30 novih potniških garnitur v letu 2016

Debata okoli voznega parka
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

danes sem pogovori tam v Ljubljani za SŽ , oni je rekel bo naročnik od 2017 leta... ne bo 2016 na žalosten.... 1-2 leto prelozeno , še ni naročnik !!!
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Ljubitelj napisal/-a: Bom pa še enkrat povedal, v Nemčiji se vidi osebe na invalidskem vozičku na vlaku, vidi se še večja množica kolesarjev in mladih mamic z vozički. In so vsi zadovoljni, ker vedo v katerem delu vlaka bodo našli svoj prostor.
Zadovoljni so zato, ker jim v nasprotnem primeru sodišče pritrdi, da so diskriminirani. Obstaja primer v Evropi, ko je moral SBB po zahtevi sodišča spremeniti del garnitur ker primestni vlak ni bil primeren za določeno skupino ljudi. In cena predelave ni bila poceni.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

RitterVonGhega napisal/-a:danes sem pogovori tam v Ljubljani za SŽ , oni je rekel bo naročnik od 2017 leta... ne bo 2016 na žalosten.... 1-2 leto prelozeno , še ni naročnik !!!
Dobro jutro, Miro. Realno pa je nove garniture pričakovati od 2018 dalje....
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a cokla »

Regan 664 napisal/-a:
RitterVonGhega napisal/-a:danes sem pogovori tam v Ljubljani za SŽ , oni je rekel bo naročnik od 2017 leta... ne bo 2016 na žalosten.... 1-2 leto prelozeno , še ni naročnik !!!
Dobro jutro, Miro. Realno pa je nove garniture pričakovati od 2018 dalje....

Če....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

Regan 664 napisal/-a:
RitterVonGhega napisal/-a:danes sem pogovori tam v Ljubljani za SŽ , oni je rekel bo naročnik od 2017 leta... ne bo 2016 na žalosten.... 1-2 leto prelozeno , še ni naročnik !!!
Dobro jutro, Miro. Realno pa je nove garniture pričakovati od 2018 dalje....
dober dan!
spet prelozeno od 2018, dolgo je... hvala sporočila.... :thumbupl
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Ko potrdijo mandate, bo tudi 2028 še sprejemljivo. :twisted:
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

trance0 napisal/-a:Ko potrdijo mandate, bo tudi 2028 še sprejemljivo. :twisted:
Porka duš no, bolj negativno nastrojenega človeka še nisem bral. #-o

Sicer pa ne vem, isti si kot naši mediji. Ne vedo ali bi bili objektivni ali bi imeli udarni naslov, pa tudi, če je izmišljen. Je res, da pri nas marsikaj ne štima. Pa vendar, predstavljaš pa tako, kot, da smo najslabši v Evropi. Za Balkan imamo Švicarski sistem. Je res, da smo sto let za Avstrijo in Švico, vendar Nemčija ni tako daleč. Drži, da imajo ICE-je pa sposobne hitrosti, privatne operaterje...; Pa vendar, statistično zamuja vsak tretji! ICE. Poleti pri nas, vsaj na desirotih, klima dela, res, da jo nekateri dajo na minimum, pa dela, dokler desiro dela. :lol: V Nemčiji vsako leto, kljub vrženim miljardam crkujejo vsako leto. Da ne govorim, da v času stavk (če ne spremljaš novic podrobno, te lahko stavka doleti hitreje, kot bi rekel keks) nihče ne ve nič. Znajdi se. Sedaj je še problem z migranti. Za brez veze ustavljajo vlake z zasilno zavoro... Lahko ti pa povem, da je od leta 2009-2015 število prepeljanih potnikov na Hrvaškem z vlaki padlo iz 73 na 22 milijonov. Nergaš pa ob vsaki motnji, medtem, ko smo nekateri mirno prenesli zamude 60+ in, da nam je zadnji vlak tisti dan odpeljal. Toliko vlaganj, toliko muzike. Stresi jezo rajši na pristojne inštitucije.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Porka duš no, bolj negativno nastrojenega človeka še nisem bral. #-o
...Pa vendar, predstavljaš pa tako, kot, da smo najslabši v Evropi. ...
Re 4/4, tole je pa en hudo fajn odgovor nergačem.

LPL
trance0
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 849
Pridružen: 25.10.2012, 12:29

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a trance0 »

Forum obstaja zato, da človek lahko izrazi svoje mnenje in pridobi informacije. Ja, pogosto kakšno pikro napišem, kot je zgornji komentar, a se dostikrat izkaže, da nisem dosti zgrešil. Recimo pri napovedi uvedbe rednega potniškega prometa na Kočevki. :twisted: Seveda upam, da se motim in bodo novi vlaki že bistveno pred 2028, verjetno je celo realno, da bodo v rednem prometu na naših tirih še pred koncem tega desetletja, gotovo pa ne bodo takrat, kot je to rekel nek minister ali šef SŽ, to je pa že jasno. In če gospodje pri koritu lažejo in zavajajo ljudi z nerealnimi obljubami, potem se mi pa sploh ne zdi nič narobe, če jaz malce potenciram v drugo smer. Resnica je ponavadi nekje vmes. ;) Sicer pa ste bili tule nekateri nedavno še bolj pesimistični kot jaz, ko ste namigovali, da iz vsega tega sploh nič ne bo. :mrgreen:
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

trance0 napisal/-a:Forum obstaja zato, da človek lahko izrazi svoje mnenje in pridobi informacije. Ja, pogosto kakšno pikro napišem, kot je zgornji komentar, a se dostikrat izkaže, da nisem dosti zgrešil. Seveda upam, da se motim in bodo novi vlaki že bistveno pred 2028, verjetno je celo realno, da bodo v rednem prometu na naših tirih še pred koncem tega desetletja, gotovo pa ne bodo takrat, kot je to rekel nek minister ali šef SŽ, to je pa že jasno.
Kar sem napisal se nanaša na tvoje jamranje ob zamudah in še čem drugem. Torej smo na približno podobni ravni, kot DB, ki ratuje okamenel dinozaver.
Drugače pa drži lahko izraziš mnenje, samo, kaj ko je že vse jasno. Zamude so: Zaradi vzdrževalnih del, višje sile (ID-ji, javjalnik plazov...), škart robe siemensa (Še približno 10-15 let, pa bo lahko se predelal :) ), neoptimalno vzdrževanje ostalih garnitur in zaradi nevlaganja države. In, ker je Slovenija drobiž, se zamuda enega vlaka zavleče čez celo državo.
Kar pa se tiče novih vlakov, pa je spet odvisno od države, ki bo dala žegen pri poroštvu. Torej so SŽ pod velikim vplivom političnega kupčkanja.
vselic
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 80
Pridružen: 17.08.2009, 22:57

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a vselic »

Clovek ki subjektivno govori pravi, da drugi govorijo subjejtivno in dramatizirano. Upam da niste se povrh vsega zaposleni na sž. Mmg. primerjava s slabsimi in nakladanje da tako slabo pa že ni???? Taksnega mnenja so verjetno tudi vodilni pri sž - res tržno usmerjeni. Upam da stvar cim prej propade in dobimo tudi sem tujce, da malo vidite kaj je red in kako se stvarem sreže dragi ex-yugo uživači!
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

vselic napisal/-a:Mmg. primerjava s slabsimi in nakladanje da tako slabo pa že ni???? Taksnega mnenja so verjetno tudi vodilni pri sž - res tržno usmerjeni. Upam da stvar cim prej propade in dobimo tudi sem tujce, da malo vidite kaj je red in kako se stvarem sreže dragi ex-yugo uživači!
Sorry, ko bodo/boste nergači jamrali samo na forumih, bo tako kot je. Itak, pa pljuvate po vodilnih in še kom drugem, na koncu pa počnete isto kot oni. Čim bolj guljufat, da cenejš pridete skozi. In ne, nisem iz sž-ja. Še manj pa yugo nostalgik. Si pa tipičen Slovenc, ki se hoče primerjati samo s tistm, kar mu paše. Vsepvsod bi se primerjali z Nemčijo, sedaj se pa ne bi?

In, če bi spremljal malo objave @trance0, boš videl, da mu gre tudi v nos, ko čaka njegov vlak na postaji ICS-a, ki zamuja zaradi remonta proge. on pa bi rad, da mu postrežejo na zelniku vse podatke, zakaj čaka. Sorry, sem že marsikje potoval, ampak takšnih informacij nikoli nisem dobil, niti v Švici. Še huje pa je, ko sem pokazal slovenski interrail, so me v Švici vsi nagovarjali v nemškem jeziku. In zakaj ti to pravim? Ja, ker se očitno želiš primerjati z najboljšimi.
Dost mam s tem off-om.
bronz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 435
Pridružen: 03.09.2009, 6:35

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a bronz »

vselic napisal/-a:Clovek ki subjektivno govori pravi, da drugi govorijo subjejtivno in dramatizirano. Upam da niste se povrh vsega zaposleni na sž. Mmg. primerjava s slabsimi in nakladanje da tako slabo pa že ni???? Taksnega mnenja so verjetno tudi vodilni pri sž - res tržno usmerjeni. Upam da stvar cim prej propade in dobimo tudi sem tujce, da malo vidite kaj je red in kako se stvarem sreže dragi ex-yugo uživači!
No, saj ti prihajajo tako opevani tujci, na žalost od njih sam nered.......... Če doma nimaš red, pa jih povabi k sebi.
Ni ga junaka...............................................................................................................
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

Kaj novega?
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: 30 novih potniških garnitur v letu 2016

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

danes pogovori potniški promet je rekel bo kupi novo vlak za CORADIA od ALSTOM , enako kot FS ETR.425 , ker ugodno dobro ceno.... bo serija 313/318 ( 15 kom ) , naslednji leto naročnik in podpis... prvi vozni pri nas sž konec 2018 ali začetek 2019 leta .

pika.

lp,miro
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
Zaklenjeno