645

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: 645

Odgovor Napisal/-a OBB »

Naj pride malo k nam na Bohinjko.
Pele
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 169
Pridružen: 21.09.2011, 11:09
Kraj: Ptuj

Re: 645

Odgovor Napisal/-a Pele »

Mi,kteri smo Na Ptuji,nam slovnica dovoljuje tudi da gremo iz Ptuja!Smo pač ekstra! :wink:
Pa lep dan še dalje!Pele
Uporabniški avatar
odbijac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 366
Pridružen: 18.02.2011, 11:37
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: 645

Odgovor Napisal/-a odbijac »

Pele napisal/-a:Mi,kteri smo Na Ptuji,nam slovnica dovoljuje tudi da gremo iz Ptuja!Smo pač ekstra! :wink:
Pa lep dan še dalje!Pele
:D Haha, saj za Vrhniko je isto, pa verjetno za vse kraje.
LP, odbijac
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4114
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: 645

Odgovor Napisal/-a mkx »

Da se vrnemo k osnovni dilemi, ki jo je postavil @Regan 664: kaj je črna mamba delala na Rakeku? Na fotografiji se vidi, da je bila zelo blizu ÖBBjevemu Herculesu ... ali sta bila speta in morda celo v tandemu? Je bil zadaj tudi vlak? Je bil ÖBBjev Hercules oni, ki so ga imele SŽ v najemu (ali ga še imajo?) ali kateri drug?

Če je šlo za ÖBBjev vlak, je lahko razlog za Mambo na Rakeku pač pomoč pri vleki, vlakovna dizel lokomotiva pa zaradi vožnje vlaka po naši Štajerski ...
LP, Metod
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: 645

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Ja, zapora je bila zaradi štroma, pa smo spet peglali z dizli. Danes je pa ta Črna na nabiralniku Lj-Bistrc.
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: 645

Odgovor Napisal/-a sikos »

Tudi na Dolenjsko bi znala tale Mamba zavit? :)
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4114
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: 645

Odgovor Napisal/-a mkx »

Ne vem če Mamba zna zaviti desno nad Šmartinko :wink: Svoje čase so samo izbranim ÖBB-jevim Herculesom pokazali, kje je tisti skrivni prehod :mrgreen:

Čisto resno: zadnje čase očitno vse potrebo na Dolenjski progi podelajo Španke, vsaj tako lahko v okolici Ivančne Grice iz daljave slišim vsako jutro in večer. Si morete misliti, kako mi ta zvočna kulisa polepša finale zajtrka in večerje :)
LP, Metod
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: 645

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Glede na količino tovora v zadnjem času bo kmalu Jembah dovolj :D

Zanimivo pa bi bilo videti tole mambo tam enkrat oktobra - novembra na Kočevski pa s polno težo za ritjo. No, mogoče s 3/4 polne, da se ne bo preveč "bruke naredila" (najstniki pri hiši, pa poznam take izraze). Da vidimo, kaj naredi en Čušperk z vso to opevano elektroniko pa regulacijo pa......
bronz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 435
Pridružen: 03.09.2009, 6:35

Re: 645

Odgovor Napisal/-a bronz »

sikos napisal/-a:Tudi na Dolenjsko bi znala tale Mamba zavit? :)
Zakaj pa ne, če je lahko šla rumena.....
Ni ga junaka...............................................................................................................
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: 645

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

OBB napisal/-a:Naj pride malo k nam na Bohinjko.
Zanimivo bi jo bilo videti na avtovlaku :D
Sicer ji pa ta črna barva res zelo lepo pristoji...
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: 645

Odgovor Napisal/-a OBB »

TGV Lyria napisal/-a:
OBB napisal/-a:Naj pride malo k nam na Bohinjko.
Zanimivo bi jo bilo videti na avtovlaku :D
Sicer ji pa ta črna barva res zelo lepo pristoji...
Lahko bi enkrat dali to mašino in enega pulmana namesto Bata sicer bi potem bil samo en strojevodja. Lahko bi pa dali enkrat na kerga potniškega da vleče pulmana, kar se pa potnikov tiče so zelo veseli ko potniškega vleče klasika
Uporabniški avatar
odbijac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 366
Pridružen: 18.02.2011, 11:37
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: 645

Odgovor Napisal/-a odbijac »

mkx napisal/-a:Da se vrnemo k osnovni dilemi, ki jo je postavil @Regan 664: kaj je črna mamba delala na Rakeku? Na fotografiji se vidi, da je bila zelo blizu ÖBBjevemu Herculesu ... ali sta bila speta in morda celo v tandemu? Je bil zadaj tudi vlak? Je bil ÖBBjev Hercules oni, ki so ga imele SŽ v najemu (ali ga še imajo?) ali kateri drug?
Živjo, zakaj so bili na Rakeku dizli je že bil odgovor, zaradi Facebook obveščevalne službe sem se tam znašel tudi jaz :-) Lokomotivi nista bili speti, Hercules 084 (se pravi najet) pa je kmalu po slikah šel v smeri Primorske. Tako lepo tih je, da se pri odhodu lepo sliši elektromotorje. Kot bi na Živi zagnal še kakšen dodaten dizel motorček :D S črno mambo pa potem ne vem kaj je bilo, ker se v tistih dveh urah ko sem bil tam ni dogajalo nič.
LP, odbijac
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: 645

Odgovor Napisal/-a kvak »

TGV Lyria napisal/-a:
OBB napisal/-a:Naj pride malo k nam na Bohinjko.
Zanimivo bi jo bilo videti na avtovlaku :D
Sicer ji pa ta črna barva res zelo lepo pristoji...
z ekonomskega stališča jo je škoda za avtovlak(rentabilnost), po mojem mnenju jo je treba uporabljat samo na tovornem prometu
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: 645

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

kvak napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:
OBB napisal/-a:Naj pride malo k nam na Bohinjko.
Zanimivo bi jo bilo videti na avtovlaku :D
Sicer ji pa ta črna barva res zelo lepo pristoji...
z ekonomskega stališča jo je škoda za avtovlak(rentabilnost), po mojem mnenju jo je treba uporabljat samo na tovornem prometu
Se ti zdi? Meni se španka za avtovlak zdi popolnoma nerentabilna. Dva člana posadke, požre ogromno goriva in smrdi. Tale hercules se zdi kar uporaben za AV, le strojevodja bi moral tokrat tekati iz kabine v kabino :wink:
Kaj manjšega od Španke (Đura) pa ne pride v poštev, ker enostavno ne drži voznih časov v klanec. Pa tudi sicer je Hercules vse prej kot le tovorna lokomotiva. Meni se zdi idealen, pa še pritožb od voznikov na AV ne bi bilo...
Uporabniški avatar
OBB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 283
Pridružen: 10.02.2014, 20:30
Kraj: Podbrdo

Re: 645

Odgovor Napisal/-a OBB »

Nebi bilo slabo poskusiti da bi en teden vlekel Avtovlak Hrecules, da bi vidli če bi se obneslo.
Odgovori