Nove garniture Stadler

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a mkx »

Nejac napisal/-a:
Re 4/4 napisal/-a: Še rahli O.T. Od januarja ima tovodni promet nov vlak v Avstriji. Bremen-Passau-Linz-Gradec-Koper. Vozijo pa avtomobile. =D>
Baje SŽ vozi samo iz/do St. Michaela. Tam pa prevzame RTB (Ruhrtalbahn).
Tudi vlečno vozilo ali samo osebje?
LP, Metod
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

mkx napisal/-a:
Nejac napisal/-a:
Re 4/4 napisal/-a: Še rahli O.T. Od januarja ima tovodni promet nov vlak v Avstriji. Bremen-Passau-Linz-Gradec-Koper. Vozijo pa avtomobile. =D>
Baje SŽ vozi samo iz/do St. Michaela. Tam pa prevzame RTB (Ruhrtalbahn).
Tudi vlečno vozilo ali samo osebje?
Vedno so lastne lokomotive.

Ti dve gresta v Breclav.

https://mysocialmate.co/media/220019240 ... 6Ip1Y_Hpj7
nagibni
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 37
Pridružen: 25.01.2017, 21:33

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a nagibni »

Re 4/4 napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a: Še rahli O.T. Od januarja ima tovodni promet nov vlak v Avstriji. Bremen-Passau-Linz-Gradec-Koper. Vozijo pa avtomobile. =D>
Slika
Avtor: Günter Kornhuber‎, FB

Zraven pa je napisal: Seit Jänner 2020 erreichen die Lokomotiven der Baureihe 541 der SZ #SlovenskeZeleznice planmäßig den Bahnhof St. Michael. Am 15.01.2020 bespannte 91 79 1541 005-9 den GAG 49433 von St.Michael nach Koper. Dieser Zug kommt mit der Rurtalbahn (RTB) aus Bremen (via Passau und Linz) wo sich in der Nähe in Emden ein Werk von Volkswagen befindet nach St.Michael. Die Aufnahme entstand bei der Durchfahrt durch Graz Hbf.
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Še vedno mi ni jasno, kje bodo novi Stadlerji lahko vozili 160 km/h :roll:
...
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2561
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Dino S napisal/-a:Še vedno mi ni jasno, kje bodo novi Stadlerji lahko vozili 160 km/h :roll:
Maribor - Pragersko in Ormož - Pragersko, oz. na vseh primernih odsekih na Prekmurski progi. Brez težav :D
smok1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 81
Pridružen: 21.12.2017, 15:56

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a smok1 »

Prvi že na poti v Slovenijo :thumbupl

Povezava na video

Uporabniški avatar
trackpan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 834
Pridružen: 18.03.2014, 11:06

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a trackpan »

Pozdravljeni pozitivno misleči :D

Menim, da bi kompozicijo, videno na tem filmčku, prenesli kar k nam. Najmanj dve koristi bi imeli. Potniški del ne rabi elektromotorjev. Problemi z bicikli odpadejo, saj imamo spredaj in zadaj dovolj tovornih vagonov. :D Poleti, pa lahko tudi potniki poleg svojih koles uživajo na svežem zraku. :D Edino lokomotivo bi morali še barvno uskladiti, pa smo na konju.

LP Igor
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

smok1 napisal/-a:Prvi že na poti v Slovenijo :thumbupl
V Slovenijo ali v Halle Ammendorf (Nemčija)? Zakaj se potem ta kraj omenja v komentarju videoposnetka. Iz Varšave je dosti bližja pot do Slovenije.
Tine
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

TGV Lyria napisal/-a:
Dino S napisal/-a:Še vedno mi ni jasno, kje bodo novi Stadlerji lahko vozili 160 km/h :roll:
Maribor - Pragersko in Ormož - Pragersko, oz. na vseh primernih odsekih na Prekmurski progi. Brez težav :D
Ali misliš, da bodo popravili progovne hitrosti, ker je sedaj na odseku Maribor Tezno - Pragersko za lahke vlake hitrost 140 km/h?

lp
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a cokla »

Tin€ napisal/-a:
smok1 napisal/-a:Prvi že na poti v Slovenijo :thumbupl
V Slovenijo ali v Halle Ammendorf (Nemčija)? Zakaj se potem ta kraj omenja v komentarju videoposnetka. Iz Varšave je dosti bližja pot do Slovenije.

Po moje se prehitro veselijo. Se mi zdi, da gre na dodatna testiranja v Nemčijo.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Urban91
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 365
Pridružen: 09.10.2012, 18:32

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Urban91 »

Če bodo tako vozili, bo prej marec. A velja pravilo po eno garnituro ali še niso vse končane :?:
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

cokla napisal/-a:
Tin€ napisal/-a:
smok1 napisal/-a:Prvi že na poti v Slovenijo :thumbupl
V Slovenijo ali v Halle Ammendorf (Nemčija)? Zakaj se potem ta kraj omenja v komentarju videoposnetka. Iz Varšave je dosti bližja pot do Slovenije.

Po moje se prehitro veselijo. Se mi zdi, da gre na dodatna testiranja v Nemčijo.
Drži. Tole ni 610-001, ampak 003.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2561
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

petindvajsetka napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:
Dino S napisal/-a:Še vedno mi ni jasno, kje bodo novi Stadlerji lahko vozili 160 km/h :roll:
Maribor - Pragersko in Ormož - Pragersko, oz. na vseh primernih odsekih na Prekmurski progi. Brez težav :D
Ali misliš, da bodo popravili progovne hitrosti, ker je sedaj na odseku Maribor Tezno - Pragersko za lahke vlake hitrost 140 km/h?

lp
Te hitrosti so orientirane na edini lahki vlak na SŽ - Siemensa, ki ima Vmax=140 km/h. Je že davno tega @Ljubitelj ugotavljal.
cokla napisal/-a:Po moje se prehitro veselijo. Se mi zdi, da gre na dodatna testiranja v Nemčijo.
Očitno bodo tam opravili manjkajoče teste signalizacije, ki jih je omenil @Re 4/4. Je pa to jasen dokaz, da je vseh pet dizelašev že gotovih.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a cokla »

TGV Lyria napisal/-a:
Očitno bodo tam opravili manjkajoče teste signalizacije, ki jih je omenil @Re 4/4. Je pa to jasen dokaz, da je vseh pet dizelašev že gotovih.

Ob pomanjkanju garnitur, kot je sedaj, to ni neka pridobitev. Še posebej, ker morajo teste opraviti tudi pri nas.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

cokla napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:
Očitno bodo tam opravili manjkajoče teste signalizacije, ki jih je omenil @Re 4/4. Je pa to jasen dokaz, da je vseh pet dizelašev že gotovih.

Ob pomanjkanju garnitur, kot je sedaj, to ni neka pridobitev. Še posebej, ker morajo teste opraviti tudi pri nas.
Aleš, lahko bi koristilo to v kolikor je vseh 5 garnitur gotovih. V tem primeru domnevam da gre za tipsko preizkušanje in v kolikor imaš na voljo več "preizkušancev" lahko vzporedno izvajaš različne teste. Na tak način časovnico skrajšaš.

Ali se bodo tega poslužili tudi v to zgodbo vpleteni pa bomo videli.
Tine
Odgovori