Siemens - Vectron

Debata okoli voznega parka
Odgovori
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a miloš »

Meni,kot prvemu sosedu ŽP Kranj,so Vectroni čisto včeč,saj so tihi in komaj vem,da so šli mimo ali so se ustavili.Prav tako je z 1216.541 je pa obup.Ko se ustavi,je minuta hrupa (verjetno posledica hlajenja) obvezna in milo rečeno moteča.Ne vem zakaj,če naj bi bile to enake mašie-1216 in 541.Sem že enkrat postavil to vprašanje,pa nisem zasledil kake razlage.Pa da bo jasno,jaz to vse prenesem,pravkar mi 644 manipulira pod hišo s svojim milim zvokom.
LP Miloš
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

miloš napisal/-a:Meni,kot prvemu sosedu ŽP Kranj,so Vectroni čisto včeč,saj so tihi in komaj vem,da so šli mimo ali so se ustavili.Prav tako je z 1216.541 je pa obup.Ko se ustavi,je minuta hrupa (verjetno posledica hlajenja) obvezna in milo rečeno moteča.Ne vem zakaj,če naj bi bile to enake mašie-1216 in 541.Sem že enkrat postavil to vprašanje,pa nisem zasledil kake razlage.
Hrup je ventilator zavornega upora, pri delovanju elektro-dinamične zavore. Zaradi velikih tokov pri zaviranju na 3 kV omrežju čez njega, ga je potrebno intezivno hladiti. Na AC omrežju ni potreben. Razlika med 1216 in 541 pa je samo v programski opremi, ki nadzoruje hlajenje. Na 541 ga začne hladiti takoj in ga ohladi do kraja, na 1216 pa očitno samo do normalne temperature, ki mu več ne škoduje.
Zadnjič spremenil Re 4/4, dne 20.08.2020, 13:17, skupaj popravljeno 1 krat.
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a miloš »

Se mi je zdelo kot laiku,da je stvar v tem.Hvala za izčrpen in razumljiv odgovor.
LP Miloš
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a 038 »

Res je, da je debata malo zašla. Vendar sem zmeraj vesel ko dobiš iz takšnih debat tudi kakšne konkretne odgovore, katere si maloprej navedel @ Re4/4
Re 4/4 napisal/-a:Kdo pa je tukaj strokovnjak, ki upravlja s tem strojem, razen tisti, ki so pri RCA?
[/quote]
Ne vleci me za jezik, ker dobro veš od kod je pridobilo podjetje takrat resnično usposobljen kader in kakšne "sorte" kader je bil to. Ne oporekam da niso strokovnjaki na tem področju, medtem ko se mi na SŽ jebemo z stvarmi, katere so zaradi nevzdrzevanja samo še za v plavž, medtem ko oni upravljajo samo z udobno tehniko.
Ja, kot si me citiral, imaš povsem prav. Zastareli stroji so mi povzrocili naglušnost, o prepihu raje ne bi... redki to razumete.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Brez skrbi @038. Danes dobro vem, kako je bilo v obdobju preden je prišel na čelo Mes, na relaciji SŽ - takratni RCA Ljubljana. Danes hvala bogu to ni več tako enostavno mogoče, saj so sprejete štiri evropske direktive, ki preprečujejo te stvari. Zadnjo besedo ima ERA agencija.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Se je že začelo dogajati z navezo SŽ-EPH.

EP Cargo in Siemens sta v maju podpisala pogodbo, v katerem bodo dvema Vectronoma (383.064 in 383.065) nadgradili obstoječi paket in dodali še varnostne naprave za vožnjo po Sloveniji in na Hrvaškem.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Dokumentarec iz proizvodnih hal
https://youtu.be/jTu-NeD1_vM
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Siemens - Vectron

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Odgovori