813

Debata okoli voznega parka
Odgovori
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: 813

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Mislil sem, da bi jih vravljali kot vpravljavni vagoni na npr. kakšnih IC vlakov. Podobno kot v tujini. Sem pozabil napisati, oprostite mi, prosim. Pa še nekaj, to sem mislil samo za te prenovljene garniture.

Ali pa kot kakšen službeni vagon.
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: 813

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

vidkrt napisal/-a:Mislil sem, da bi jih vravljali kot vpravljavni vagoni na npr. kakšnih IC vlakov. Podobno kot v tujini. Sem pozabil napisati, oprostite mi, prosim. Pa še nekaj, to sem mislil samo za te prenovljene garniture.

Ali pa kot kakšen službeni vagon.
Ali na tem forumu ni moderatorjev?? Tale osebek si je že zdavnaj zaslužil "read only" ban
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2561
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: 813

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Anzee napisal/-a:
vidkrt napisal/-a:Da malo obudimo tole temo. Kaj mislite, kako bi izgledali vagoni fiatov kot vpravljavni vagoni?
Daj, prosim, nehaj obujat teme z nekimi cudnimi idejami. Kaksni vagoni fiatov? Saj so vsi "vagoni fiatov" upravljalni vagoni [-o<
Preden pride do vojne...
Verjetno večina na forumu ne ve, ampak ne dolgo nazaj je bila zelo aktualna ideja, da bi eno od prikolic originalnih Fiatov predelali v vagon. Sicer ne krmilni, ampak zgolj pol potniški, pol kolesarski. Uganili ste - to je bilo takrat, ko se je rihtalo nov vagon za avtovlak. Namesto tega se je za predelavo vzelo navaden ABl vagon, ki je sedaj Klodič.
Sicer pa bi Fiatove prikolice dejansko funkcionirale kot krmilni vagoni, če bi se jih parilo z italijanskimi dizelskimi ali električnimi lokomotivami. Imajo namreč podoben, če ne celo enak sistem krmiljenja kot Media Distanza vagoni, že pogled na krmilni kabel pri enih in drugih pove vse.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: 813

Odgovor Napisal/-a desiro »

TGV Lyria napisal/-a: Sicer pa bi Fiatove prikolice dejansko funkcionirale kot krmilni vagoni, če bi se jih parilo z italijanskimi dizelskimi ali električnimi lokomotivami. Imajo namreč podoben, če ne celo enak sistem krmiljenja kot Media Distanza vagoni, že pogled na krmilni kabel pri enih in drugih pove vse.

Močno dvomim da bi funkcionirale, morda z njihovimi fiati in z ničemer drugim, tudi 713 in 711 se lahko spneta a le mehansko in zračno nikakor pa ne električno.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: 813

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Da malo obudimo tole temo...

V ponedeljek sem šel skozi železniško postajo Celje in se je pripeljal Fiat z novejšimi lučmi. Mogoče kdo ve kaj več o tem?
kitak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 30.08.2017, 11:32
Kraj: celje

Re: 813

Odgovor Napisal/-a kitak »

vidkrt napisal/-a:Da malo obudimo tole temo...

V ponedeljek sem šel skozi železniško postajo Celje in se je pripeljal Fiat z novejšimi lučmi. Mogoče kdo ve kaj več o tem?
Nove LED luči jim vgrajujejo. Strojevodje jih zelo hvalijo, da je vidljivost veliko boljša kot prej.
MatejP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 308
Pridružen: 10.06.2018, 22:37
Kraj: na Goriškem

Re: 813

Odgovor Napisal/-a MatejP »

kitak napisal/-a:
vidkrt napisal/-a:Da malo obudimo tole temo...

V ponedeljek sem šel skozi železniško postajo Celje in se je pripeljal Fiat z novejšimi lučmi. Mogoče kdo ve kaj več o tem?
Nove LED luči jim vgrajujejo. Strojevodje jih zelo hvalijo, da je vidljivost veliko boljša kot prej.
Nove luči se vgrajujejo na P12 ali v reviziji. Po mojih podatkih jih trenutno imajo; SŽ 813/814-021, /-104, /-111, /-112, /-113, /-125, /-126, /-128, /-131, sigurno pa jih ima še kakšen.
Pa lep pozdrav
kitak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 130
Pridružen: 30.08.2017, 11:32
Kraj: celje

Re: 813

Odgovor Napisal/-a kitak »

MatejP napisal/-a:
kitak napisal/-a:
vidkrt napisal/-a:Da malo obudimo tole temo...

V ponedeljek sem šel skozi železniško postajo Celje in se je pripeljal Fiat z novejšimi lučmi. Mogoče kdo ve kaj več o tem?
Nove LED luči jim vgrajujejo. Strojevodje jih zelo hvalijo, da je vidljivost veliko boljša kot prej.
Nove luči se vgrajujejo na P12 ali v reviziji. Po mojih podatkih jih trenutno imajo; SŽ 813/814-021, /-104, /-111, /-112, /-113, /-125, /-126, /-128, /-131, sigurno pa jih ima še kakšen.
/-037
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2561
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: 813

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

kitak napisal/-a:
MatejP napisal/-a:
Nove luči se vgrajujejo na P12 ali v reviziji. Po mojih podatkih jih trenutno imajo; SŽ 813/814-021...
/-037
Dejansko vgrajujejo LED luči na zanemarjene stare podrtije, ki imajo pred sabo le še nekaj let življenja? #-o #-o #-o
Uporabniški avatar
casio
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 192
Pridružen: 05.01.2016, 15:04
Kraj: Murska Sobota

Re: 813

Odgovor Napisal/-a casio »

TGV Lyria napisal/-a:


Dejansko vgrajujejo LED luči na zanemarjene stare podrtije, ki imajo pred sabo le še nekaj let življenja? #-o #-o #-o

Ja res je, škoda tistih delovnih ur truda in še zapravljane denarja.
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: 813

Odgovor Napisal/-a 038 »

Če bi bil kateri od vaju strojevodja in bi upravljal z 813, ter se neposredno srečevala z omenjeno težavo, zagotovo ne bi tako komentirala. Verjetno je večja zgrešena naložba v remotorizacijo, kakor zamenjava luči.
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: 813

Odgovor Napisal/-a kvak »

038 napisal/-a:Če bi bil kateri od vaju strojevodja in bi upravljal z 813, ter se neposredno srečevala z omenjeno težavo, zagotovo ne bi tako komentirala. Verjetno je večja zgrešena naložba v remotorizacijo, kakor zamenjava luči.
moje mnenje je da če take "malenkosti" izboljšajo delovne pogoje naj se le naredijo ne glede na čas obratovanja...hitro se pri nas zgodi da se revizije podaljšajo in izboljšave ostanejo
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: 813

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Zdaj, ko smo dobili 5 novih Flirtov, me zanima, če bodo zdaj za začetek odpisali 10 Fiatov in bi namesto njih vozili Kanarčki? Ker mislim, da so Stadlerji ene vrste tudi nasledniki Fiatov in, da bi se izšlo, ker na Kamniški, Dolenski in Kočevski progi zdaj vozijo Stadlerji.

Potem, ko bi pa dobili več dizelskih Flirtov, pa bi tudi več Fiatov odpisali iz prometa, še več pa ob prihodu drugih novih garnitur.
Zadnjič spremenil vidkrt, dne 15.01.2021, 8:12, skupaj popravljeno 1 krat.
MatejP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 308
Pridružen: 10.06.2018, 22:37
Kraj: na Goriškem

Re: 813

Odgovor Napisal/-a MatejP »

vidkrt napisal/-a:Zdaj, ko smo dobili 10 novih Flirtov, me zanima, če bodo zdaj za začetek odpisali 10 Fiatov in bi namesto njih vozili Kanarčki? Mislim, da bi se izšlo, ker na Kamniški, Dolenski in Kočevski progi zdaj vozijo Stadlerji.

Potem, ko bi pa dobili več dizelskih Flirtov, pa bi tudi več Fiatov odpisali iz prometa, še več pa ob prihodu drugih novih garnitur.
Teh 5 Flirtov zaenkrat še ni dovolj, za odpis katerega od Fiatov, bo pa šla najprej v odpis serija 0xx. Najprej, verjetno že letos, 041 in 034, ostali 020, 021 in 037 pa do leta 2023.
Pa lep pozdrav
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: 813

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

vidkrt napisal/-a:Zdaj, ko smo dobili 10 novih Flirtov, me zanima, če bodo zdaj za začetek odpisali 10 Fiatov in bi namesto njih vozili Kanarčki? Ker mislim, da so Stadlerji ene vrste tudi nasledniki Fiatov in, da bi se izšlo, ker na Kamniški, Dolenski in Kočevski progi zdaj vozijo Stadlerji.

Potem, ko bi pa dobili več dizelskih Flirtov, pa bi tudi več Fiatov odpisali iz prometa, še več pa ob prihodu drugih novih garnitur.
Fant @vidkrt, kaj ko bi ti vsaj s preverjenimi informacijami spraševal tukaj na tem forumu in prenehal s povsem neutemeljenimi trditvami? Lahko prosim odgovoriš na moje vprašanje? :roll: [-o<
Odgovori