Nove garniture Stadler

Debata okoli voznega parka
Odgovori
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Seveda lahko, le da je doplačilo polna cena vozovnice za vožnjo v prvem razredu.
Meni so odgovorili s Potniškega prometa drugače. Problem je v tem, da aplikacija tega ne omogoča. Sicer pa kaj je lepšega, kot se voziti v 1. razredu s karto za 2. razred in čakati, da sprevodnika od Maribora do Ljubljane študirata kako izvesti doplačilo.
Načeloma zastonj prevoz upokojencev spodbujam a bi le tega morali malo omejiti. Npr: na svojo regijo, ali pa le na lokalni promet, če pa je brezplačno vse pa bi moralo biti omejeno število koriščenja, ne pa da se eni in isti poleti vsak dan vozijo v Koper na kavico in to po možnosti z MB. Prostora za ostale potnike pa zmanjka.
Politiki so sprejeli kar so sprejeli, če se lahko voziš iz MB v KP na kavo, zakaj pa ne. Pa mislim, da se malo ljudi vozi 10-11 ur na dan, da bi spili kavo v Kopru. Se bom pohvalil, da tako finih počitnic kot sem jih imel letos (se pravi skoraj zastonj) še nisem nikoli imel. Zastonj z vlakom ali avtobusom na začetno destinacijo, ene dve prenočitvi zastonj in po nekaj takih 3 dnevnih potepih se lepo lagodno in zastonj prehodi Julijano (no, me je čas prehitel in mi manjka del čez Predel v Trbiž in v Kr. Goro)
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

Ljubitelj napisal/-a:
Načeloma zastonj prevoz upokojencev spodbujam a bi le tega morali malo omejiti. Npr: na svojo regijo, ali pa le na lokalni promet, če pa je brezplačno vse pa bi moralo biti omejeno število koriščenja, ne pa da se eni in isti poleti vsak dan vozijo v Koper na kavico in to po možnosti z MB. Prostora za ostale potnike pa zmanjka.
Politiki so sprejeli kar so sprejeli, če se lahko voziš iz MB v KP na kavo, zakaj pa ne. Pa mislim, da se malo ljudi vozi 10-11 ur na dan, da bi spili kavo v Kopru. Se bom pohvalil, da tako finih počitnic kot sem jih imel letos (se pravi skoraj zastonj) še nisem nikoli imel. Zastonj z vlakom ali avtobusom na začetno destinacijo, ene dve prenočitvi zastonj in po nekaj takih 3 dnevnih potepih se lepo lagodno in zastonj prehodi Julijano (no, me je čas prehitel in mi manjka del čez Predel v Trbiž in v Kr. Goro)

Sam bi te brezplačne vozovnice omejil na čas izven konic, torej upokojenske vozovnice ne delajo med 6 in 8 uro ter 14 in 17 uro. Če ne morete prilagoditi svojega urnika pa plačajte karto kot jo moramo vsi ostali saj ste dobili koronski dodatek (beri: podkupnino za volitve).
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a maxima »

desiro napisal/-a: Načeloma zastonj prevoz upokojencev spodbujam a bi le tega morali malo omejiti.
Npr: na svojo regijo, ali pa le na lokalni promet, če pa je brezplačno vse pa bi moralo biti omejeno število koriščenja, ne pa da se eni in isti poleti vsak dan vozijo v Koper na kavico in to po možnosti z MB. Prostora za ostale potnike pa zmanjka.
Se popolnoma strinjam. Letos je bil Pohorc med KP in LJ poln upokojencev, dosti ljudi je tudi sedelo po tleh. Potem so na srečo začeli voziti z dvema garniturama, ampak ni bilo dosti boljše..
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a 038 »

Pa mislim, da se malo ljudi vozi 10-11 ur na dan, da bi spili kavo v Kopru.
Tudi jaz sem bil takšnega mnenja, dokler nisem tega videl na lastne oči in doživel...bolani na križu a v Koper na kavo v enem dnevu iz pomurja to še pa zmoremo, le doma bolj težko... Je corona uredila to neumnost(gnečo).
MatejP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 308
Pridružen: 10.06.2018, 22:37
Kraj: na Goriškem

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a MatejP »

maxima napisal/-a:Letos je bil Pohorc med KP in LJ poln upokojencev
Se pravi lani? :)o~~
Pa lep pozdrav
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Na bavarskem moraš kot upokojenec izpolnjevati določene pogoje,da dobiš letno karto zastonj.
1. Vsaj 30% odstotna invalidnosti
2. Tvoja pokojnina mora biti manjša od 800e
No pa ta karta ni zastonj, plača se letni pavšal v višini 85e
Karta ne velja za Fernverkehr ( daljinski promet IC
,ICE,RJ,EN,EC itd) ampak samo za Regio ter mestni ter primestni prevoz
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a maxima »

MatejP napisal/-a: Se pravi lani? :)o~~
Lani ja #-o :oops:
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Sam bi te brezplačne vozovnice omejil na čas izven konic, torej upokojenske vozovnice ne delajo med 6 in 8 uro ter 14 in 17 uro. Če ne morete prilagoditi svojega urnika pa plačajte karto kot jo moramo vsi ostali saj ste dobili koronski dodatek (beri: podkupnino za volitve).
Jaz in žena nisva dobila prav nikakršnega koronskega dodatka, ne posplošuj. Če bi jaz bil politik, pa bi prav tako omejil brezplačne upokojenske karte na samo doleč del dneva. Ampak potem bi se spodobilo ohraniti donedavne upokojenske popuste, se ti ne zdi?
Sicer pa, kar so politiki, bolje rečeno minister za božja pota sklenili, to imamo.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a andre85 »

https://www.stadlerrail.com/de/produkte ... irt200/52/
Ta izvedba Flirta bi bila za našega Pohorca verjetno bolj ustrezna
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a maxima »

andre85 napisal/-a:https://www.stadlerrail.com/de/produkte ... irt200/52/
Ta izvedba Flirta bi bila za našega Pohorca verjetno bolj ustrezna
Nekaj takega bi lahko (izmenično z ÖBB Railjetom) vozilo na Emoni.
Kakih 5 teh Flirtov bi sigurno prišlo prav :)
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a desiro »

Ljubitelj napisal/-a:
Seveda lahko, le da je doplačilo polna cena vozovnice za vožnjo v prvem razredu.
Meni so odgovorili s Potniškega prometa drugače. Problem je v tem, da aplikacija tega ne omogoča. Sicer pa kaj je lepšega, kot se voziti v 1. razredu s karto za 2. razred in čakati, da sprevodnika od Maribora do Ljubljane študirata kako izvesti doplačilo.
Narobe si me razumel, mišljeno je bilo sarkastično, in sicer plačaj polno ceno vozovnice za prvi razred če ti ne diši vožnja v drugem razredu, tako pač je, kot si sam rekel
Ljubitelj napisal/-a: Sicer pa, kar so politiki, bolje rečeno minister za božja pota sklenili, to imamo.
Definitivno bi moral bit čas omejen na čas izven konic, na vlakih daljinskega prometa se pravi vse kar ni LP in RG pa bi bilo potrebno vsaj doplačilo, pa ne zgolj v smislu IC dodatka, ampak plačilo vsaj 50 % redne cene vozovnice za izbrano relacijo za ta tip vlaka.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a desiro »

andre85 napisal/-a:https://www.stadlerrail.com/de/produkte ... irt200/52/
Ta izvedba Flirta bi bila za našega Pohorca verjetno bolj ustrezna
Jaz sem bolj mnenja da bi rabili nekaj novih garnitur z nagibno tehniko, namreč na našem železniškem omrežju je edino le to neka možna pohitritev.
Ali jo Stadler sploh ponuja pa nisem siguren.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a andre85 »

desiro napisal/-a:
andre85 napisal/-a:https://www.stadlerrail.com/de/produkte ... irt200/52/
Ta izvedba Flirta bi bila za našega Pohorca verjetno bolj ustrezna
Jaz sem bolj mnenja da bi rabili nekaj novih garnitur z nagibno tehniko, namreč na našem železniškem omrežju je edino le to neka možna pohitritev.
Ali jo Stadler sploh ponuja pa nisem siguren.
Mislim,da ne. Sem prebrskal karakteristike Stadlerjevega nasmeška ( Smile) in tudi on je nima
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

andre85 napisal/-a:
desiro napisal/-a:
andre85 napisal/-a:https://www.stadlerrail.com/de/produkte ... irt200/52/
Ta izvedba Flirta bi bila za našega Pohorca verjetno bolj ustrezna
Jaz sem bolj mnenja da bi rabili nekaj novih garnitur z nagibno tehniko, namreč na našem železniškem omrežju je edino le to neka možna pohitritev.
Ali jo Stadler sploh ponuja pa nisem siguren.
Mislim,da ne. Sem prebrskal karakteristike Stadlerjevega nasmeška ( Smile) in tudi on je nima
Mislim, da nagibno ponuja samo Alstom.
Ne vem pa, zakaj bi za Pohorca uporabljali Flirta 200, ker zadostuje verzija 160 ki jo imamo :)
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a maxima »

TGV Lyria napisal/-a: Ne vem pa, zakaj bi za Pohorca uporabljali Flirta 200, ker zadostuje verzija 160 ki jo imamo :)
510/515 je v regio izvedbi :?
To se mi ne zdi primerno za IC vlak..
Odgovori