541 -101 "Leonardo da Vinci"

Debata okoli voznega parka
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: 541 -101 "Leonardo da Vinci"

Odgovor Napisal/-a milchy »

Gorchi, všečna že, všečna, samo za modelarje malo nerodna, ker je naenkrat toliko modelov z isto številko :roll:
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: 541 -101 "Leonardo da Vinci"

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Se strinjam Milchy, men bi bilo tudi bolj všeč, da so z drugimi številkami. In Leonardo bi skoraj moral iti na drugo lokomotivo saj je dotična prva, ki je prišla v Slovenijo, kar pomeni, da bo letos prišla zanjo na vrsto revizija in s tem izpad voženj po progah za en čas... In tako bo reklama v delavnicah :mrgreen:
Jule, nisi me dobro razumel. To da bodo omenjeni naredili malo verzijo je itak jasno, ampak če pogledaš, kaj je gori naslikano boš ugotovil, da gre za "poleonardeno" risbo preseka modela lokomotive...
Goran
jule
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 132
Pridružen: 15.01.2007, 16:48
Kraj: Velenje

Re: 541 -101 "Leonardo da Vinci"

Odgovor Napisal/-a jule »

Goran, saj ravno na to sem mislil. Poleg tega, kar sem omenil, je še slika prereza modelčka. To pa menda že ima zvezo z malo železnico. Ja, pa tudi meni je všeč in bi jo z veseljem imel v merilu N.
Pozdrav, Jule

PS: Zdaj se mi je pa posvetilo. Leonardo res nima veze z modelčki, tale lokomotiva pa. Prav imata oba (pa jaz tudi malo)
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Re: 541 -101 "Leonardo da Vinci"

Odgovor Napisal/-a bart »

Pa sem jo ujel v novi oblekici.
Slika
Kot ponavadi, se mi je od veselja samo smejalo.

Jernej
P.S. Hvala za pozdrav.
kristko1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 93
Pridružen: 21.10.2008, 16:44

Re: 541 -101 "Leonardo da Vinci"

Odgovor Napisal/-a kristko1 »

Gorchi napisal/-a:Se strinjam Milchy, men bi bilo tudi bolj všeč, da so z drugimi številkami. In Leonardo bi skoraj moral iti na drugo lokomotivo saj je dotična prva, ki je prišla v Slovenijo, kar pomeni, da bo letos prišla zanjo na vrsto revizija in s tem izpad voženj po progah za en čas... In tako bo reklama v delavnicah :mrgreen:
Jule, nisi me dobro razumel. To da bodo omenjeni naredili malo verzijo je itak jasno, ampak če pogledaš, kaj je gori naslikano boš ugotovil, da gre za "poleonardeno" risbo preseka modela lokomotive...
Fantje, 101 letos ne gre v revizijo!
Uporabniški avatar
buco trans
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 159
Pridružen: 15.02.2012, 10:37
Kraj: Cirkovce

Re: 541 -101 "Leonardo da Vinci"

Odgovor Napisal/-a buco trans »

Fantje a je kdo pomislil na reklamo za njegovo raztavo ki je bla al pa še je (sej nevem točno)?
Ni ga junaka , ki ne lula kadar kaka.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: 541 -101 "Leonardo da Vinci"

Odgovor Napisal/-a desiro »

buco trans napisal/-a:Fantje a je kdo pomislil na reklamo za njegovo raztavo ki je bla al pa še je (sej nevem točno)?
Jaz sem najprej mislil da bo podobna nekemu LPP avtobusu ki je bil poliman za razstavo, je pa veliko bolj temnih odtenkov. Razstava pa traja do 12. 5. sam sem si jo ogledal in je po mojem mnenju vredna ogleda.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Tomy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 842
Pridružen: 22.03.2008, 12:06

Re: 541 -101 "Leonardo da Vinci"

Odgovor Napisal/-a Tomy »

buco trans napisal/-a:Fantje a je kdo pomislil na reklamo za njegovo raztavo ki je bla al pa še je (sej nevem točno)?
Ja je, saj sem na tem forumu izvedel, da je raztava. Pa sedaj ne najdem....

Lep dan
Tomaž
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: 541 -101 "Leonardo da Vinci"

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Pa dajmo slike "tamale" mašine oz. "tamalega" Leonarda še v temo o tapravi:


RailAd je izdal "Leonard-iko":



http://www.railad.at/produkte/leonardo_da_vinci_lok/


Cena nespremenjena, je pa povečana naklada AC modelv iz 50 kos na tokrat 250 kos, DC pa še vedno 500 kos:

Fotografije modela linkane direktno iz RailAd-jeve strani:


Slika


Slika


Slika


Slika
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
Žiga
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 225
Pridružen: 16.09.2009, 21:36

Re: 541 -101 "Leonardo da Vinci"

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Glede na to, da je tale Leonardo že ves zbledel, razpokan in ne vem kaj še, me zanima koliko časa naj bi ta folija sploh bila na lokomotivi. Predvidevam, da je napisana kakšna pogodba ali kaj podobnega, kjer je določen časovni termin. Opažam tudi, da se je še pred leti lokomotive in garniture večkrat "obleklo" v kakšno reklamno folijo. Kako to, da se zdaj takšne reklame ne prakticirajo več?
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: 541 -101 "Leonardo da Vinci"

Odgovor Napisal/-a mkx »

SŽ lokomotive serije 541 je "oblačila" avstrijska firma RailAd ... ki je pred par leti prenehala z dejavnostjo. Zato novih oblek ni. Zdi se mi, da imajo nekatere ÖBB-jeve sveže preobleke, torej so še druge firme, ki se ukvarjajo s to dejavnostjo ... ampak morda Slovensko tržišče zanje ni zanimivo.

Glede slačenja po preteku pogodbe pa: možno je, da je bila po pogodbi za vračilo v prejšnje stanje zadolžena RailAd, ki pa, kot rečeno, ni več med živimi. In možno je, da je to razlog da so v nove preobleke vedno ovijali ene in iste lokomotive, s tem so si prihranili (oz. so zmanjšali) strošek slačenja. Možno pa je tudi, da bi za to moral poskrbeti lastnik lokomotive (SŽ TP). Glede na to, da RailAd ni več, bo to v vsakem primeru doletelo SŽ TP. Zanje je "slačenje" dodaten strošek, zato najbrž niso ravno navdušeni nad tem, da bi se tega lotili. Najbrž bodo počakali do velike revizije, ko se zunanjost lokomotive itak generalno osveži (barvanje).
LP, Metod
Uporabniški avatar
Žiga
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 225
Pridružen: 16.09.2009, 21:36

Re: 541 -101 "Leonardo da Vinci"

Odgovor Napisal/-a Žiga »

No pa je le šla 101-ka na revizijo. Baje so se mojstri v delavnicah kar namatrali, da so dobili nalepke dol. Bo pa potrebno tudi novo barvanje.
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: 541 -101 "Leonardo da Vinci"

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Mu bojo dali to folijo dokončno dol ali mu bojo dali novo?
Uporabniški avatar
Žiga
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 225
Pridružen: 16.09.2009, 21:36

Re: 541 -101 "Leonardo da Vinci"

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Rdeča bo, tako kot večina drugih.
Odgovori