SŽ 510/515

Debata okoli voznega parka
Odgovori
celan
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 19
Pridružen: 06.10.2013, 19:33

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a celan »

dingo napisal/-a:Realno če jim uspe postaviti npr. krmilni člen v muzej bo to veliko. Za celo garnituro pa ne verjamem, da imajo prostora.
To me je vedno zanimalo. Koliko je sploh prostora na področju muzeja? V naslednjih letih bo namreč šlo zelo veliko garnitur na zadnjo pot ...
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a desiro »

vidkrt napisal/-a:Zanima me, ko SŽ 510/515 dobi dovoljenje, bodo šle Glomulke takrat v razrez ali mu bodo še pomagale
Noben točno ne ve kaj se bo zgodilo, jaz mislim da bodo dokler jim ne poteče revizija (popolni pregled in obnovitev vozila ki je predpisana na določen časovni interval ali omejena z km) bile še v rezervi, za morebitne navijaške vlake ect.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

@parni_vlak, kolikor vem, sta trenutno vozni samo še dve Gomulki.
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

celan napisal/-a:
dingo napisal/-a:Realno če jim uspe postaviti npr. krmilni člen v muzej bo to veliko. Za celo garnituro pa ne verjamem, da imajo prostora.
To me je vedno zanimalo. Koliko je sploh prostora na področju muzeja? V naslednjih letih bo namreč šlo zelo veliko garnitur na zadnjo pot ...
Kaj, če bi odprli več muzejev? Saj imamo veliko kurilnic, pa bi lahko tiste potem spremenili v muzej. Npr. kurilnico v Novi Gorici bi lahko spremenili v muzej, kjer bi se lahko našli Regani, Španke, Fiati, Kanarčki, vagon Baat, v glavnem vse lokomotive in garniture, ki so vozile po Bohinjki. Lahko bi tudi tisto kurilnico na Jesenicah spremenili v muzej, tja bi pa lahko šle Gomulke, Brižite, Mopedi, potniški vagoni in v glavnem vsi vlaki, ki so nekoč vozili na Jesenice.

Za prostor v tem muzeju v Ljubljani pa bi lahko poskrbeli tako, da postavijo vse lokomotive pred kurilnico, potem se pa še bo nekaj prostora našlo.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a desiro »

vidkrt napisal/-a:
celan napisal/-a:
dingo napisal/-a:Realno če jim uspe postaviti npr. krmilni člen v muzej bo to veliko. Za celo garnituro pa ne verjamem, da imajo prostora.
To me je vedno zanimalo. Koliko je sploh prostora na področju muzeja? V naslednjih letih bo namreč šlo zelo veliko garnitur na zadnjo pot ...
Kaj, če bi odprli več muzejev? Saj imamo veliko kurilnic, pa bi lahko tiste potem spremenili v muzej. Npr. kurilnico v Novi Gorici bi lahko spremenili v muzej, kjer bi se lahko našli Regani, Španke, Fiati, Kanarčki, vagon Baat, v glavnem vse lokomotive in garniture, ki so vozile po Bohinjki. Lahko bi tudi tisto kurilnico na Jesenicah spremenili v muzej, tja bi pa lahko šle Gomulke, Brižite, Mopedi, potniški vagoni in v glavnem vsi vlaki, ki so nekoč vozili na Jesenice.

Za prostor v tem muzeju v Ljubljani pa bi lahko poskrbeli tako, da postavijo vse lokomotive pred kurilnico, potem se pa še bo nekaj prostora našlo.
Kakor lepo se to sliši je žal za to potrebno kar veliko denarja, za to pa podjetja nimajo posluha, pa tudi država v bistvu ne kaj dosti.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a mkx »

vidkrt napisal/-a:Npr. kurilnico v Novi Gorici bi lahko spremenili v muzej,...
Prepozno. Kurilnico v Novi Gorici so že spremenili v Supernovo. In razlog je bil v tem, kar je napisal @desiro. Edino, kar morda lahko pričakujemo od investitorja, je da ohrani zunanjo fasado (kot je to uspelo v Novi Gorici ... kolikor vem po kar težkih borbah).
LP, Metod
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a cokla »

Kaj ma zadnjih nekaj prispevkov veze s temo? Sam vprašam...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

cokla napisal/-a:Kaj ma zadnjih nekaj prispevkov veze s temo? Sam vprašam...
Res je. Smo zagrizli v off topic. Lahko pa odprem novo temo, kjer se bo debatiralo o muzeju. In se te zadnje prispevke prestavi tja.

@mkx: Goriško rotundo so spremenili v Dipo, Supernova je na mestu, kjer je stal pomožni objekt rotunde (so ga porušili in s tem kršili OPPN :evil: :cry: :x [-X).

Pa v šišenski rotundi bi lahko bil prostor v vozovni, samo so jo odstopili ŽGP :roll: . V ta drugi vozovni pa je depo (če se ne motim).

Za naprej pa odprem novo temo.
LP, :train1 :train2
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Površni bralec bi mislil, da je Gomulka dobila novo oznako 510/515. Ali pa da je to že muzejska serija :lol: :lol:
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

desiro napisal/-a:
vidkrt napisal/-a:
celan napisal/-a: Kaj, če bi odprli več muzejev? Saj imamo veliko kurilnic, pa bi lahko tiste potem spremenili v muzej. Npr. kurilnico v Novi Gorici bi lahko spremenili v muzej, kjer bi se lahko našli Regani, Španke, Fiati, Kanarčki, vagon Baat, v glavnem vse lokomotive in garniture, ki so vozile po Bohinjki. Lahko bi tudi tisto kurilnico na Jesenicah spremenili v muzej, tja bi pa lahko šle Gomulke, Brižite, Mopedi, potniški vagoni in v glavnem vsi vlaki, ki so nekoč vozili na Jesenice.

Za prostor v tem muzeju v Ljubljani pa bi lahko poskrbeli tako, da postavijo vse lokomotive pred kurilnico, potem se pa še bo nekaj prostora našlo.
Kakor lepo se to sliši je žal za to potrebno kar veliko denarja, za to pa podjetja nimajo posluha, pa tudi država v bistvu ne kaj dosti.
Sicer povsem offtopic ampak moram komentirati.

Prepričan sem da bodo vsi vpleteni za postavitev več muzejev in ohranitev večjega števila vlakov takoj ko boš to financiral. Finančna situacija tako SŽ kot države pa ne dopušča takšnih neumnosti.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Matevz96 napisal/-a:Prepričan sem da bodo vsi vpleteni za postavitev več muzejev in ohranitev večjega števila vlakov takoj ko boš to financiral. Finančna situacija tako SŽ kot države pa ne dopušča takšnih neumnosti.
Vidova ideja je čisto OK, ampak ne bo nikoli realizirana, ker vodilni (pa naj bodo kjerkoli) nimajo posluha za take stvari, pač ga imajo za druge neumnosti. Lahko bi imeli 3 večje enote muzeja v kurilnicah Gorici (prodano), Šiški in na Studencih v MB za raznovrstne lokomotive in garniture. Poleg tega pa bi imeli še manjše enote, kot so npr v šentjurju, Osluševci, Ilirska Bistrica, Celje....
S tem bi dobili mrežo lokacij-muzejev. Pa to niti ne bi tako veliko stalo ob nekem minimalnem vzdrževanju objektov. Raznorazne neumnosti nas danes stanejo bistveno več!
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Da ne bomo smetili teme o Flirtih, sem odprl novo temo o tem, kako bi se dalo v muzej spraviti Gomulke, Kanarčke, Fiate, mercedese itd.
link do teme
LP, :train1 :train2
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Tudi električnega Flirta bi morali prebarvati. In sicer v barvno shemo Desiroja:
Slika
In, kako se vam pa ta zdi?
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Niti slučajno!
Dovolj je bilo kopiranja Nemcev :evil: :twisted:

Če mi je bio kaj v veselje ob podpisu pogodbe, je bila to nova modro bela barvna shema. MImogrede, render Kissa v rdečem je pristal celo na Railcolor.net, in to le dan pred podpisom pogodbe v 2018.

p.s. Zakaj mi deluje v teh shemi podoben Coradii Continental?
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: SŽ 510/515

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

TGV Lyria napisal/-a:
p.s. Zakaj mi deluje v teh shemi podoben Coradii Continental?
Ajej, pa kako ne prepozaš, od kje je sunil barvno shemo? Malo si me razočaral... :D

Slika

...ali pa jaz preveč gledam za Francozi.

Sicer pa ja. Vid preberi si naslednje stavke. Prosim da nehaš, ker očitno poslušaš samo mene. :roll: Očitno ne opaziš, da ti nihče ne odgovori na tvoja vprašanja in ti tudi ne bo. Takšna vprašanja o barvah postavi med svojimi vrstniki, ki jih zanimajo vlaki in ne tukaj. Če ne kaj drugega, limaj slike in videje v svoji temi. Zato si jih odprl in tam lahko po mili volji limaš takšne slike, tudi v barvi slona. Vse skupaj bo bolj koristno za forum in tudi za tebe. Ostale teme pa raje beri in sprašuj samo takšna vprašanja, kot si vprašal ali OBB Vectron vozi skozi Celje. Hvala.
Odgovori