Pokopalisče lokomotiv

Debata okoli voznega parka
TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 71
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

Na forumu sem bral o t.i. pokopališču lokomotiv: http://vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=6548
A kdo ve če je še kakšna tam, ker ne bi rad zastonj hodil.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a desiro »

Tam tako ali tako nimaš kaj iskati, gre za železniško območje po katerem je hoja prepovedana...
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 71
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Re: Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

Ja se mi je zdelo . Bi pa vseeno malo pogledal :twisted: . Dobesedno sem ves čas sanjal da bi imel kakšno tako priložnost.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a desiro »

TheDarkSpirit napisal/-a: 07.04.2022, 20:51 Ja se mi je zdelo . Bi pa vseeno malo pogledal :twisted: . Dobesedno sem ves čas sanjal da bi imel kakšno tako priložnost.
Lej opozorjen si bil, če te dobijo ti položnica z 500 € globe ne uide, poleg zagrožene kazni pa je gibanje tam nevarno, že sama vozila niso v ravno najboljšem stanju in lahko se zgodi da se kje grdo porežeš ali pa kam padeš oz. kaj pade nate...
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Žiga
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 225
Pridružen: 16.09.2009, 21:36

Re: Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Tistih lokomotiv, ki so na fotografijah v temi, ki si jo pripel zraven v prvi objavi, že dolgo ni več tam. So šle v razrez. In tako, kot je @desiro napisal, je hoja tam prepovedana. Raje ti svetujem obisk muzeja v Šiški ali Ilirski Bistrici.
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a E.L. »

TheDarkSpirit napisal/-a: 07.04.2022, 20:31 Na forumu sem bral o t.i. pokopališču lokomotiv: http://vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=6548
A kdo ve če je še kakšna tam, ker ne bi rad zastonj hodil.
Google Earth z aktualnimi in zgodovinskimi posnetki ti ponuja najboljši odgovor, kaj si danes lahko na tem mestu ogledaš - grmovje.
Have a nice day!
TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 71
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Re: Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

A kdo ve mogoče še za kakšen kraj kjer so zapušcene lokomotive, lahko tudi garniture, pa da ni preveč na očeh. Zelo bi si namreč želel kakšno malo raziskati ina narediti nekaj slik.
jusko
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 86
Pridružen: 23.11.2020, 18:43
Kraj: Jesenice

Re: Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a jusko »

TheDarkSpirit napisal/-a: 08.04.2022, 11:55 A kdo ve mogoče še za kakšen kraj kjer so zapušcene lokomotive, lahko tudi garniture, pa da ni preveč na očeh. Zelo bi si namreč želel kakšno malo raziskati ina narediti nekaj slik.
Na Jesenicah je polovica pred leti pogorele gomulke
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

TheDarkSpirit napisal/-a: 08.04.2022, 11:55 A kdo ve mogoče še za kakšen kraj kjer so zapušcene lokomotive, lahko tudi garniture, pa da ni preveč na očeh. Zelo bi si namreč želel kakšno malo raziskati ina narediti nekaj slik.
Glede na krepko označeno, mi najprej na pamet pade, da bi se lotil kakšnega grafitiranja?? :kij
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a trocken »

TheDarkSpirit napisal/-a: 08.04.2022, 11:55 A kdo ve mogoče še za kakšen kraj kjer so zapušcene lokomotive, lahko tudi garniture, pa da ni preveč na očeh. Zelo bi si namreč želel kakšno malo raziskati ina narediti nekaj slik.
Cela Bohinjka. Zaraščena, nevidna, s kompozicijami starejšimi od Abrahama.
TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 71
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Re: Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

petindvajsetka napisal/-a: 10.04.2022, 12:49
TheDarkSpirit napisal/-a: 08.04.2022, 11:55 A kdo ve mogoče še za kakšen kraj kjer so zapušcene lokomotive, lahko tudi garniture, pa da ni preveč na očeh. Zelo bi si namreč želel kakšno malo raziskati ina narediti nekaj slik.
Glede na krepko označeno, mi najprej na pamet pade, da bi se lotil kakšnega grafitiranja?? :kij
To res ne bi, me sploh ne veseli. Želel bi samo natančno raziskati pa fotografirati. Zelo me namreč zanimajo vlaki, še posebej pa stari in nikjer najbrž ne bi imel priložnosti tako natančno raziskati kakšnega (vsaj zaenkrat še ne. Sem star 15 let in malo razmišljam, da bi se zaposlil pri SŽ-VIT, pa tudi tam bi imel opravka večinoma z novimi.) Da ni preveč na očeh mi je pa pomembno samo zaradi zgoraj navedenih razlogov.
TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 71
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Re: Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

Moja največja želja je pa, da bi imel priložnost še jaz poskusiti kaj takega: https://www.youtube.com/watch?v=rwwZNbAnLnI
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a desiro »

Poba, če si želiš zaposlitve pri Sž-Vit potem takem pa sploh ne poizkušaj česa takšnega, ker te to pri trenutni starosti lahko stane kasnejše zaposlitve....
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 71
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Re: Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

Ja to je pa tudi res. Se bom moral zaenkrat zadovoljiti s tem, da jih grem gledat na postajo.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Pokopalisče lokomotiv

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

TheDarkSpirit napisal/-a: 10.04.2022, 21:42 Moja največja želja je pa, da bi imel priložnost še jaz poskusiti kaj takega: https://www.youtube.com/watch?v=rwwZNbAnLnI
Za takšne stvari pa boš moral za rokav pocukati društva in muzeje, ki se ukvarjajo z vdrževanjem starih lokomotiv in muzejskimi vožnjami. Žal v Sloveniji tega praktično ni, v nekaj državah pa je tega še precej. Italija, Francija, Švica, Nemčija, Avstrija, tudi na Češkem bi se kaj našlo.

P. S. Če boš hotel biti takšen kot Bruce v videu, zavihaj rokave in se loti razstavljanja/sestavljanja česarkoli, kar diši po mehaniki. Lahko tudi kosilnico.
Odgovori