Kaj bo s potniškimi vagoni?

Debata okoli voznega parka
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj bo s potniškimi vagoni?

Odgovor Napisal/-a desiro »

preglednik napisal/-a: 22.07.2022, 8:16 Saj itak ni nobene razlike med 1. in2. razredom, razen tiste rumene črte na vagonu.
Koko si drzneš, seveda je, tudi stoli so oblečeni v drugo barvo :P
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Kaj bo s potniškimi vagoni?

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Pa drugačna barva sedežev
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Kaj bo s potniškimi vagoni?

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Včeraj sta iz revizije prišla dva vagona in sicer ABeelmt 61 79 39-90 004-0 in Beelm 61 79 20-70 001-1. Nejc Geršak mi je poslal fotografije, katere si lahko pogledate na https://www.miniaturna-zeleznica.eu/galerije/ABeelmt/ in na https://www.miniaturna-zeleznica.eu/galerije/Beelm/
Tine
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Kaj bo s potniškimi vagoni?

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Verjetno pa sta tale dva vagona s pilotnim projektim vgradnje sistema selektivne blokade vrat (TBS — ÖBB, SBB, LAT — IT; TB0 — DB). Nekje je še tretji pilotni. 51 79 85 70 101- 3 WRl. Skupaj 14 vagonov bo imelo ta sistem.
Interestedman
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 15.12.2020, 13:35

Re: Kaj bo s potniškimi vagoni?

Odgovor Napisal/-a Interestedman »

Notranjost so tudi prenovili pri reviziji?
A vseh teh 14 vagonov bo imelo klimo tudi?
Uporabniški avatar
nejko077
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 124
Pridružen: 02.12.2012, 11:37
Kraj: Medvode

Re: Kaj bo s potniškimi vagoni?

Odgovor Napisal/-a nejko077 »

Interestedman napisal/-a: 10.03.2023, 13:32 Notranjost so tudi prenovili pri reviziji?
A vseh teh 14 vagonov bo imelo klimo tudi?
Kot je bilo možno opaziti, ko sem ju slikal je zgledalo da je notranjost nespremenjena oz. taka kot spodnji sliki. Glede klime pa, imajo in obdržijo jo 2x ABeelm, 6x Beelm, 4x ABeelmt in 1x Wreelmt. Za preostale mislim da je ne bodo dobili ker so že prestari...Kot zanimivost svež 004 še vedno stoji v Ljubljani nedotaknjen.
Re 4/4 a bi povedal kaj več o tej selektivni blokadi vrat. Približno delovanje mi je jasno, samo kaj je namen? Bo obvezen za vožnjo po teh državah?

Slika

Lp
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Kaj bo s potniškimi vagoni?

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

nejko077 napisal/-a: 10.03.2023, 23:15 Re 4/4 a bi povedal kaj več o tej selektivni blokadi vrat. Približno delovanje mi je jasno, samo kaj je namen? Bo obvezen za vožnjo po teh državah?
Selektivna blokada vstopnih vrat pomeni, da so vsa vstopna vrata ves čas blokirana proti odpiranju, dokler lokomotiva – strojevodja ne dovoli odpiranja levih, desnih, ali vstopnih vrat na obeh straneh vlaka. Ko vlak miruje se torej s to opremo preprečuje vstop ali izstop potnikov v času in na prostoru, oz. strani, ki za vstop, ali izstop iz vlaka ni predvidena.
Hkrati oprema zagotavlja, da vlak ne more speljati, dokler vsa vstopna vrata v vlaku niso zaprta in blokirana proti odpiranju.

To je pogoj, da bodo vlaki sploh še lahko vozili v tujino, so nam dali Avstrijci vedeti že kar nekaj let prej.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj bo s potniškimi vagoni?

Odgovor Napisal/-a desiro »

Kot zanimivost selektivno odpiranje vrat že deluje npr. Na EC 212/213 ce so zato izpolnjeni pogoji. (Vlak izkljucno z ÖBB vagonov, ÖBB 1216 kot vlakovna lok, prižgan sklep na zadnjem vagonu.

Že nekaj let nazaj sem zadevo "potestiral" in sicer z vlakom 213 sem zaradi zapore proge imel postanek v Podnartu, vrata so ostala zablokirana.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2560
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Kaj bo s potniškimi vagoni?

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

"V novem 4. investicijskem ciklusu imamo predvideno nabavo 20-tih novih sodobnih klimatiziranih potniških vagonov in 4 večsistemske lokomotive, s katerimi se bo SŽ-Potniški promet lahko še aktivneje vključil v mednarodno ponudbo vlakovnih povezav, tako z dnevnimi kot z nočnimi vlaki. Dobava lokomotiv in potniških vagonov se pričakuje v letu 2026."

https://potniski.sz.si/novice/2023/11/v ... tyabzvUKEE

Očitno se bo začelo nekaj premikati tudi v tej smeri.
Odgovori