Nove garniture Stadler

Debata okoli voznega parka
Odgovori
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Anzee napisal/-a:Ha, danes sem ga ujel na gorenjski progi.. "moj becirk" :D se ga slis od dalec, majo stadlerji drugacen ton troblje :)
Zal pa precej zalostni svetlobni pogoji, ce bi vsaj malo sonce se cez potegnilo bi bilo 1a, tko pa takole kislo..

Slika

Slika

Slika
Neglede na vse superlative, meni Stadlerji niso nek oblikovlski presežek. Preprosto niso šik. Sem pa vesel, da bodo na slovenske tire pripeljali sodobnejši vlaki, kot smo jih bili primorani uporabljati do zdaj. Vsaj nekaj. Sicer pa v lepoti tudi ni vse, je rekel oni, ki je imel grdo ženo, ker kuhat zna pa vrhunsko. :wink:
Zadnjič spremenil bisabre, dne 10.10.2020, 15:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Simpl je tanartabul.
preglednik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1947
Pridružen: 20.09.2006, 15:24
Kraj: Primorska

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a preglednik »

Gledano skozi oblikovalsko logiko, ne smejo biti "šik", saj so to regionalni vlaki. Stadler dela tudi hitre vlake in drug oblikovalski pristop je tu že od daleč viden, kar je tudi namen. Mene pri DMG še najbolj moti tisti skedenj s pogoni, ki štrli na vse strani. EMG vsaj tega nima.
preglednik
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

bisabre napisal/-a: Neglede na vse superlative, meni Stadlerji niso nek oblikovlski presežek. Preprosto niso šik. Sem pa vesel, da bodo na slovenske tire pripeljali sodobnejši vlaki, kot smo jih bili primirani uporabljati do zdaj. Vsaj nekaj. Sicer pa v lepoti tudi ni vse, je rekel oni, ki je imel grdo ženo, ker kuhat zna pa vrhunsko. :wink:
preglednik napisal/-a:Gledano skozi oblikovalsko logiko, ne smejo biti "šik", saj so to regionalni vlaki. Stadler dela tudi hitre vlake in drug oblikovalski pristop je tu že od daleč viden, kar je tudi namen. Mene pri DMG še najbolj moti tisti skedenj s pogoni, ki štrli na vse strani. EMG vsaj tega nima.
Meni se pa ravno EMG 510 zdi zelo "šik" s to sprednjo masko, ki skoraj spominja na hitri vlak. Kdor je že videl slike strojevodske kabine, vidi to podobnost tudi v njej.
Na začetku mi je sicer bil Flirt 3 lepši, a le dokler nisem prvič videl našega 510. Zdaj si predstavljajta še pokrov čez spenjačo, pa bi bil že podoben kakšnemu Arlanda Expressu. Podobne "oblikovne prevare" uporablja npr. Pesa, ki je svojemu Dartu dala videz, katerega se ne bi sramoval niti Shinkansen, pa čeprav gre za navadno IC garnituro za 160 km/h in ne za superhitri vlak.
Sicer pa je glede oblikovanja med regionalnimi na prvem mestu Alstom Coradia Meridian/Stream. Italijani dizajn še vedno najbolj obvladajo.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

TGV Lyria napisal/-a:Zdaj si predstavljajta še pokrov čez spenjačo.
A potem ne bo vrečke? :D
TGV Lyria napisal/-a:Podobne "oblikovne prevare" uporablja npr. Pesa, ki je svojemu Dartu dala videz, katerega se ne bi sramoval niti Shinkansen, pa čeprav gre za navadno IC garnituro za 160 km/h in ne za superhitri vlak.
Evo. Dokazal si, da je oblika na drugem mestu, na prvem pa zanesljivost. So dejali. Pesy zna risat, vse ostalo pa...dokler ti jo garancijsko servisira še gre, potem pa vidiš kaj pravzaprav je sploh ta rdeča pesa...Medtem, ko naš Pendolino ni imel praktično nobene resne okvare, Darta neprestano izločujejo zaradi tega in onega.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a cokla »

Re 4/4 napisal/-a:
Evo. Dokazal si, da je oblika na drugem mestu, na prvem pa zanesljivost. So dejali. Pesy zna risat, vse ostalo pa...dokler ti jo garancijsko servisira še gre, potem pa vidiš kaj pravzaprav je sploh ta rdeča pesa...Medtem, ko naš Pendolino ni imel praktično nobene resne okvare, Darta neprestano izločujejo zaradi tega in onega.

Od kje pa ti ta podatek?? :m1 :m1 ](*,)
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

cokla napisal/-a:
Re 4/4 napisal/-a:
Evo. Dokazal si, da je oblika na drugem mestu, na prvem pa zanesljivost. So dejali. Pesy zna risat, vse ostalo pa...dokler ti jo garancijsko servisira še gre, potem pa vidiš kaj pravzaprav je sploh ta rdeča pesa...Medtem, ko naš Pendolino ni imel praktično nobene resne okvare, Darta neprestano izločujejo zaradi tega in onega.

Od kje pa ti ta podatek?? :m1 :m1 ](*,)
Se sklicuješ posebej na nagibno? Ali na PV, KD, koš, zavore, pretvornik, motorje, SVN, diagnostiko? Ker iz zadnje omenjenih se je spreminjal zakon, z dokazili.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Re 4/4 napisal/-a: Evo. Dokazal si, da je oblika na drugem mestu, na prvem pa zanesljivost. So dejali. Pesy zna risat, vse ostalo pa...dokler ti jo garancijsko servisira še gre, potem pa vidiš kaj pravzaprav je sploh ta rdeča pesa...Medtem, ko naš Pendolino ni imel praktično nobene resne okvare, Darta neprestano izločujejo zaradi tega in onega.
Ni treba poudarjati, da so Pese sicer totalen šrot. Z Dartom sem se peljal, in čeprav je krasen, udoben in se pelje lepo, smo ga sredi poti na eni od postaj "resetirali". Da je smeh še večji, sem dan prej isto doživel z Linkom (Regioshark). V obeh primerih bi rekel, da je bila kriva klima, ki enkrat dela preveč, drugič pa sploh ne. V Nemčiji se zaradi Linkov držijo za glavo.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a cokla »

Re 4/4 napisal/-a:
cokla napisal/-a:
Re 4/4 napisal/-a:
Evo. Dokazal si, da je oblika na drugem mestu, na prvem pa zanesljivost. So dejali. Pesy zna risat, vse ostalo pa...dokler ti jo garancijsko servisira še gre, potem pa vidiš kaj pravzaprav je sploh ta rdeča pesa...Medtem, ko naš Pendolino ni imel praktično nobene resne okvare, Darta neprestano izločujejo zaradi tega in onega.

Od kje pa ti ta podatek?? :m1 :m1 ](*,)
Se sklicuješ posebej na nagibno? Ali na PV, KD, koš, zavore, pretvornik, motorje, SVN, diagnostiko? Ker iz zadnje omenjenih se je spreminjal zakon, z dokazili.

Na vse....sicer pa to ni stvar teme, zato bom nehal "smetit".
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a bisabre »

preglednik napisal/-a:Gledano skozi oblikovalsko logiko, ne smejo biti "šik", saj so to regionalni vlaki. Stadler dela tudi hitre vlake in drug oblikovalski pristop je tu že od daleč viden, kar je tudi namen. Mene pri DMG še najbolj moti tisti skedenj s pogoni, ki štrli na vse strani. EMG vsaj tega nima.
Saj gravžajo se mi ravno ne. :mrgreen: Ampak, mejdun no, sem videl že mestne tramvaje lepše oblikovane od teh Stadlerjev pa ne vozijo 160 ali več na uro. Nisem dlakocepnež in zadrt estet, toda že kar nekaj ljudi mi je reklo, da se jim zde nekako robustni, da na pogled pri njih ne vspodbude občudovanja in da so kao preglasni, da so bile celo Gomulke tišje. No, vsak ima pravico do svojega pogleda-mišljenja.
Drugače sem pa vesel, da smo jih dobili, ker smo jih resnično potrebovali. In če se bo železniško omrežje posodabljalo ter dograjevalo (Vrhnika, Brnik ...) in se uvajali pogostejši vozni redi, jih bomo zagotovo potrebovali še več. Ker pa sem starejši človek in mi je pri srcu vožnja v kupejih upam, da bodo posodobili tudi stare, če ne že kupili tudi kakšne nove "Pulmane".
Simpl je tanartabul.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

bisabre napisal/-a: Saj gravžajo se mi ravno ne. :mrgreen: Ampak, mejdun no, sem videl že mestne tramvaje lepše oblikovane od teh Stadlerjev pa ne vozijo 160 ali več na uro. Nisem dlakocepnež in zadrt estet, toda že kar nekaj ljudi mi je reklo, da se jim zde nekako robustni, da na pogled pri njih ne vspodbude občudovanja in da so kao preglasni, da so bile celo Gomulke tišje. No, vsak ima pravico do svojega pogleda-mišljenja.
"Robustni" bi se lahko kvečjemu nanašalo na dizelaše, torej Flirt 3 obliko. Se bi kar strinjal. Električni (Flirt 4) mi pa res ne deluje robusten, kvečjemu zelo eleganten.
Glasen pa mora biti, če je dizel. Električni pa lahko verjameš, da je zelo tih, razen ko speljuje. Ima nek poseben zvok, ko kar preskoči iz nižje na višjo frekvenco.

Saj pravim, po dizajn je treba v Italijo. Pikantna podrobnost: Končar je za dizajn najel Italijane. Zato pa tudi Somi izgledajo taki, kot so.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Da dopolnim.
TGV Lyria napisal/-a:Za boljšo orientacijo sem naredil seznam garnitur z zadnjimi posodobitvami:

FLIRT 3 DMV:
610-001/002 - prišel v Slovenijo 11.3.2020, končal testiranja, čaka uporabno dovoljenje in vključitev v promet.
610-003/004 - prišel v Slovenijo julija 2020, končal testiranja, čaka uporabno dovoljenje in vključitev v promet.
610-005/006 - nekje na Poljskem?* , testiranja?
610-007/008 - nekje na Poljskem?* , testiranja?
610-009/010 - prišel v Slovenijo septembra 2020, čaka uporabno dovoljenje in vključitev v promet.

Ostale garniture iz drugega paketa se pričakujejo konec 2021/prva polovica 2022.

*Nazadnje je bila vleka SŽ 610 opažena pretekli teden na spletni kameri postaje Usti nad Orlici (CZ). Za katero garnituro je šlo in kam je bila namenjena, ni znano.

FLIRT 4 EMV:
510-001/002 - na Poljskem testiranja.
510-003/004 - v Siedlcah. 2.10 je zapustil Velim.
510-005/006 - prišel v Slovenijo septembra 2020, potekajo testne vožnje.
510-007/008 - že izdelan, na poti v Siedlce.
...
(Ostale garniture sledijo.)

KISS EMV:
313-001/002 - dokončan, ni uradnega podatka, kje je [/color]
...
(Ostale garniture sledijo.)
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a maxima »

Nova posodobitev :D
TGV Lyria napisal/-a:Za boljšo orientacijo sem naredil seznam garnitur z zadnjimi posodobitvami:

FLIRT 3 DMV:
610-001/002 - prišel v Slovenijo 11.3.2020, končal testiranja, čaka uporabno dovoljenje in vključitev v promet.
610-003/004 - prišel v Slovenijo julija 2020, končal testiranja, čaka uporabno dovoljenje in vključitev v promet.
610-005/006 - prišel v Slovenijo 11. oktobra 2020
610-007/008 - prišel v Slovenijo 11. oktobra 2020
610-009/010 - prišel v Slovenijo septembra 2020, čaka uporabno dovoljenje in vključitev v promet.

Ostale garniture iz drugega paketa se pričakujejo konec 2021/prva polovica 2022.

*Nazadnje je bila vleka SŽ 610 opažena pretekli teden na spletni kameri postaje Usti nad Orlici (CZ). Za katero garnituro je šlo in kam je bila namenjena, ni znano.

FLIRT 4 EMV:
510-001/002 - na Poljskem testiranja.
510-003/004 - v Siedlcah. 2.10 je zapustil Velim.
510-005/006 - prišel v Slovenijo septembra 2020, potekajo testne vožnje.
510-007/008 - že izdelan, na poti v Siedlce.
...
(Ostale garniture sledijo.)

KISS EMV:
313-001/002 - dokončan, ni uradnega podatka, kje je [/color]
...
(Ostale garniture sledijo.)
Zadnjič spremenil maxima, dne 12.10.2020, 21:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

Super ideja z objavo ki kaže stanje posamezne garniture, lahko samo predlagam da se ob posodobitvah označi kaj je novega (npr druga barva) da hitro vidiš kaj se je spremenilo.
Uporabniški avatar
maxima
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 643
Pridružen: 25.01.2015, 14:55
Kraj: Obalno-kraška
Kontakt:

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a maxima »

Popravljeno, hvala za opozorilo :)
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Nove garniture Stadler

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Prijatelj mi je sporočil, da je bil en električni Stadler danes parkiran blizu delavnic SŽ na Ptuju.
Simpl je tanartabul.
Odgovori