lepa rumena barva kot jo ima Union pacific super,ma tako ni rumena ampak je colore di merda.
Ne komentiram.. #-o #-o
Odgovori